Valmieras Ziņas

Ar Eksporta ielas izbūvi sākusies industriālās zonas izveide bijušā gaļas kombināta teritorijā (2)

Lasīšanas laiks: 3 min

Sākušies ilgi gaidītie būvdarbi darbi bijušā Valmieras gaļas kombināta kvartālā. Tiesa gan, pašā teritorijā rosība sāksies nedaudz vēlāk, bet šonedēļ ceļu būvētāji uzsākuši jaunās Eksporta ielas izbūvi, preses konferencē pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Jaunbūvējamā Eksporta iela savienos Kauguru ielu ar Dzelzceļa ielu, padarot pieejamu vēl vienu 4,8 ha lielu pašvaldībai piederošu teritoriju, kas atrodas aiz bijušā gaļas kombināta žoga.

Kopumā visas industriālās teritorijas, kas ietver gan bijušo gaļas kombinātu, gan bijušo mazuta saimniecību un jau minēto zemes gabalu Eksporta ielā 8, attīstīšana notiks vairākās kārtās līdz pat 2022.gadam.  

Attīstot Rūpniecības un Eksporta ielas industriālo teritoriju, tiks sakārtoti degradēti īpašumi Eksporta ielā 8, Rūpniecības ielā 1 un Dzelzceļa ielā 9. Kopējā teritorijas platība ir 13,839 ha.

Pirmajā kārtā tiks izbūvēta Eksporta iela, līdztekus pārbūvējot maģistrālā lietus ūdens kolektoru, kas novadīs lietus ūdeņus no visa šī pilsētas rajona. Tiks nojaukti arī Eksporta ielas tuvumā esošie iepriekš demontētās siltumtrases elementi. Vēl tiks sakārtota bijušā gaļas kombināta un mazuta saimniecības teritorija, nojaucot 22 ēkas, žogu, bijušo ēku pamatus un naftas produktu uzglabāšanas tvertnes. Saldētavas, noliktavas, ražošanas administratīvā ēka un divi angāri tiks saglabāti, taču pārbūve netiks veikta, jo, ieguldot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, būtu jārēķinās ar daudziem ierobežojumiem, kas varētu mazināt uzņēmēju interesi. Savukārt bijušās kautuves vietā taps jauna ražošanas ēka. Pašlaik notiek tās projektēšana. Lai pasteidzinātu projekta uzsākšanu, tas sadalīts divās kārtās. Tādējādi var iesākties ielu pārbūves un ēku demontāžas darbi, negaidot jaunās ēkas tehniskā projekta pabeigšanu.

Vēl šogad tiks uzsākta Dzelzceļa ielas pārbūve, bet nākamgad tiks rekonstruēta Rūpniecības iela posmā no Kauguru līdz Dzelzceļa ielai. Gaļas kombināta teritorijā tiks izveidota caurbrauktuve, zem kuras izbūvēs jaunus inženierkomunikāciju tīklus.

Jānis Baiks atklāja, ka uzņēmējiem ir liela interese par jauno industriālo teritoriju. Pašlaik ir noslēgti sadarbības līgumi ar 12 uzņēmējiem. Arī pārbūves procesā vēlas iesaistīties daudzi uzņēmumi. Divos iepirkumos par ēku nojaukšanas darbiem piedalījušies 10 uzņēmumi. Vienā no iepirkumiem iesniegta pārsūdzība par konkursa rezultātu. Savukārt otrais iepirkums vēl turpinās. Eksporta ielas izbūvi atbilstoši iepirkuma rezultātiem veic SIA “8CBR” par kopējo līgumsummu 1 796 739,74 EUR ar PVN

Pašvaldības vadītājs atzina, ka pirmās kārtas rezultāti ir iepriecinoši. Lielā konkurence būvniecības tirgū ļāvusi ietaupīt līdzekļus, ko varēs izmantot otrās kārtas realizācijā.

Valmieras mērs pastāstīja, ka pēc būvdarbu noslēgšanās pašvaldība iecerējusi iznomāt un pārdot ēkas un zemi, saglabājot īpašumā tikai pieguļošās ielas un komunikācijas.

Rūpniecības un Eksporta ielu industriālās teritorijas izveides pirmajā kārtā plānotās aktivitātes paredzēts pabeigt līdz 2022.gada nogalei. To kopējās izmaksas ir 5 014 346,82 EUR. Darbu veikšana, īstenojot projektu “Industriālo teritoriju attīstība Valmierā – 1. kārta”, plānota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansiālu atbalstu. Projekta kopējie attiecināmie izdevumi 4 001 227,54 EUR, no kuriem ERAF finansējums plānots līdz 3 142 525,17 EUR, valsts budžeta dotācija līdz 138 640,82 EUR un pašvaldības finansējums līdz 498 856,99 EUR Projekta neattiecināmās izmaksas ir 1 013 119,28 EUR, ko plānots finansēt no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta.

    Cerams nākamais projekts būs jaunu īres namu būvniecība. Smieklīgs dzīvokļu piedāvājums Valmierā. 😔

    parasti ir tā - 18.06.2020

    stāv kāda manta vai lieta nevienam nevajadzīga, līdzko kāds sāk to apskatīt un izmantot, tā uzreiz parādās vēl kādi intteresenti to es vairāk par dzīvokļu jautājumu, ja atceramies darbmācību, tad visi materiāli ietekmējas no apkārtējās vides, tas ir tikai laika jautājums, es domāju šo objektu varētu pārveidot par jaunrades ideju testēšanas vietu, dažreiz man ir sajūta, ka ejot uz darbu esmu ielitks rāmjos un ne pa labi ne pa kreisu, bet kad sniedzu kādu risinājumu ar uzņēmumā risināmajiem jautājumiem vienīgā atbilde – jāstrādā

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā BIROJA ADMINISTRATORU Strenču apvienības pārvaldē (turpmāk – Apvienība) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu un arhīva pārvaldību Apvienībā, sniegt konsultācijas Apvienības darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos; • īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Apvienības pārvaldes vadītāja darbu; • konsultēt apmeklētājus sniedzot vispārēju informāciju par Pašvaldības un Apvienības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas datorprasmes, prasme strādāt ar MS Office programmām un biroja tehniku; • kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt gan individuāli, gan komandā, profesionāla attieksme pret darba pienākumiem; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 955 EUR un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam • profesionālās pilnveidošanās iespējas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Biroja administrators” līdz 2022.gada 27.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-27 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 izsludina konkursu uz vakanto DATORSPECIĀLISTA amatu (0,8 slodze) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs, vai pēdējo kursu students; labas latviešu un angļu valodas zināšanas; augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas un sadarbības spējas; prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, vēlme apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas; analītiska domāšana, iniciatīva; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Galvenie pienākumi: nodrošināt IT atbalstu; veikt datortehnikas un aprīkojuma uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī programmatūras atjaunināšanu; veikt audio, foto un video tehnikas izsniegšanu, uzturēšanu un apkopi; E-mācību vides sistēmas lietotāju atbalsts (Moodle). Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu; sociālās garantijas; garantētu atalgojumu par padarīto darbu (768.00 EUR pirms nodokļu nomaksas); papildu atalgojumu projektos vai akadēmiskajā darbā (0,2 slodze) pēc iespējām un intereses. Interesentiem līdz 2022.gada 23.janvārim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv) ar norādi „Datorspeciālista vakancei”. Profesija: DATORSISTĒMU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-23 Kontaktpersona: Sūtīt CV un motivācijas vēstuli ar amata norādi uz agrita.somase@va.lv, t. 26186555. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri