Valmieras Ziņas

Aizsardzības ministrs atklāj atjaunoto objektu Zemessardzes bāzē Kaugurmuižā

Lasīšanas laiks: 2 min

Otrdien, 25. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks reģionālā vizītē apmeklēja Valmieru, lai atklātu atjaunoto infrastruktūras objektu Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes bāzē un piedalītos Valmiermuižas alus darītavas sveiciena pasniegšanā Zemessardzes 30. gadadienā.

Aizsardzības ministrs kopā ar Zemessardzes komandieri brigādes ģenerāli Egilu Leščinski un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieri pulkvedi Mareku Ozoliņu apmeklēja Valmiermuižas alus darītavu, lai pieņemtu tās sveicienu Zemessardzes 30 gadu jubilejā – īpaši šim notikumam pagatavotu gaišo alu ar nosaukumu “Savas zemes sargs”.

Pēc tam A. Pabriks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona bāzē Kaugurmuižā svinīgi atklāja atjaunoto infrastruktūras objektu. Vienā no Kaugurmuižas  kompleksa senajām ēkām pēc pamatīgas pārbūves ierīkotas labiekārtotās telpas Zemessardzes vienībām, ko izmantos arī profesionālā dienesta karavīri, kā arī Kapelānu dienests un Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra.

Vizītes laikā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vadība informēja aizsardzības ministru par brigādes jaunizveidotās Artilērijas baterijas un inženieru spēju attīstību.

Jau ziņots, pērn tika atklāta profesionālā dienesta apakšvienību izveides uzsākšana Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē. Artilērijas baterijas lieluma apakšvienība ar M109A pašgājējhaubicēm un vairāk nekā 100 karavīriem izvietota Valmierā, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona teritorijā, lai nodrošinātu artilērijas atbalstu manevra vienību operācijām un stiprinātu uguns atbalsta spēju.

Vēl Kaugurmuižā norisinās bijušās kungu mājas pārbūves darbi, uz kurieni nākamā gada pavasarī pārcelsies Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štābs, kas pašlaik izvietots pagaidu telpās Valmieras mākslas skolas bijušajā ēkā Mākslinieku ielā 2.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri