Valmieras Ziņas

Aktīvi Valmieras un tuvākās apkaimes iedzīvotāji īstenos sabiedrībai nozīmīgas idejas

Šodien, 16.janvārī, Valmieras novada fonds (VNF) parakstīja sadarbības līgumus ar Valmieras un tuvākās apkaimes aktīvajiem iedzīvotājiem par projektu īstenošanu, kuru devums būs saistošs plašākai sabiedrībai. Līdzekļi rasti VNF Ziedotāju klubā.

Par projektu konkursā iegūto finansējumu Bērzaines iedzīvotājiem notiks bezmaksas rokdarbu nodarbības; Valmieras un apkārtējo novadu jauniešiem tiks organizēts jauno mūziķu konkurss; Vilpulkā uzstādīs nojumi, lai pasākumus varētu rīkot arī brīvā dabā, nebaidoties sabojāt aparatūru; informatīvs stends par Lāčplēša Kara ordeņu kavalieru atdusas vietām tiks uzstādīts pie Trikātas kapiem; Valmieras vakara vidusskolas korekcijas klašu audzēkņiem notiks radošās darbnīcas, kā arī skolēni piedalīsies Rātsupītes apkārtnes labiekārtošanā un sakopšanā; Rencēnu jaunieši dibinās biedrību un iekārtos mājīgu satikšanās telpu kultūras namā; Naukšēnos aktīvās vecmāmiņas kopā ar jaunajām māmiņām rīkos nodarbības mazuļu attīstībai, kurās apgūs ritmiku un rotaļlietu izgatavošanu no dabas veltēm; sākumskolas vecuma bērni no lauku skolām atstarojošas vestes papildinās ar zīmējumu, valkās paši un dāvinās tās “neredzamajiem gājējiem”, kā arī uzzinās par drošību uz ceļiem; Ķoņu kalnā blakus estrādei un deju laukumam, brīvprātīgie izbūvēs nojumi, kur turpmāk pasākumu laikā varēs novietot nepieciešamās lietas un aparatūru.

“Jau 18 gadus 11.novembrī ejam gājienā uz Trikātas kapiem, lai pieminētu Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus, no kuriem astoņi ir guldīti mūsu pusē. Pēc reizes, kad nevarēju piedalīties, sapratu, ka neviens cits ceļu pie varoņiem atrast nevar, jo kapsēta ir vismaz četrus hektārus liela. Informatīvs stends bez gida iesaistīšanas jebkuram palīdzēs atrast un pieminēt ordeņa kavalierus,”

stāsta Inga Boškina, projekta par informatīvu stendu izvietošanas pie Trikātas kapiem par tur dusošajiem Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, pieteicēja.

Ideju sagatavošanas laikā interesenti piedalījās mācībās, kā arī tikās individuālās pārrunās ar komisiju.

 “Saņēmām dažādus vietējai sabiedrībai noderīgus pieteikumus. Izvērtēšanas komisijas darbs bija grūts, bet interesants. Piemēram, pirmā tikšanās organizēta pusdeviņos no rīta Trikātas kapos. Pēc tam kāpām vēju ieskautajā Ķoņu kalnā, lai klātienē apskatītu, ko pieteicēji iecerējuši. Svarīgi, ka nauda tiek ieguldīta jēgpilni un uzlabo vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti,”

skaidro VNF valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

Tika saņemti 17 pieteikumi par aptuveni 12 tūkstošiem eiro. No tiem atbalstīti deviņi par kopējo summu 4250 eiro.

Sākot ar šo gadu, VNF sadarbības partneris SIA “Iizi Brokers” bez atlīdzības apdrošinās projekta laikā tapušos objektus pret dažādiem nelaimes gadījumiem.

Iedzīvotāji finansējumu ideju īstenošanai ieguva, piesakoties VNF organizētajā projektu konkursā “Sev, tev, novadam”, kurā līdzekļus ieguldījuši galvenokārt VNF Ziedotāju kluba dalībnieki. Tie ir vairāk nekā 30 labvēļi, gan privātpersonas, gan uzņēmumi, kas atbalsta vietējo iniciatīvu īstenošanos. Klubs piedalās arī iesniegumu vērtēšanā. Par tā biedru var kļūt katrs, kurš vietējās kopienas attīstībai ziedo vismaz 20 eiro gadā.

Programmas galvenais mērķis ir, pilnveidojot sevi un vairojot cilvēku līdzatbildību, radīt jaunas iespējas Valmieras apkaimē. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri