Valmieras Ziņas

Aktīvi Valmieras un tuvākās apkaimes iedzīvotāji īstenos sabiedrībai nozīmīgas idejas

Šodien, 16.janvārī, Valmieras novada fonds (VNF) parakstīja sadarbības līgumus ar Valmieras un tuvākās apkaimes aktīvajiem iedzīvotājiem par projektu īstenošanu, kuru devums būs saistošs plašākai sabiedrībai. Līdzekļi rasti VNF Ziedotāju klubā.

Par projektu konkursā iegūto finansējumu Bērzaines iedzīvotājiem notiks bezmaksas rokdarbu nodarbības; Valmieras un apkārtējo novadu jauniešiem tiks organizēts jauno mūziķu konkurss; Vilpulkā uzstādīs nojumi, lai pasākumus varētu rīkot arī brīvā dabā, nebaidoties sabojāt aparatūru; informatīvs stends par Lāčplēša Kara ordeņu kavalieru atdusas vietām tiks uzstādīts pie Trikātas kapiem; Valmieras vakara vidusskolas korekcijas klašu audzēkņiem notiks radošās darbnīcas, kā arī skolēni piedalīsies Rātsupītes apkārtnes labiekārtošanā un sakopšanā; Rencēnu jaunieši dibinās biedrību un iekārtos mājīgu satikšanās telpu kultūras namā; Naukšēnos aktīvās vecmāmiņas kopā ar jaunajām māmiņām rīkos nodarbības mazuļu attīstībai, kurās apgūs ritmiku un rotaļlietu izgatavošanu no dabas veltēm; sākumskolas vecuma bērni no lauku skolām atstarojošas vestes papildinās ar zīmējumu, valkās paši un dāvinās tās “neredzamajiem gājējiem”, kā arī uzzinās par drošību uz ceļiem; Ķoņu kalnā blakus estrādei un deju laukumam, brīvprātīgie izbūvēs nojumi, kur turpmāk pasākumu laikā varēs novietot nepieciešamās lietas un aparatūru.

“Jau 18 gadus 11.novembrī ejam gājienā uz Trikātas kapiem, lai pieminētu Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus, no kuriem astoņi ir guldīti mūsu pusē. Pēc reizes, kad nevarēju piedalīties, sapratu, ka neviens cits ceļu pie varoņiem atrast nevar, jo kapsēta ir vismaz četrus hektārus liela. Informatīvs stends bez gida iesaistīšanas jebkuram palīdzēs atrast un pieminēt ordeņa kavalierus,”

stāsta Inga Boškina, projekta par informatīvu stendu izvietošanas pie Trikātas kapiem par tur dusošajiem Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, pieteicēja.

Ideju sagatavošanas laikā interesenti piedalījās mācībās, kā arī tikās individuālās pārrunās ar komisiju.

 “Saņēmām dažādus vietējai sabiedrībai noderīgus pieteikumus. Izvērtēšanas komisijas darbs bija grūts, bet interesants. Piemēram, pirmā tikšanās organizēta pusdeviņos no rīta Trikātas kapos. Pēc tam kāpām vēju ieskautajā Ķoņu kalnā, lai klātienē apskatītu, ko pieteicēji iecerējuši. Svarīgi, ka nauda tiek ieguldīta jēgpilni un uzlabo vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti,”

skaidro VNF valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

Tika saņemti 17 pieteikumi par aptuveni 12 tūkstošiem eiro. No tiem atbalstīti deviņi par kopējo summu 4250 eiro.

Sākot ar šo gadu, VNF sadarbības partneris SIA “Iizi Brokers” bez atlīdzības apdrošinās projekta laikā tapušos objektus pret dažādiem nelaimes gadījumiem.

Iedzīvotāji finansējumu ideju īstenošanai ieguva, piesakoties VNF organizētajā projektu konkursā “Sev, tev, novadam”, kurā līdzekļus ieguldījuši galvenokārt VNF Ziedotāju kluba dalībnieki. Tie ir vairāk nekā 30 labvēļi, gan privātpersonas, gan uzņēmumi, kas atbalsta vietējo iniciatīvu īstenošanos. Klubs piedalās arī iesniegumu vērtēšanā. Par tā biedru var kļūt katrs, kurš vietējās kopienas attīstībai ziedo vismaz 20 eiro gadā.

Programmas galvenais mērķis ir, pilnveidojot sevi un vairojot cilvēku līdzatbildību, radīt jaunas iespējas Valmieras apkaimē. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku aicina darbā pedagogu interešu izglītības programmas “Suvenīru darbnīca” (2h) realizācijai 5.-6.klasēm. Galvenie darba pienākumi: īstenot interešu izglītības programmu “Suvenīru darbnīca”, kas paredz integrēt mājturības un tehnoloģiju pamatizglītības programmas apguvi, uzņēmējdarbības zināšanu, prasmju, spēju attīstīšanu un bērnu izaugsmes veicināšanu; patstāvīgi un sadarbībā ar klases audzinātāju, atbalsta personālu, vadību realizēt programmu, domājot par katra tās dalībnieka izaugsmi; sekmēt un veicināt izglītojamo dalību konkursos, projektos; sekot līdzi jaunākajām tendencēm pedagoģijas un atbilstošas mācību priekšmetu jomas attīstībā. Prasības kandidātam: izglītība saskaņā ar noteikumiem par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; izglītības jomu reglamentējošo tiesību aktu pārzināšana; vēlme nepārtraukti izglītoties atbilstoši jaunākajām pedagoģijas, psiholoģijas un IT jomas aktualitātēm vienotajā Eiropas izglītības telpā; teicamas Biroja programmatūras MS Office pārzināšana; E-klases sistēmas pārzināšana; par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar ActivInspire programmu; prasmes strādāt komandā, atbildība un iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes un elastība. Piedāvājam: stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt vai iesūtīt pa pastu uz adresi: Leona Paegles iela 40A, Valmiera, LV-4201, vai nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Interešu izglītības programmas “Suvenīru darbnīca” pedagoga amatam” līdz 2018. gada 30.novembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737, 29112277. Profesija: INTEREŠU IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz noteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-11-30

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras sākumskola aicina darbā pedagogu interešu izglītības programmas “Robotronika” (5h) realizācijai 3.-6.klasēm. Galvenie darba pienākumi: īstenot interešu izglītības programmu “Robotronika”, kas paredz integrēt datorikas, informātikas pamatizglītības programmas apguvi, inženiertehnoloģisko un uzņēmējdarbības zināšanu, prasmju, spēju attīstīšanu un bērnu izaugsmes veicināšanu; patstāvīgi un sadarbībā ar klases audzinātāju, atbalsta personālu, vadību realizēt programmu, domājot par katra tās dalībnieka izaugsmi; sekmēt un veicināt izglītojamo dalību konkursos, projektos; sekot līdzi jaunākajām tendencēm pedagoģijas un atbilstošas jomas attīstībā. Prasības kandidātam: izglītība saskaņā ar noteikumiem par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; izglītības jomu reglamentējošo tiesību aktu pārzināšana; vēlme nepārtraukti izglītoties atbilstoši jaunākajām pedagoģijas, psiholoģijas un IT jomas aktualitātēm vienotajā Eiropas izglītības telpā; teicamas Biroja programmatūras MS Office pārzināšana; E-klases sistēmas pārzināšana; par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar ActivInspire programmu; prasmes strādāt komandā, atbildība un iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes un elastība. Piedāvājam: stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt vai iesūtīt pa pastu uz adresi: Leona Paegles iela 40A, Valmiera, LV-4201, vai nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Interešu izglītības programmas “Robotronika” pedagoga amatam” līdz 2018. gada 30.novembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737, 29112277. Profesija: INTEREŠU IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2018-11-30

Mūsu partneri