Valmieras Ziņas

Aprīlī norisināsies Valmieras Mākslas dienas

No 1.aprīļa līdz 1.maijam Valmierā norisināsies Mākslas dienas. Šogad to vadmotīvs ir “Kustība”, aicinot ikvienu piedzīvot, cik dažāda tā var būt.

Kustība ir process, telpa, norise – tajā augam, skrienam, kustamies līdzi laikam, satiekamies, atgrūžamies, maināmies un rodam turpinājumu. Kustība ir norise, kas mudina mūs runāt un klausīties, veidot jaunas formas un īstenoties – būt kustībā.

Dejotāji pilsētvidē, laikmetīgās dejas vēstneši no Amerikas, unikāla iespēja apskatīt Ilmāra Blumberga darbu izstādi, 16 kontrabasi uz vienas skatuves, filmas un teātra izrādes – šie ir tikai daži notikumi krāšņajā Mākslas dienu programmā.

Valmieras Mākslas dienas sāksies ar filmu programmu. Skatītājiem būs iespēja pieredzēt pasaulslavenu mākslas objektu izveidi, gruzīnu dejas kaislības, mākslinieku spozmi un ciešanas ceļā uz pasaules slavu, mīlestību pret mākslu. Filmas bez maksas būs skatāmas kino “Gaisma” 1., 8., 15. un 22.aprīļa vakaros.

Par tradīciju kļuvis forums “Māksla būt uzņēmējam”, vienuviet pulcējot uzņēmējus un māksliniekus, veidojot jaunus tiltus starp nozarēm, rosinot ideju apmaiņu un iedvesmošanos. 3.aprīlī foruma dalībnieki aicināti uzzināt uzņēmēju pieredzi par sava ceļa sākumu, uzdrīkstēšanos un sapņu piepildīšanu. Par pirmo produktu, pirmo eksportu, par drosmi visu mainīt, atkal sākt no sākuma, kā arī iepazīt daudzus citus stāstus. Tajos dalīsies Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, “Tutas lietas” idejas autore un raidījumu vadītāja Marta Selecka, unikālu videospēļu ražotājs Jānis Kulbārdis, robotikas risinājumu hokejistu atbalstam izstrādātājs Mārtiņš Marenis un citi jomas profesionāļi un viedokļi līderi.

Vērienīgs notikums Latvijas tēlotājmākslas vidē būs mākslinieka Ilmāra Blumberga izstāde “Blumbergs/ Kustība”, kas būs skatāma no 3.aprīļa Valmieras muzejā, Valmieras Drāmas teātrī un Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā. Latvijas mākslinieks, scenogrāfs, grafiķis un domātājs Ilmārs Blumbergs savos darbos iemieso pārcilvēcīgo un reālo, nojauc laika nepieciešamību, vienlaikus norādot uz cilvēka dzīves trauslumu tā ritējumā. Arī izstādes formāts ir neparasts – tas balstīts apļa kustībā, no vienas norises vietas vedot pie nākamās, piedāvājot turpinājumu un šķietamu nezūdamību. Par profesionālo tandēmu, I.Blumberga nozīmīgo devumu nacionālā un starptautiskā līmenī tēlotājmākslā un teātra scenogrāfijā, kā arī stāstos par mākslinieka sasaisti ar Valmieru 28.aprīlī dalīsies Valmieras Drāmas teātra režisore Māra Ķimele.

Valmieras Mākslas dienu laikā jaunas iemaņas gūs tautisko un laikmetīgo deju dejotāji un kolektīvu vadītāji. Klasiskās un laikmetīgās dejas meistarklases norisināsies Latvijas un Amerikas profesionāļu vadībā, unikālajā sadarbībā tiekoties UCSB Dejas kompānijai no ASV un Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas programmas pārstāvjiem. Dalībnieki pilnveidos laikmetīgās, džeza, kā arī Jose Limon laikmetīgās dejas tehnikas. Savukārt meistarklašu noslēgumā dejas mākslas cienītāji tiks aicināti apmeklēt UCSB Dejas kompānijas laikmetīgās dejas koncertu “Vienoti dejā” 23.aprīlī.

Deja ienākusi arī pilsētvidē. Balets uz Dzelzs tilta, akrobāts Kazu krācēs, mākslas vingrotāja pie Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas – 13 vietas Valmierā februāra izskaņā pārvērtās par skatuvi dejotājiem, to fotogrāfijās iemūžinot igauņu māksliniekam Albertam Kerstnam. Mākslas projekta fotogrāfijas būs aplūkojamas izstādē.

Arī māksliniekiem ar audeklu nepietiks. 25.aprīlī Valmierā tiks atklāti pieci jauni Mākslas soliņi, kolekciju papildinot ar Pētera Līdakas, Ievas Iltneres, Kristīnes Kutepovas un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu gleznām uz soliņu virsmām.

No 9.aprīļa līdz 5.maijam Vecpuišu parkā būs apskatāma Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas rīkotā mākslas objektu konkursa “Kustība” vides objektu izstāde.

Savukārt 17.aprīlī – īpašs skanējums būs dzirdams Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) kontrabasu orķestra koncertā “16 kontrabasi un Alise Brīnumzemē”. LNSO galvenais kontrabasists Oskars Bokanovs kopā ar draugiem no tuvām un tālām zemēm pārsteigs ar kontrabasa solo, duetiem, kvartetiem un visbeidzot – kontrabasu orķestri. Programmā visdažādāko stilu un laikmetu mūzika – no Vivaldi līdz filmu mūzikai, no tango līdz čehu gravīrām, Gundegas Šmites un Dimitra Maronidisa jaundarbi. Instruments atklās savas melodiskās un virtuozās stīgas, radot īstus svētkus ikvienam.

12. aprīlī, atzīmējot Ludviga van Bēthovena 250.gadadienu, Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā skanēs ērģeļmūzikas koncerts, ko sniegs māksliniece Larisa Carjkova.

Interesenti 14.aprīlī aicināti uz koncertu – tikšanos ar ģitāristu un komponistu Aivaru Hermani. Muzikālās kompozīcijas mīsies ar mākslinieka stāstījumu par laiku, kad Latvijā dzima un attīstījās populārā un rokmūzika, viņa laikabiedriem, kā arī pasaules mūzikas ietekmi.

Kā ierasts, īsti svētki Mākslas dienas būs teātra cienītājiem. 24. un 25.aprīlī Valmierā būs iespēja noskatīties vairāk nekā 45 izrādes – notiks bērnu un jauniešu teātru festivāls “.. un es iešu un iešu”, pulcējot dalībniekus no visas Latvijas.

Savukārt par neparastiem notikumiem zoodārzā vēstīs Rēzeknes teātra “Joriks” izrāde bērniem “Cauruļzobis vienīgais” 7.aprīlī. Skatītāji būs liecinieki tam, kā zoodārzā iemaldās kāds līdz šim neredzēts dzīvnieks. Noslēpumainais viesis ir patiešām labsirdīgs un asprātīgs, bet, kad viņš mīklainos apstākļos pazūd, mazākie Mākslas dienu dalībnieki aicināti kļūt par detektīviem, lai palīdzētu atrisināt noslēpumu.

Mākslas dienu izskaņā, 30.aprīlī, dramaturģe Inga Ābele un režisore Ināra Slucka izrādē “Meistars un Aleksandra” stāstīs par mākslinieci Aleksandru Beļcovu, Latvijas mākslas vēsturē atzītu klasiskā modernisma meistari, un latviešu mākslinieku Romanu Sutu. Viņu ģimenes dzīvē kaislību netrūka, taču visupirms tas bija radošais tandēms, kura spilgtākais projekts ir 1924.gadā organizētā porcelāna apgleznošanas darbnīca “Baltars”.

Tāpat ikviens interesents aicināts kļūt ne tikai par Valmieras Mākslas dienu skatītāju, bet arī dalībnieku. 11.aprīlī gida vadībā māksla tiks meklēta 12km garā pārgājienā “Pavasaris. Kustība. Māksla”. 16.aprīlī notiks lekcija par 20.gadsimta otrās puses un mūsdienu mākslu. 18.aprīlī būs iespēja izmēģināt sietspiedes tehniku, radot savu īpašo krekla dizainu jaunajā koprades darbnīcā “DARE”. Savukārt 19. aprīlī norisināsies meistarklase bērniem, kompozīcijas radot no tāda neierasta materiāla kā ēna. Bet, kādas kompozīcijas rada šefpavāri, varēs ieraudzīt un izgaršot Valmieras Restorānu nedēļā, no 18. līdz 25.aprīlim.

No 1.aprīļa līdz 1.maijam Valmierā norisināsies Mākslas dienas, radošās norises apvienojot tematikā “Kustība”. Programma skatāma Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā “Kultūra” un www.visit.valmiera.lv.

Valmieras Mākslas dienas organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru, Valmieras muzeju, Valmieras integrēto bibliotēku, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu, biedrību “Valmieras Attīstības aģentūra”, Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcu, Valmieras Drāmas teātri, Latvijas Kultūras akadēmiju, ASV vēstniecību Latvijā, Spānijas vēstniecību, Gētes institūtu un citiem partneriem.

Programma skatāma šeit.

Pasākumu laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Uzņēmums aicina pievienoties komandai Autokrāvēja Vadītāju materiālu noliktavā (uz sezonas laiku). Realizēt amata misiju: Efektīvi, ātri, precīzi un savlaicīgi veicu materiālu un izejvielu kravu izkraušanu un iekraušanu, kā arī kvalitatīvi apkalpoju iekšējos un ārējos klientus. Rūpējos par kārtību atbildībā esošajā noliktavā / sektoros. Pienākumi: -ātri un efektīvi apkalpot izejvielu materiālu noliktavā ienākošo un izejošo kravu transportu, izkraujot un iekraujot kravas; -uzturēt atbilstošu kārtību materiālu noliktavā, ievērojot FIFO principu; -ievērot materiālu noliktavas izkārtojuma standartu, piedāvāt efektīvus risinājumus; -piedalīties materiālu noliktavas attīstības procesu realizācijā. Prasības kandidātiem: -spēja uzņemties atbildību par paveikto darbu; -spēja strādāt efektīvi; -vēlams autoiekrāvēja vadītāja apliecība (ja nav, mēs nodrošinām apmācības); -precizitāte, disciplīna un godīgums; -pabeigta vidējā izglītība. Tu saņemsi: -iespēju iegādāties produkciju par pievilcīgām cenām un nobaudīt produktu pirms tā nokļūšanas veikala plauktā; -interesantu un dinamisku darbu lielākajā alus darītavā Latvijā; -apmācību, kas nepieciešama darba pienākumu veikšanai; -labus darba apstākļus, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas un nelaimes gadījumu apdrošināšanu; -darba samaksu no 700 EUR (bruto) mēnesī (atbilstoši iegūtajai kvalifikācijai); -darba vietu Cēsīs uz noteiktu laiku, darba dienās 08:00-17:00. Piesakies sūtot CV uz norādīto e-pastu. Informēsim uz otro atlases kārtu izvirzītos kandidātus. https://www.ss.lv/msg/lv/work/are-required/loader/U3oJHEtgRVU=.html?1594642008

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola aicina darbā APKOPĒJU (divas amata vietas) (darba vietas adrese: Purva iela 12, Valmiera) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā. Ja Tev ir vēlme: uzkopt izglītības iestādes telpas; mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, slaucīt putekļus; veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām; novietot un papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu tualetēs; iztukšot atkritumu tvertnes; veikt paklāju tīrīšanu ar putekļu sūcēju; veikt telpaugu kopšanu; un ja Tev ir: valsts valodas prasmes; pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: atalgojumu 430 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; darbu profesionālā, radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2020.gada 14. augustam personīgi (adrese: Purva iela 12, Valmiera) ar norādi “Apkopēja vakancei” vai e-pastā: vdmv@valmiera.edu.lv. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-08-14

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola aicina darbā SĒTNIEKU (darba vietas adrese: Purva iela 12, Valmiera) uz nenoteiktu laiku 20 stundas nedēļā (0,5 slodze). Ja Tev ir vēlme: uzkopt izglītības iestādes teritoriju; pļaut zāli vasarā; tīrīt sniegu un kaisīt ietves ziemā; veikt labiekārtošanas darbus; veikt valsts karoga izkāršanu svētku un atceres dienās; un ja Tev ir: valsts valodas prasmes; pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu. mēs piedāvājam: atalgojumu 219 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par 0,5 slodzi); darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; darbu profesionālā, radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2020.gada 14. augustam personīgi (adrese: Purva iela 12, Valmiera) ar norādi “Sētnieka vakancei” vai e-pastā: vdmv@valmiera.edu.lv. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-08-14

Mūsu partneri