Valmieras Ziņas

Ar Eksporta ielas izbūvi sākusies industriālās zonas izveide bijušā gaļas kombināta teritorijā (2)

Sākušies ilgi gaidītie būvdarbi darbi bijušā Valmieras gaļas kombināta kvartālā. Tiesa gan, pašā teritorijā rosība sāksies nedaudz vēlāk, bet šonedēļ ceļu būvētāji uzsākuši jaunās Eksporta ielas izbūvi, preses konferencē pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Jaunbūvējamā Eksporta iela savienos Kauguru ielu ar Dzelzceļa ielu, padarot pieejamu vēl vienu 4,8 ha lielu pašvaldībai piederošu teritoriju, kas atrodas aiz bijušā gaļas kombināta žoga.

Kopumā visas industriālās teritorijas, kas ietver gan bijušo gaļas kombinātu, gan bijušo mazuta saimniecību un jau minēto zemes gabalu Eksporta ielā 8, attīstīšana notiks vairākās kārtās līdz pat 2022.gadam.  

Attīstot Rūpniecības un Eksporta ielas industriālo teritoriju, tiks sakārtoti degradēti īpašumi Eksporta ielā 8, Rūpniecības ielā 1 un Dzelzceļa ielā 9. Kopējā teritorijas platība ir 13,839 ha.

Pirmajā kārtā tiks izbūvēta Eksporta iela, līdztekus pārbūvējot maģistrālā lietus ūdens kolektoru, kas novadīs lietus ūdeņus no visa šī pilsētas rajona. Tiks nojaukti arī Eksporta ielas tuvumā esošie iepriekš demontētās siltumtrases elementi. Vēl tiks sakārtota bijušā gaļas kombināta un mazuta saimniecības teritorija, nojaucot 22 ēkas, žogu, bijušo ēku pamatus un naftas produktu uzglabāšanas tvertnes. Saldētavas, noliktavas, ražošanas administratīvā ēka un divi angāri tiks saglabāti, taču pārbūve netiks veikta, jo, ieguldot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, būtu jārēķinās ar daudziem ierobežojumiem, kas varētu mazināt uzņēmēju interesi. Savukārt bijušās kautuves vietā taps jauna ražošanas ēka. Pašlaik notiek tās projektēšana. Lai pasteidzinātu projekta uzsākšanu, tas sadalīts divās kārtās. Tādējādi var iesākties ielu pārbūves un ēku demontāžas darbi, negaidot jaunās ēkas tehniskā projekta pabeigšanu.

Vēl šogad tiks uzsākta Dzelzceļa ielas pārbūve, bet nākamgad tiks rekonstruēta Rūpniecības iela posmā no Kauguru līdz Dzelzceļa ielai. Gaļas kombināta teritorijā tiks izveidota caurbrauktuve, zem kuras izbūvēs jaunus inženierkomunikāciju tīklus.

Jānis Baiks atklāja, ka uzņēmējiem ir liela interese par jauno industriālo teritoriju. Pašlaik ir noslēgti sadarbības līgumi ar 12 uzņēmējiem. Arī pārbūves procesā vēlas iesaistīties daudzi uzņēmumi. Divos iepirkumos par ēku nojaukšanas darbiem piedalījušies 10 uzņēmumi. Vienā no iepirkumiem iesniegta pārsūdzība par konkursa rezultātu. Savukārt otrais iepirkums vēl turpinās. Eksporta ielas izbūvi atbilstoši iepirkuma rezultātiem veic SIA “8CBR” par kopējo līgumsummu 1 796 739,74 EUR ar PVN

Pašvaldības vadītājs atzina, ka pirmās kārtas rezultāti ir iepriecinoši. Lielā konkurence būvniecības tirgū ļāvusi ietaupīt līdzekļus, ko varēs izmantot otrās kārtas realizācijā.

Valmieras mērs pastāstīja, ka pēc būvdarbu noslēgšanās pašvaldība iecerējusi iznomāt un pārdot ēkas un zemi, saglabājot īpašumā tikai pieguļošās ielas un komunikācijas.

Rūpniecības un Eksporta ielu industriālās teritorijas izveides pirmajā kārtā plānotās aktivitātes paredzēts pabeigt līdz 2022.gada nogalei. To kopējās izmaksas ir 5 014 346,82 EUR. Darbu veikšana, īstenojot projektu “Industriālo teritoriju attīstība Valmierā – 1. kārta”, plānota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansiālu atbalstu. Projekta kopējie attiecināmie izdevumi 4 001 227,54 EUR, no kuriem ERAF finansējums plānots līdz 3 142 525,17 EUR, valsts budžeta dotācija līdz 138 640,82 EUR un pašvaldības finansējums līdz 498 856,99 EUR Projekta neattiecināmās izmaksas ir 1 013 119,28 EUR, ko plānots finansēt no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    DH - 17.06.2020 Atbildēt

    Cerams nākamais projekts būs jaunu īres namu būvniecība. Smieklīgs dzīvokļu piedāvājums Valmierā. 😔

    parasti ir tā - 18.06.2020 Atbildēt

    stāv kāda manta vai lieta nevienam nevajadzīga, līdzko kāds sāk to apskatīt un izmantot, tā uzreiz parādās vēl kādi intteresenti to es vairāk par dzīvokļu jautājumu, ja atceramies darbmācību, tad visi materiāli ietekmējas no apkārtējās vides, tas ir tikai laika jautājums, es domāju šo objektu varētu pārveidot par jaunrades ideju testēšanas vietu, dažreiz man ir sajūta, ka ejot uz darbu esmu ielitks rāmjos un ne pa labi ne pa kreisu, bet kad sniedzu kādu risinājumu ar uzņēmumā risināmajiem jautājumiem vienīgā atbilde – jāstrādā

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri