Valmieras Ziņas

AS “Valmieras Enerģija” iesniedz jaunu siltumenerģijas tarifa projektu

Lasīšanas laiks: 3 min

Akciju sabiedrība “Valmieras Enerģija” sagatavojusi jaunu tarifa projektu, kas paredz izmaiņas siltumenerģijas tarifā no 2024. gada 1. janvāra. Jaunais tarifa projekts būs par 30% zemāks nekā pagājušajā apkures sezonā un tas izstrādāts, balstoties uz pārdotās siltumenerģijas un elektroenerģijas cenu izmaiņām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja “Adven Latvia” mārketinga un komunikācijas speciāliste Rūta Jurgelāne.

Iesniegtais tarifa projekts, kas būs spēkā no 2024. gada 1. janvāra līdz 2024. gada 31. decembrim, paredz, ka siltumenerģijas ražošanas izmaksas šajā apkures sezonā būs 58,66 eiro par megavatstundu. Pēdējo reizi tarifs Valmieras pilsētā tika pārskatīts 2020. gadā, balstoties uz tā brīža aktuālajām cenām un pārdotā apjoma prognozēm.

Savlaicīgi veiktās investīcijas joprojām ļauj saglabāt iespējami zemu un stabilu siltumenerģijas ražošanas tarifu. Ja salīdzinām tarifus Latvijas pilsētās, tad Valmierā tas arī pēc jaunā tarifa apstiprināšanas nemainīgi paliks zemāks par lielāko daļu lielo pilsētu tarifiem,” pauž AS “Valmieras Enerģija” valdes loceklis Māris Kānītis.

Tarifa izmaiņās vairāk nekā trīs gadu griezumā redzams, ka siltumenerģijas ražošanas tarifs energoresursu straujo cenu kāpuma laikā ar katlumājas izbūvi Dakstiņu ielā 1 ir bijis būtiski zemāks nekā tas būtu gadījumā bez veiktajām investīcijām.  

Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Jau kopš 2014. gada Valmierā ir notikusi mērķtiecīga pāreja uz vietējā kurināmā izmantošanu siltumenerģijas ražošanā, kas mums ļāvis nodrošināties pret dabasgāzes cenu svārstību ietekmi uz siltumenerģijas tarifu. Redzam, ka veiktās investīcijas atmaksājušās, īpaši pagājušā apkures sezonā, un pāreja uz vietējo kurināmo būtiski ļāvusi ietaupīt līdzekļus enerģētiskās krīzes laikā.

Valmiera kļūst dabai arvien draudzīgāka – 2015. gadā tika atklāta pirmā šķeldas katlumāja Pārgaujā, savukārt 2020. gadā Gaujas labajā krastā darbu sāka otra šķeldas katlumāja. Pašlaik AS “Valmieras Enerģija” katlumājas nodrošina 82,8%  no pilsētas siltumapgādei nepieciešamā siltuma, un 90% no tā tiek saražoti izmantojot vietējo kurināmo – šķeldu.

Par uzņēmumu:

AS “Valmieras enerģija” ir Valmieras novada pašvaldības un enerģētikas uzņēmuma “Adven Latvia” kopuzņēmums, kurā 52,15 % akciju pieder Adven grupai, bet 47,85% – Valmieras  novada pašvaldībai. Saražoto siltumenerģiju AS “Valmieras Enerģija” piegādā operatoram SIA “Valmieras ūdens”, kas savukārt ar siltumenerģiju apgādā pilsētas iedzīvotājus un uzņēmumus.

“Adven” ir vadošais partneris enerģijas pārejas posmā Ziemeļvalstīs un Baltijā ar vairāk nekā 50 gadu pieredzi. Uzņēmums ir vadošais enerģijas un ūdens pārstrādes risinājumu sniedzējs Ziemeļeiropā un tā darbības tīkls ar vairāk nekā 600 darbiniekiem aptver Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Nīderlandi, Igauniju un Latviju. “Adven” Latvijas tirgū ienāca pirms pieciem gadiem, koncentrējoties uz ilgtspējīgāku centralizētās siltumapgādes pakalpojumu attīstību reģionā. Šajā laikā atjaunojamo energoresursu īpatsvars ir pieaudzis no 50% 2018. gadā līdz 91% 2022. gadā.

Valmieras tehnikums aicina darbā  Galveno speciālistu metodiķi uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1248 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības, meistarklašu, darbnīcu) programmas un to īstenošanu Izstrādāt pieaugušo izglītības mācību priekšmetu, moduļu programmas, tematiskos plānus Sagatavot dokumentāciju pieaugušo izglītības resursu centra sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (e-klase, edy365.com, akti, līgumi, rīkojumi, atskaites, sarakstes dokumentācija) Plānot pieaugušo izglītības publicitāti un īstenot reklāmas pasākumus izglītojamo piesaistei Prasības pretendentam: · Pirmā līmeņa profesionālā augstākā vai augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs) Vēlama praktiskā darba pieredze pieaugušo izglītības jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze mācību darba satura un mācību priekšmeta didaktikas pārzināšana Labas prasmes lietvedībā Valsts valodas prasme augstākajā līmenī Labas komunikācijas prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 29191344 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Galvenā speciālista metodiķa vakancei” līdz 2024.gada 21.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-08 Darba sākšanas datums: 2024-04-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri