Valmieras Ziņas

Arī attālinātajā režīmā Valmieras tehnikuma īstenotais “Teaming UP” projekts uzņem apgriezienus

Mācības attālinātajā periodā no visiem prasa milzīgu pacietību, augstas darba spējas un nerimstošu motivāciju turpināt uzsākot un nepadoties grūtībām. Valmieras tehnikuma jauniešiem attālināti jāspēj sastrādāties arī ar projektu partneriem ārpus Latvijas robežām, kas starpkultūru komunikācijas izaicinājumiem pievieno arī nepieciešamību uzturēt dzīvu biznesa ideju, to attīstīt un pilnveidot.

Aizvadītajā mēnesī, 17. un 18. februārī, Valmieras tehnikuma topošie uzņēmēji piedalījās pirmajā starptautiskajā nometnē, kurai, saskaņā ar projektā plānoto, būtu bijis jānotiek klātienē Somijā, pulcējot jauniešus no Latvijas, Igaunijas un Somijas. Epidemioloģiskā situācija visās projekta dalībvalstīs ir viesusi korekcijas, un jaunieši satikās tiešsaistē katrs savā valstī.

Nometnes laikā projekta dalībnieki komandās turpināja veidot un attīstīt 12 radošas, inovatīvas un dažādām dzīves situācijām piemērotas biznesa idejas. Piemēram, īpašas uzlīmes apģērbam, kas ļaus to personalizēt un padarīt atšķirīgu no masveida ražojumiem, ceļojuma somas, kuru dizainu, izmēru un krāsu ir iespējams izvēlēties atbilstoši tās lietotāja vēlmēm, produkti Zero Waste aktīvistiem, gaismas un interjera dekori telpu apgaismošanai, tehnoloģiskie risinājumi pret briļļu svīšanu un arī dažādi konditorejas izstrādājumi, kas gatavoti no vietējiem produktiem un ir ar augstu uzturvērtību u.c. Pasākuma galvenais moderators bija Somijas uzņēmējs Viljami Metsäkylä, kurš pasākuma laikā radīja biznesa vides atmosfēru un deva pozitīvas emocijas, enerģijas lādiņu, kā arī vērtīgus un noderīgus padomus, tieši sava produkta prezentēšanai un idejas īstenošanai.            

Savukārt, 8. martā projekta dalībnieki kopā ar Igaunijas un Somijas jauniešiem piedalījās starptautiskās apmācību programmas “Start Strong” organizētajā tiešsaistes seminārā uzņēmējdarbības prasmju uzlabošanai, sevis pilnveidošanai un savstarpējās komunikācijas prasmju veicināšanai. Pasākuma laikā bija iespēja klausīties personības attīstības trenera Andra Arhomkina iedvesmojošus pieredzes stāstus, taču būtiskākās bija “ledus laušanas” aktivitātes, lai veicinātu uzņēmēja gēna attīstību jauniešos. Iedvesmojot jauniešus apzināties, ka uzņēmējs ir katrā no viņiem, divu stundu laikā nodarbības dalībniekiem bija iespēja trieciena tempā apgūt galvenos “jaunās pasaules” biznesa veidošanas pamatprincipus.

Šī gada jūnija Valmieras tehnikums otrās projekta nometnes ietvaros uzņems Igaunijas un Somijas projekta dalībniekus un tuvējo skolu mācību uzņēmumu dalībniekus. Ļoti ceram uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, lai nometne varētu notikt klātienē un jauniešiem būtu iespēja beidzot satikties dzīvē, iepazīt vienam otru un turpināt radoši darboties pie kopīgo biznesa ideju attīstības.

“Teaming UP” ir Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekts, kura ietvaros jauniešiem tiek sniegta iespēja izmēģināt spēkus starptautiskās uzņēmējdarbības jomā. Projekta mērķis ir celt jauniešu potenciālu, pārliecību un uzlabot uzņēmējdarbībai nepieciešamās zināšanas, kā arī atbalstīt starptautisku jauniešu biznesa komandu veidošanos. Projektā iesaistīti 60 jaunieši no Latvijas, Igaunijas un Somijas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

PASTNIEKS/-CE(0.8) Darbavieta: Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana pensiju piegāde sadarbības partneru preču tirdzniecība klientu informēšana par Latvijas Pasta pakalpojumiem Prasības kandidātiem: valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei  vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi laba teritorijas pārziņa Piedāvājam: stabilu atalgojumu 400.00 EUR (Bruto) par 0.8 slodzi papildus mainīgo algas daļu darba laiku: 07:00 - 14:00 pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādāta pusgada. Papildu informācija: CV ar norādi "Pastnieks/-ce Piegādes punktā Valmiera 1", sūtīt Personāla vadības departamentam pa pastu, e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510113, 22039501   Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar otrās atlases kārtas kandidātiem!  Nosūtot savu CV un piesakoties konkursam uz izsludināto vakanci Jūs piekrītat savu iesniegto personas datu apstrādei personāla atlases vajadzībām personāla atlases konkursa ietvaros. Apstrādes ilgums 3 (trīs) mēneši no atlases konkursa noslēgšanās dienas. Profesija: PASTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: 26510113 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri