Valmieras Ziņas

Ar demonstrāciju par klimatu noslēdzas Ekoskolu Ziemas forums (+VIDEO)

Svētdien, 24.februārī, apmēram 200 jaunieši un pedagogi no Latvijas Ekoskolām, noslēdzot Latvijas Ekoskolu Ziemas forumu 2019, devās demonstrācijā pa Valmieras ielām. Tās mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām un aicināt uz rīcību klimata pārmaiņu novēršanai.

Ekoskolu jauniešu demonstrācija sākās no Valmieras sākumskolas. Ar aicinošiem plakātiem jaunieši devās cauri pilsētas centram. Sadalījušies grupās, jaunieši sasniedza divus galamērķus – laukumu pie tirdzniecības centra “Valleta” un laukumu pie Vidzemes Augstskolas Cēsu ielā 4.  Tur jaunieši noorganizēja zibakciju, rādot priekšnesumu par laiku. Priekšnesums tika veidots ar moto “Mēs varam likt apstāties sev, bet klimata pārmaiņas neapstājas. Rīkosimies, mainīsim sevi, lai mazinātu klimata pārmaiņas!”

Klimata pārmaiņām veltītā demonstrācija tika organizēta, atsaucoties uz šobrīd Eiropā notiekošajām skolu jauniešu demonstrācijām, kuru sauklis ir “Mums nav planētas B!” Šādas demonstrācijas februāra vidū notika gan Eiropas Savienības galvaspilsētā Briselē, gan Vācijā, Lielbritānijā, Īrijā, Šveicē un Austrālijā.

22.-24.februārī Valmieras sākumskolā notika Ekoskolu Ziemas forums 2019, pulcējot dalībniekus no Latvijas Ekoskolām. Foruma trīs dienu programmā bija iekļautas izglītojošas un interaktīvas vides nodarbības, pieredzes apmaiņas sesijas, atraktīvi komandu uzdevumi un saliedēšanās aktivitātes, kam ir būtiska loma skolu sadarbības veicināšanā. Ziemas forums Valmierā aizsāka arī starptautiskās Ekoskolu programmas 25 gadu jubilejas svinības Latvijā. Un foruma mērķis Valmierā bija pateikties Ekoskolām par ieguldījumu, ieviešot pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā, un iedvesmot turpmākām rīcībām.

Vides izglītības fonda īstenotajā Ekoskolu programmā šobrīd piedalās vairāk nekā 200 izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes, skolas un augstskolas. Ekoskolu programma pasaulē darbojas 67 valstīs un tajā iesaistījušās 51 000 skolas. Ikviena skola var brīvprātīgi pievienoties Ekoskolu saimei, veicot videi un ilgtspējīgas principiem atbilstošas rīcības.  Vairāk informācijas Vides izglītības fonda mājaslapā www.videsfonds.lv.

Ekoskolu Ziemas forums tika rīkots projekta “FEE International programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2019. gadā” ietvaros, kas tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu. Pasākumu finansiāli atbalstīja arī Valmieras pilsētas pašvaldība.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri