Valmieras Ziņas

Ar stāvovācijām Valmieras Kultūras centrā izskanējis Lāčplēša dienas koncerts „Roks. Mīlestība. Brīvība.”

11.novembrī, kad pēc gājiena un piemiņas brīža kapos tika noliktas svecītes un nodzēstas lāpas, cilvēku straume plūda uz Valmieras Kultūras centru, lai noklausītos svētku koncertu.

Reizēm Latvijā valsts svētku koncerti ir visai gaudeni, drūmi un stīvi, bet to noteikti nevar teikt par šī gada Lāčplēša dienas koncertu Valmierā. Jau ar pirmajām dziesmas rindām „Nāc, ārā no metāla zārka!” klausītāji tika ierauti roka vilnī, kas nenoplaka visu koncerta laiku. „Dzeguzes balss”, „Ziemeļmeita”, „Piekūns skrien debesīs”, „Sena kalpu dziesma”, „Manai tautai” – šīs un citas dziesmas Valmieras kopkora un solistu sniegumā nevienu neatstāja vienaldzīgu. Droši vien klausītājiem papildus pozitīvo atmosfēru sniedza arī sajūta, ka uzstājās savējie – koristu, koklētāju vai dejotāju rindās noteikti bija kāds draugs, skolēns, radinieks, kolēģis… Un šoreiz nebija atsevišķi izdalāma Lindas Mīļās deju grupa “Baltā” un “Flash”, Zanes Sniķeres Etno kokļu kopa vai kamerkoris „Kaķi”, viss saplūda vienā veselumā un darbojās gandrīz kā trīs dimensiju attēls – priekšplānā diriģents, solisti, kokles un kori, uz skatuves – dejotāji, bet gandrīz pie griestiem – mūziķu pavadošā grupa. Kā jau pirms pasākuma bija minējis koncerta mākslinieciskais vadītājs, atraktīvais diriģents un kora „Skan” vokālais pedagogs Rūdolfs Bērtiņš, šis koncerts īpašs ar to, ka kolektīviem priekšnesumi radīti kopā, ne katram atsevišķi.

Valmierieši jau pirms tam bija iepazinuši Baibas Rancānes, Lienes Zvirbules un Madara Vanaga skanīgās balsis, bet šajā koncertā patīkams pārsteigums bija aktiera Kristiana Kareļina un paša Rūdolfa Bērtiņa balss tembrs un diapazons.  Piepildījās vēl kāda Rūdolfa prognoze – rokkoncertam cienīga enerģija ir garantēta.

Pa vidu dziesmām un dejām skanēja arī teksts, kas klausītājiem lika aizdomāties par to, kas ir patriotisms. Tā ir mīlestība pret Dzimteni, tā ir ticība Latvijai un atbilstoša rīcība. Lai nebūtu kara, lai nebūtu deportāciju lopu vagonos, lai mēs būtu arī nākamos 100 gadus, ir jāiededz svecītes un jātur dzīva liesmiņa katram pašam sevī. Savulaik to precīzi pateicis Māris Melgalvs, un tas izskanēja arī koncerta dziesmā:

Tik, cik būs uguņu uz katra kalna,

Tik mēs arī dzīvosim…

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera, pilna darba likme (40 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumus, jautros brīžus un citas aktivitātes; rūpēties par materiālo bāzi; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju e vidē; iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2020.gada 14.decembrim  e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 29151878. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-14 Kontaktpersona: CV, motivāc.vēstuli un izgl.dok.kopiju iesniegt sūtot uz buratino@valmiera.edu.lv, t.29151878.

Mūsu partneri