Valmieras Ziņas

Aigars Ruņģis: “Zelta rokas” ir tikpat vērtas kā “zelta prāts” (3)

Piektdien, 2. martā, Valmierā notika jau otrā tikšanās, uz kuru uzņēmējus, izglītības jomas speciālistus, apkārtējo pašvaldību pārstāvjus un deputātus aicināja Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks. Šoreiz “Pēcpusdiena ar mēru” tika veltīta izglītības un nodarbinātības aktualitātēm.

Raugoties savā uzņēmumā, “Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis atskārtis, ka cilvēks ar augstāko izglītību, piemēram, sabiedrisko attiecību, personāla vai finanšu speciālists, pašlaik pelna tikpat daudz, cik labs darbinieks ar profesionālo izglītību – aldara māceklis vai pavārs.

“Līdz šim valdīja priekšstats, ka mācīties profskolā ir liels sods. Skolēnus parasti biedē, ja slikti mācīsies, būs jāiet apgūt proftehnisko izglītību, un nekas sakarīgs dzīvē no tevis neiznāks. Šādas politikas dēļ labu pavāru atrast Valmierā nav iespējams. Lai to mainītu, nav nepieciešams liels finansējums. Ir ļoti svarīgi celt reputāciju profskolām un nodrošināt līdzvērtīgu attieksmi pret tiem, kuri izvēlas jau vidusskolas līmenī apgūt profesiju. Līdzšinējā politika, ka augstākā izglītība ir vērtība, bet labs santehniķis nav vērtība, ir bijusi aplama. Labi speciālisti ir ļoti nepieciešami tautsaimniecībai un viņi tiek labi atalgoti, tādēļ skolotājiem vajadzētu mācīt audzēkņiem, ka “zelta rokas” ir tikpat augstā vērtībā kā “zelta prāts”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Jonas - 11.03.2018 Atbildēt

  Toties maksat neviens no siem uznemejiem ne tuda negrib, tev var but kaut zelta daikts, vairak pa 500 eiro neceri.

  Uldis - 15.03.2018 Atbildēt

  Zelta rokas bez galvām – īsti latviskā garā ar garām darba stundām un zemu produktivitāti

  bucis - 05.04.2018 Atbildēt

  Kāda tad tur ir tā aldziņa piem. pildītājam?

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri