Valmieras Ziņas

Akcija ‘’Gada putna uzņemšana’’ sadarbībā ar MMV.LV un ‘’Vinda’’!

Lasīšanas laiks: 2 min

2022. gada aprīlī Valmierā notiek sirsnīga akcija ‘’Gada putna uzņemšana’’, kur sadarbībā ar Valmieras Dabas resursu pārvaldības nodaļu un Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” dabas pulciņa audzēkņiem, Latvijā pirmā mežu īpašumu un cirsmu salīdzināšanas platforma MMV.LV realizē ideju – jaunu mājvietu radīšana Latvijas mazajiem dobumperētājiem. Vairāk kā 10 putnu būrīši tiek veidoti par godu 2022. gada putnam – svīrei. Svīres būros var ligzdot ne tikai svīres, bet arī tādi dobumperētāji, kā mājas un lauku zvirbuļi, strazdi un pat erickiņš.

Akcijā piedalās ne tikai ‘’Vinda’’ dabas pulciņa audzēkņi, bet arī ikviens Jaunatnes centra audzēknis, kas ir ieinteresēts piedalīties putnu būrīšu izgatavošanā. Projektā iesaistās arī  Valmieras 2.vidusskolas, piektās klases audzēkņi, kas būrīšus izgatavoja sociālo zinību ietvaros. Jaunieši tiek sadalīti grupās, lai šādi radītu savu īpašo putnu būrīti. Katra grupa personalizē būrīti ar unikālu dizainu, pēc kura jaunieši varēs atpazīt savu darbu pilsētvidē, sekojot līdzi, vai jaunā mājvieta ir uzņēmusi svīres, strazdu vai zvirbuļu ģimeni.

Putnu būrīši tiks uzstādīti Valmierā – gan apdzīvotās vietās, gan pie Latvijas garākās upes – Gaujas. Svīres, strazdi un zvirbuļi labprāt uzturas gan pilsētās, gan māju viensētās, gan alejās un pie mežu klajumiem. Būrīši tiek veidoti un uzstādīti tā, lai tā būtu droša vide jaunajiem iemītniekiem.

Akcijas rīkotāji, MMV.LV, atgādina, ka pavasaris ir īstais laiks, kad ģimenei apvienoties un radīt savu putnu būrīti, kas būs ne tikai fantastisks saliedēšanās pasākums, bet arī ļoti izzinoša nodarbe. Turklāt MMV.LV par godu akcijai, platformā FACEBOOK rīko konkursu, kurā piedalīties aicināts ikviens! Par konkursa nosacījumiem, laiku un izlozes kārtību, variet iepazīties šeit.

Turklāt, lai radītu savu īpašo putnu būrīti, MMV.LV dalās ieteikumos un padomos, kā radīt svīrei, zvirbulim un strazdam piemērotus dzīvošanas apstākļus. Informācija par putnu būrīšu izgatavošanu ir iegūstama, spiežot uz linka – https://www.mmv.lv/putnu-burisi/

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri