Valmieras Ziņas

Ar Eksporta ielas izbūvi sākusies industriālās zonas izveide bijušā gaļas kombināta teritorijā (2)

Lasīšanas laiks: 3 min

Sākušies ilgi gaidītie būvdarbi darbi bijušā Valmieras gaļas kombināta kvartālā. Tiesa gan, pašā teritorijā rosība sāksies nedaudz vēlāk, bet šonedēļ ceļu būvētāji uzsākuši jaunās Eksporta ielas izbūvi, preses konferencē pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Jaunbūvējamā Eksporta iela savienos Kauguru ielu ar Dzelzceļa ielu, padarot pieejamu vēl vienu 4,8 ha lielu pašvaldībai piederošu teritoriju, kas atrodas aiz bijušā gaļas kombināta žoga.

Kopumā visas industriālās teritorijas, kas ietver gan bijušo gaļas kombinātu, gan bijušo mazuta saimniecību un jau minēto zemes gabalu Eksporta ielā 8, attīstīšana notiks vairākās kārtās līdz pat 2022.gadam.  

Attīstot Rūpniecības un Eksporta ielas industriālo teritoriju, tiks sakārtoti degradēti īpašumi Eksporta ielā 8, Rūpniecības ielā 1 un Dzelzceļa ielā 9. Kopējā teritorijas platība ir 13,839 ha.

Pirmajā kārtā tiks izbūvēta Eksporta iela, līdztekus pārbūvējot maģistrālā lietus ūdens kolektoru, kas novadīs lietus ūdeņus no visa šī pilsētas rajona. Tiks nojaukti arī Eksporta ielas tuvumā esošie iepriekš demontētās siltumtrases elementi. Vēl tiks sakārtota bijušā gaļas kombināta un mazuta saimniecības teritorija, nojaucot 22 ēkas, žogu, bijušo ēku pamatus un naftas produktu uzglabāšanas tvertnes. Saldētavas, noliktavas, ražošanas administratīvā ēka un divi angāri tiks saglabāti, taču pārbūve netiks veikta, jo, ieguldot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, būtu jārēķinās ar daudziem ierobežojumiem, kas varētu mazināt uzņēmēju interesi. Savukārt bijušās kautuves vietā taps jauna ražošanas ēka. Pašlaik notiek tās projektēšana. Lai pasteidzinātu projekta uzsākšanu, tas sadalīts divās kārtās. Tādējādi var iesākties ielu pārbūves un ēku demontāžas darbi, negaidot jaunās ēkas tehniskā projekta pabeigšanu.

Vēl šogad tiks uzsākta Dzelzceļa ielas pārbūve, bet nākamgad tiks rekonstruēta Rūpniecības iela posmā no Kauguru līdz Dzelzceļa ielai. Gaļas kombināta teritorijā tiks izveidota caurbrauktuve, zem kuras izbūvēs jaunus inženierkomunikāciju tīklus.

Jānis Baiks atklāja, ka uzņēmējiem ir liela interese par jauno industriālo teritoriju. Pašlaik ir noslēgti sadarbības līgumi ar 12 uzņēmējiem. Arī pārbūves procesā vēlas iesaistīties daudzi uzņēmumi. Divos iepirkumos par ēku nojaukšanas darbiem piedalījušies 10 uzņēmumi. Vienā no iepirkumiem iesniegta pārsūdzība par konkursa rezultātu. Savukārt otrais iepirkums vēl turpinās. Eksporta ielas izbūvi atbilstoši iepirkuma rezultātiem veic SIA “8CBR” par kopējo līgumsummu 1 796 739,74 EUR ar PVN

Pašvaldības vadītājs atzina, ka pirmās kārtas rezultāti ir iepriecinoši. Lielā konkurence būvniecības tirgū ļāvusi ietaupīt līdzekļus, ko varēs izmantot otrās kārtas realizācijā.

Valmieras mērs pastāstīja, ka pēc būvdarbu noslēgšanās pašvaldība iecerējusi iznomāt un pārdot ēkas un zemi, saglabājot īpašumā tikai pieguļošās ielas un komunikācijas.

Rūpniecības un Eksporta ielu industriālās teritorijas izveides pirmajā kārtā plānotās aktivitātes paredzēts pabeigt līdz 2022.gada nogalei. To kopējās izmaksas ir 5 014 346,82 EUR. Darbu veikšana, īstenojot projektu “Industriālo teritoriju attīstība Valmierā – 1. kārta”, plānota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansiālu atbalstu. Projekta kopējie attiecināmie izdevumi 4 001 227,54 EUR, no kuriem ERAF finansējums plānots līdz 3 142 525,17 EUR, valsts budžeta dotācija līdz 138 640,82 EUR un pašvaldības finansējums līdz 498 856,99 EUR Projekta neattiecināmās izmaksas ir 1 013 119,28 EUR, ko plānots finansēt no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta.

    Cerams nākamais projekts būs jaunu īres namu būvniecība. Smieklīgs dzīvokļu piedāvājums Valmierā. 😔

    parasti ir tā - 18.06.2020

    stāv kāda manta vai lieta nevienam nevajadzīga, līdzko kāds sāk to apskatīt un izmantot, tā uzreiz parādās vēl kādi intteresenti to es vairāk par dzīvokļu jautājumu, ja atceramies darbmācību, tad visi materiāli ietekmējas no apkārtējās vides, tas ir tikai laika jautājums, es domāju šo objektu varētu pārveidot par jaunrades ideju testēšanas vietu, dažreiz man ir sajūta, ka ejot uz darbu esmu ielitks rāmjos un ne pa labi ne pa kreisu, bet kad sniedzu kādu risinājumu ar uzņēmumā risināmajiem jautājumiem vienīgā atbilde – jāstrādā

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri