Valmieras Ziņas

Aktīvi Valmieras un tuvākās apkaimes iedzīvotāji īstenos sabiedrībai nozīmīgas idejas

Šodien, 16.janvārī, Valmieras novada fonds (VNF) parakstīja sadarbības līgumus ar Valmieras un tuvākās apkaimes aktīvajiem iedzīvotājiem par projektu īstenošanu, kuru devums būs saistošs plašākai sabiedrībai. Līdzekļi rasti VNF Ziedotāju klubā.

Par projektu konkursā iegūto finansējumu Bērzaines iedzīvotājiem notiks bezmaksas rokdarbu nodarbības; Valmieras un apkārtējo novadu jauniešiem tiks organizēts jauno mūziķu konkurss; Vilpulkā uzstādīs nojumi, lai pasākumus varētu rīkot arī brīvā dabā, nebaidoties sabojāt aparatūru; informatīvs stends par Lāčplēša Kara ordeņu kavalieru atdusas vietām tiks uzstādīts pie Trikātas kapiem; Valmieras vakara vidusskolas korekcijas klašu audzēkņiem notiks radošās darbnīcas, kā arī skolēni piedalīsies Rātsupītes apkārtnes labiekārtošanā un sakopšanā; Rencēnu jaunieši dibinās biedrību un iekārtos mājīgu satikšanās telpu kultūras namā; Naukšēnos aktīvās vecmāmiņas kopā ar jaunajām māmiņām rīkos nodarbības mazuļu attīstībai, kurās apgūs ritmiku un rotaļlietu izgatavošanu no dabas veltēm; sākumskolas vecuma bērni no lauku skolām atstarojošas vestes papildinās ar zīmējumu, valkās paši un dāvinās tās “neredzamajiem gājējiem”, kā arī uzzinās par drošību uz ceļiem; Ķoņu kalnā blakus estrādei un deju laukumam, brīvprātīgie izbūvēs nojumi, kur turpmāk pasākumu laikā varēs novietot nepieciešamās lietas un aparatūru.

“Jau 18 gadus 11.novembrī ejam gājienā uz Trikātas kapiem, lai pieminētu Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus, no kuriem astoņi ir guldīti mūsu pusē. Pēc reizes, kad nevarēju piedalīties, sapratu, ka neviens cits ceļu pie varoņiem atrast nevar, jo kapsēta ir vismaz četrus hektārus liela. Informatīvs stends bez gida iesaistīšanas jebkuram palīdzēs atrast un pieminēt ordeņa kavalierus,”

stāsta Inga Boškina, projekta par informatīvu stendu izvietošanas pie Trikātas kapiem par tur dusošajiem Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, pieteicēja.

Ideju sagatavošanas laikā interesenti piedalījās mācībās, kā arī tikās individuālās pārrunās ar komisiju.

 “Saņēmām dažādus vietējai sabiedrībai noderīgus pieteikumus. Izvērtēšanas komisijas darbs bija grūts, bet interesants. Piemēram, pirmā tikšanās organizēta pusdeviņos no rīta Trikātas kapos. Pēc tam kāpām vēju ieskautajā Ķoņu kalnā, lai klātienē apskatītu, ko pieteicēji iecerējuši. Svarīgi, ka nauda tiek ieguldīta jēgpilni un uzlabo vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti,”

skaidro VNF valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

Tika saņemti 17 pieteikumi par aptuveni 12 tūkstošiem eiro. No tiem atbalstīti deviņi par kopējo summu 4250 eiro.

Sākot ar šo gadu, VNF sadarbības partneris SIA “Iizi Brokers” bez atlīdzības apdrošinās projekta laikā tapušos objektus pret dažādiem nelaimes gadījumiem.

Iedzīvotāji finansējumu ideju īstenošanai ieguva, piesakoties VNF organizētajā projektu konkursā “Sev, tev, novadam”, kurā līdzekļus ieguldījuši galvenokārt VNF Ziedotāju kluba dalībnieki. Tie ir vairāk nekā 30 labvēļi, gan privātpersonas, gan uzņēmumi, kas atbalsta vietējo iniciatīvu īstenošanos. Klubs piedalās arī iesniegumu vērtēšanā. Par tā biedru var kļūt katrs, kurš vietējās kopienas attīstībai ziedo vismaz 20 eiro gadā.

Programmas galvenais mērķis ir, pilnveidojot sevi un vairojot cilvēku līdzatbildību, radīt jaunas iespējas Valmieras apkaimē. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “LEGRO LATVIA” aicina darbā “Autokrāvēja vadītāju” (Profesijas kods 8341 06) Darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras. Darba pienākumi: Automašīnu, konteineru iekraušanas un izkraušanas darbi (produkcija uz paletēm). Uzturēt tehniskā kartībā autokrāvēju. Prasības: Traktortehnikas vadītāja apliecība – H kategorija (vēlams arī C kategorija). Tehniskās zināšanas par autokrāvēju un citu riteņtraktoru tehniku. Valodas zināšanas – latviešu, angļu, krievu. Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā, pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitātes līmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīgus kolēģus. Apmācību jaunajā amatā Sociālās garantijas. Darba aizsargapģērbu. Darba samaksa: EUR 4.60 – EUR 5.00 / stundas tarifa likme. CV / pieteikumu ar norādi "Autokrāvēja vadītājs" sūtīt uz e-pastu info@seda.lv . Jautājumu gadījumā zvanīt darba dienās no 8:00-17:00 uz tālruni 64722113. Pieteikumi tiek izskatīti divu nedēļu laikā no iesniegšanas brīža. Kandidāti tiks personīgi informēti tikai gadījumā, ja tiks aicināti uz darba interviju. Profesija: TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Rūpnieki, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-04-05 Kontaktpersona: CV / pieteikumu ar norādi „Autokrāvēja vadītājs” sūtīt uz info@seda.lv, tālr. 64722113

Mūsu partneri