Valmieras Ziņas

Arī Valmierā Karjeras nedēļā jaunieši plāno karjeru

Lasīšanas laiks: 5 min

Arī Valmierā no 26. līdz 30.oktobrim norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas 2020. gadā pārsvarā notiek attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē. 

Lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru, 2020. gada Karjeras nedēļas sauklis ir “Klau! Sadzirdi savas iespējas”.

Karjeras nedēļas laikā Valmierā tika plānotas dažādas radošas aktivitātes Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, 3D virtuālās alas un mācību laboratorijas apskate Valmieras tehnikumā, radošās darbnīcas un meistarklases Vidzemes Augstskolā, radošās darbnīcas Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā un koprades darbnīcas “DARE” tehnoloģiju sniegto iespēju iepazīšana. Tā kā Karjeras nedēļas laikā 7.–12. klasēm izglītības programmu apguve notiek attālināti un valstī noteiktie ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai neparedz pasākumus īstenot plānotajā formātā, kad kopā sanākt skolēni no dažādām izglītības iestādēm nevar, tāpēc lemts aktivitātes realizēt pamazām visa turpmākā mācību gada laikā, kad situācija būs stabilizējusies un būs droši tikties vienam ar otru.

Vairākās Valmieras skolās pedagogi karjeras konsultanti īstenos aktivitātes, kurās skolēni varēs piedalīties attālināti vai vienas klases vai grupas ietvaros, piemēram, Valmieras 2.vidusskolā, Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā un Valmieras tehnikumā.

Karjeras nedēļas aktivitātes Valmieras 2.vidusskolā un Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā notiks pēc iepriekš izstrādāta Karjeras nedēļas aktivitāšu plāna katrai klašu grupai, kuru pamatā ir radoši pētnieciskais darbs sākot no profesiju daudzveidības izpētes tuvākajā vidē, savās ģimenēs līdz pat profesijām skolā un sabiedrībā, kā arī attālināta vienas no savām iespējamām nākotnes profesijām izpēte un konkrētās profesijas CV izveide, kā arī skolēni pētīs mācību priekšmetu saikni ar daudzveidīgām profesiju jomām.

Savukārt Valmieras Pārgaujas sākumskolā mācību stundu – sporta, angļu valodas, ētikas, mājturības un tehnoloģiju, mūzikas, teātra un klases stundās tiks integrēta profesiju izvēles tēma, iedvesmojoši stāsti un izzinošas aktivitātes. Tāpat visas nedēļas garumā vecāki ar bērniem aicināti pildīt karjeras spēles skolas mājaslapā “Karjeras izglītība” – “Brīvbrīžiem”, kā arī skatīties izglītojošas filmas par profesijām.

Valmieras tehnikumā jaunieši nedēļas sākumā varēja piedalīties tiešsaistes lekcijā “Studiju iespējas ārzemēs” un notika tikšanās ar frīkbaiku meistaru, uzņēmēju un iedvesmojošu personību Gati Kreicbergu. Karjeras nedēļas turpinājumā jaunieši varēs piedalīties tiešsaistes diskusijā “Tavai karjerai”, tikties ar Ilzi Palmbahu, lai uzzinātu vairāk par grāmatveža profesiju, kā arī piedalīsies viktorīnā “Zini vai mini”.

“Ne tikai Karjeras nedēļā, bet visu gadu bērniem, pusaudžiem, jauniešiem un pieaugušajiem nepieciešams apgūt karjeras vadības prasmes. Karjeras konsultanta uzdevums un mērķis ir veicināt šo prasmju attīstību, lai tad, kad skolēns absolvēs skolu viņš būtu spējīgs izdarīt izvēli, kas ietekmēs viņa turpmāko dzīvi. Lai veiksmīgi bērnā, pusaudzī vai jaunietī attīstītu karjeras vadības prasmes, procesā ir jāiesaistās vecākiem, skolotājiem un karjeras konsultantiem. Tikai veiksmīga sadarbība kopīgi virzīs pretī mērķim. Viena vai divas lekcijas dzīvi nemainīs, tam ir jābūt nepārtrauktam procesam. Aicinu vecākiem atlikt malā IT tehnoloģijas un ar bērniem iesaistīties rotaļās par dažādām profesijām, ar pusaudžiem un jauniešiem runāt par viņu interesēm un prasmēm, ko tie vēlētos attīstīt, bet galvenais atbalstīt viņu izdarīto izvēli. Katrs dzīvojam savu dzīvi, tādēļ nevaram lūgt bērniem piepildīt mūsu nepiepildītos sapņus. Jāatceras, ka viņiem pašiem ir savi sapņi un savs dzīves gājums. Ikvienam šīs pasaules cilvēkam būtu jādara darbs, ko viņš mīl,” pārdomās dalās Valmieras Pārgaujas sākumskolas un Valmieras tehnikuma pedagoģe karjeras konsultante Ivita Onzule.

Jāpiemin, ka 29.oktobrī no plkst.14.00 līdz 16.00 Valmieras peldbaseina notikumu zālē “Karjeras nedēļas” ietvaros notiks pasākums “Seko kompasam!”. Pasākuma laikā Valmieras Attīstības aģentūra Valmieras un apkārtējo novadu izglītības iestāžu darbiniekiem, pedagogiem karjeras konsultantiem prezentēts portālu www.karjerasmateriali.lv, kas tapis projektā “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Nr. UIA 03-250, NextGen Microcities). Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Viena no Karjeras nedēļas centrālajiem pasākumiem bija tiešsaistes diskusija skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kuras laikā moderatora Edija Boša vadībā tās dalībnieki diskutēja par paaudžu atšķirībām un ģimenes lomu karjeras izvēles jautājumos. Savukārt 28.oktobrī moderators Magnuss Eriņš vada tiešsaistes pasākumu jauniešiem, kurā piedalās karjeras eksperti un Latvijā zināmi uzņēmēji. Tajā ar savu pieredzi karjeras izvēlē dalījās arī panākumiem bagāti jaunieši, kuru vidū ir volejboliste Tīna Graudiņa, mūziķe Patrisha un kosmosa tehnoloģiju izstrādātājs Roberts Gotvalds. 

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā skolās un citās mācību iestādēs visā Latvijā notiek dažādi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi, virtuāla saziņa ar uzņēmumu un universitāšu pārstāvjiem, diskusijas, radošās darbnīcas un citas ar profesiju izpēti un iepazīšanu saistītas aktivitātes. Tāpat jauniešiem šī ir iespēja virtuāli paviesoties dažādās mācību iestādēs, saņemt interesējošo informāciju par studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, izzināt populāru profesiju aizkulises, kā arī saņemt praktisku informāciju par karjeras atbalsta veidiem un instrumentiem savu spēju un interešu izzināšanai. Ņemot vērā Covid-19 ierobežošanas pasākumus un attālināto mācību procesu skolās, liela daļa ar profesiju izzināšanu un karjeras plānošanu saistīto pasākumu notiks tiešsaistē, savukārt daļa tiks realizēti tuvāko mēnešu laikā pēc Karjeras nedēļas noslēgšanās, ņemot vērā epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.

Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela un sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter/TavaiKarjerai. “Karjeras nedēla” tiek īstenota VIAA īstenota projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. To finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

SIA „Padtex Insulation” aicina savā komandā OVERLOKA IEKĀRTAS OPERATORU Tava darba apraksts: izgatavot izstrādājumus atbilstoši noteiktajām prasībām un izmēriem, izmantojot stikla šķiedras materiālus; vadīt un uzraudzīt overloka iekārtu; veikt izstrādājumu vizuālo kvalitātes pārbaudi procesa laikā. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze ar overloka iekārtām; precizitāte, prasme organizēt savu darbu, augsta atbildības sajūta un apņemšanās mācīties. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu Valmierā - pilnas slodzes maiņu darbs, darba dienās no 06:00 līdz 15:00 un 15:00 līdz 00:00 (vienu nedēļu rīta, otru – vakara maiņa); akorda darba samaksas sistēma, no 500 EUR līdz 750 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas, piemaksas par virsstundu darbu; labus darba apstākļus un apmācību darba vietā; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Overloka iekārtas operators” gaidīsim līdz 11. februārim uz e-pastu alise@padtex.lv. Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases nākamajai kārtai. Piesakoties vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlasē. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot pieprasījumu uz e-pastu alise@padtex.lv. Profesija: ŠŪTO IZSTRĀDĀJUMU IZGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-11 Darba sākšanas datums: 2022-02-14 Kontaktpersona: CV ar norādi “Šuvējs” sūtīt uz alise@padtex.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Personāla nodaļas vadītāju uz nenoteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: nodrošināt Valmieras novada pašvaldības administrācijas (turpmāk – Pašvaldība) struktūrvienības “Personāla nodaļa” darbību; nodrošināt Pašvaldības personāla stratēģijas un politikas izstrādi, vadīt tās ieviešanu; izstrādāt darbinieku motivācijas un lojalitātes sistēmas, nodrošināt to ieviešanu; pilnveidot Pašvaldības darbinieku attīstības un novērtēšanas procedūru; organizēt Pašvaldības darba aizsardzības un darba vides iekšējo uzraudzību; piedalīties ar struktūrvienības darbību saistīto normatīvo aktu izstrādē un to pilnveidošanā, kā arī nodrošināt citu struktūrvienībai noteikto funkciju un uzdevumu izpildi; organizēt/nodrošināt pašapkalpošanās sistēmas HoP un Resursu vadības sistēmas Horizon sekmīgu ieviešanu Pašvaldībā, pastāvīgi to pilnveidojot un ja Tev ir: augstākā izglītība tiesību vai sociālajās zinātnēs (personāla vadībā, psiholoģijā vai vadībzinībās); vismaz 2 gadu darba pieredze (vēlams publiskajā sektorā) personāla vadības jomā (personāla atlase, novērtēšana u.tml.) lielā iestādē/uzņēmumā (vismaz 200 darbinieki); pamata zināšanas par pašvaldību, tās darbību; teicamas zināšanas darba tiesību jomā un prasme pielietot praktiskajā darbā; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; kompetences: stratēģiskās plānošanas prasme, spēja noteikt mērķus un plānot struktūrvienības darbu, pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, teicamas komunikācijas prasmes, precizitāte, spēja risināt konfliktsituācijas/iesaistīties to risināšanā, labas organizatora dotības; teicamas prasmes darbam ar biroja tehniku, MS Office programmatūru un darbā ar personāla uzskaites un darbinieku pašapkalpošanās sistēmām (vēlama pieredze darbā ar Resursu vadības sistēmas Horizon Personāla moduli); sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts mēs piedāvājam: darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; stabilu atalgojumu (atbilstoši 13.mēnešalgu grupai no 1565 līdz 1805 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”), ietverot arī informāciju par līdzšinējo pieredzi personālvadības jomā (norādot konkrētus piemērus par būtiskākajiem izstrādātajiem dokumentiem, ieviestajiem pasākumiem/sistēmām; noorganizētiem darbinieku izaugsmes/saliedēšanās pasākumiem u.tml.); CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz indra.cakure@valmierasnovads.lv (Personāla nodaļas vadītāja p.i.), vai personīgi Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi “Personāla vadītāja amatam” līdz 2022.gada 11.febuārim plkst.16.00. Tālrunis papildus informācijai: 29448574 vai 64807156. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Valmieras novads ir otrs lielākais Latvijā ar vairāk kā 3000 darbiniekiem pašvaldības dibinātajās iestādēs. Profesija: PERSONĀLA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-11

Mūsu partneri