Valmieras Ziņas

Aizvien biežāk “Spaisa” lietotāji slimnīcā nonāk ļoti smagā stāvoklī

Aizvien biežāk pēc sintētiskās marihuānas jeb “Spaisa” lietošanas jaunieši SIA “Vidzemes slimnīca” tiek ievietoti ārkārtīgi smagā stāvoklī, pat ar neatgriezeniski bojātiem iekšējiem orgāniem, atzīst slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Pēc viņa teiktā, ja agrāk ar šo vielu izraisītiem veselības traucējumiem slimnīcā uzņemti viens līdz divi pacienti mēnesī, tad patlaban tiekot fiksēti vismaz viens līdz divi nopietni gadījumi nedēļā.

Kā norādīja Valmieras pilsētas pašvaldības speciāliste veselības veicināšanas jautājumos Guna Poikāne, pēdējos gados ir novērotas jaunas narkotisko vielu lietošanas tendences. Arvien lielāku popularitāti jauniešu vidū gūstot dažādi apreibinoši maisījumi un vielas, kas ne vienmēr iekļautas aizliegto narkotisko un psihotropo vielu sarakstos.

Pēc viņas teiktā, par “sintētisko marihuānu” saucot kaltētus augu izcelsmes maisījumus un augu vīrakus, kuriem piemītot viegla psihoaktīva vai halucinogēna iedarbība, taču, lai radītu spēcīgo narkotisko efektu, tiem tiekot pievienoti aktīvi ķīmiski savienojumi – sintētiski kanabinoīdi.

Minēto vielu tirgotāji, pēc G.Poikānes teiktā, mēģinot apiet likumu, mainot maisījumu psihoaktīvo vielu ķīmisko grupu pamatformulas, lai tās neatbilstu aizliegto vielu sarakstā iekļautajam. “Iedzīvotāji tiek maldināti, tiem stāstot, ka šīs ir „legālās narkotikas”, nenorādot, ka arī šo vielu maisījumu lietošana izraisa spēcīgu atkarību, ir veselībai ārkārtīgi bīstama un pārdozēšanas gadījumā var izraisīt letālu iznākumu,” skaidroja pašvaldības pārstāve.

“Aicinu jauniešus nepaiet vienaldzīgi garām pusaudzim ar dīvainu izskatu un uzvedību, ziņot vecākiem, skolotājiem, mediķiem vai policijai! Tāpat rosinu vecākus vairāk uzmanības pievērst saviem bērniem, jo viena notikusi saruna varbūt spēs izglābt Jūsu bērnu no lielas nelaimes,” uzsvēra G.Poikāne.

Savukārt Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Rita Ozarska norādīja, ka iedzīvotāji var ziņot par sintētiskās marihuānas tirdzniecības vietām pilsētā, zvanot pa tālruni 64222951 vai 64201302.

Jau ziņojām, ka policija regulāri veic preventīvos pasākumus, lai apturētu veselībai kaitīgo maisījumu tirdzniecību pilsētā. Pēc R.Ozarskas teiktā, kopš 27.februāra, kad apturēta SIA “Slantons” veikala “Laimes sala” darbība, “Spaisa” jautājums pilsētā pamazām norimis, tomēr drošības nolūkos policija aizvien regulāri patrulējot veikala apkārtnē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Attīstot savu darbību, aicinām pievienoties mūsu komandai PALĪGSTRĀDNIEKU. 1. Veikt būvobjektos nepieciešamos palīgdarbus, veikt vienkāršus zemes darbus, pārvieto celtniecības materiālus un palīgmateriālus celtniecības objektā, veikt materiālu izkraušanu un nokraušanu, palīdzēt uzstādīt un demontēt dažādas būvkonstrukcijas un būvizstrādājumus, sagatavot dažādas virsmas tālākai apdarei, novākt būvgružus, prast strādāt ar rokas un vienkāršiem elektriskiem instrumentiem; 2. Savlaicīga un precīza darba vadītāja rīkojumu izpilde; 3. Citi pienākumi pēc darba devēja norādījumiem; 4. Darba vietā ievērot darba kārtības, darba aizsardzības, drošības tehnikas noteikumus, darba higiēnas prasības un citu Latvijas Republikā pastāvošo normatīvo aktu prasības. Lūdzam ņemt vērā, ka sazināsimies tikai ar nākamajai atlases kārtai izvirzītajiem pretendentiem! Ja pretendents nesaņem atbildi līdz 2021.gada 16.jūnijam, tas nozīmē, ka 1.atlases kārta nav izturēta. Pieteikties, sūtot CV uz e-pasta adresi jolantaacc@gmail.com Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 7 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-16 Darba sākšanas datums: 2021-06-01 Kontaktpersona: Cv sūtīt uz e-pasta adresi; jolantaacc@gmail.com Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri