Valmieras Ziņas

Ar stāvovācijām Valmieras Kultūras centrā izskanējis Lāčplēša dienas koncerts „Roks. Mīlestība. Brīvība.”

11.novembrī, kad pēc gājiena un piemiņas brīža kapos tika noliktas svecītes un nodzēstas lāpas, cilvēku straume plūda uz Valmieras Kultūras centru, lai noklausītos svētku koncertu.

Reizēm Latvijā valsts svētku koncerti ir visai gaudeni, drūmi un stīvi, bet to noteikti nevar teikt par šī gada Lāčplēša dienas koncertu Valmierā. Jau ar pirmajām dziesmas rindām „Nāc, ārā no metāla zārka!” klausītāji tika ierauti roka vilnī, kas nenoplaka visu koncerta laiku. „Dzeguzes balss”, „Ziemeļmeita”, „Piekūns skrien debesīs”, „Sena kalpu dziesma”, „Manai tautai” – šīs un citas dziesmas Valmieras kopkora un solistu sniegumā nevienu neatstāja vienaldzīgu. Droši vien klausītājiem papildus pozitīvo atmosfēru sniedza arī sajūta, ka uzstājās savējie – koristu, koklētāju vai dejotāju rindās noteikti bija kāds draugs, skolēns, radinieks, kolēģis… Un šoreiz nebija atsevišķi izdalāma Lindas Mīļās deju grupa “Baltā” un “Flash”, Zanes Sniķeres Etno kokļu kopa vai kamerkoris „Kaķi”, viss saplūda vienā veselumā un darbojās gandrīz kā trīs dimensiju attēls – priekšplānā diriģents, solisti, kokles un kori, uz skatuves – dejotāji, bet gandrīz pie griestiem – mūziķu pavadošā grupa. Kā jau pirms pasākuma bija minējis koncerta mākslinieciskais vadītājs, atraktīvais diriģents un kora „Skan” vokālais pedagogs Rūdolfs Bērtiņš, šis koncerts īpašs ar to, ka kolektīviem priekšnesumi radīti kopā, ne katram atsevišķi.

Valmierieši jau pirms tam bija iepazinuši Baibas Rancānes, Lienes Zvirbules un Madara Vanaga skanīgās balsis, bet šajā koncertā patīkams pārsteigums bija aktiera Kristiana Kareļina un paša Rūdolfa Bērtiņa balss tembrs un diapazons.  Piepildījās vēl kāda Rūdolfa prognoze – rokkoncertam cienīga enerģija ir garantēta.

Pa vidu dziesmām un dejām skanēja arī teksts, kas klausītājiem lika aizdomāties par to, kas ir patriotisms. Tā ir mīlestība pret Dzimteni, tā ir ticība Latvijai un atbilstoša rīcība. Lai nebūtu kara, lai nebūtu deportāciju lopu vagonos, lai mēs būtu arī nākamos 100 gadus, ir jāiededz svecītes un jātur dzīva liesmiņa katram pašam sevī. Savulaik to precīzi pateicis Māris Melgalvs, un tas izskanēja arī koncerta dziesmā:

Tik, cik būs uguņu uz katra kalna,

Tik mēs arī dzīvosim…

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāta viesnīca un transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Nodrošināt laipnu un profesionālu klientu apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Nodrošināt vizuāli labu preču izkārtojumu tirdzniecības zālē Pārbaudīt preču aprakstu un derīguma termiņu atbilstību uz precēm Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus (kases sektorā strādājošajiem) Atalgojums: 3.10 EUR/h – 3.50 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.20 EUR/h – 7.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu Piesakies, sūtot savu CV ar norādi "Pārdevējs_Valmiera, Fabrikas 2" uz e-pastu personals@rimibaltic.com vai zvanot uz 80007464. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Fabrikas iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā ANGĻU VALODAS SKOLOTĀJU (profesijas kods 233001, līdz 1,1 slodzei (drīkst pieteikties arī mazākai slodzei), darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir motivācija: īstenot pamatizglītības un vidējās izglītības standartu svešvalodās; mācīties un praksē īstenot pilnveidoto mācību saturu un pieeju; individuālam darbam ar skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem; diferencētam darbam klasē; un ja Tev ir: atbilstoša profesionālā kvalifikācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem; mēs piedāvājam: pilnu darba laiku (līdz 27 kontaktstundām nedēļā) atalgojumu no 900 līdz 908 euro mēnesī par 1 slodzi (21 kontaktstundu nedēļā) pirms nodokļu nomaksas; papildus valsts ģimnāzijas piemaksu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 27.decembrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf . Profesija: PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas iesniegt pers. vai sūtīt uz vpvg@valmiera.edu.lv; t. 29502385.

Mūsu partneri