Valmieras Ziņas

Aicina uz Dzejas dienām Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 5 min

Vārds izriet no domas un satiek klausītāja domu, dzeja vieno. Aicinām uz Dzejas dienas norisēm Valmieras novadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Tikšanās ar apvienību VEGA

Vega nav tikai zvaigzne Liras zvaigznājā. Katrs savā VEntas un GAujas  krastmalu pilsētā mītošie brālēni Aivars Punkstiņš un Uldis Punkstiņš ik pa laikam satiekas apvienībā “VEGA” un ieskaņo savas dziesmas “par zemi, jūru un zvaigznēm virs tām, par noklusētajām sajūtām”. Abus vieno dziesmas, kuru tematika ir jūra, krasts un tajos esošo cilvēku domu un attiecību atspoguļojums. Albums “Lido, dūja” bija nominēts mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” kā labākais debijas albums, 2017. gadā iznāca “Tas ir viss, kas pieder man”, bet tagad gādāts par jaunu dziesmu apkopojumu.

Brālēni piedalījušies “Bilžu” un dziesminieku norisēs, viesojušies vairākās Kurzemes un Vidzemes bibliotēkās ar dziesmām, dzeju un Aivara stāstījumu par piedzīvoto pasaules jūrās.

Apvienība VEGA aicina būt par dziesmu un dzejas piepildīta ceļojuma dalībnieku. Tas sāksies Kauguru Kultūras nama zālē 7. septembrī plkst. 14.00, dosimies uz Tobago – senās Kurzemes hercogistes īpašumu tālajā jūrā pie Amerikas krastiem.

Veltījums Jānim Porukam

Vaidavas pagasta bibliotēka 9. septembrī plkst. 18.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā aicina uz tikšanos ar rakstnieci Ingu Žoludi. Tā būs Jānim Porukam veltīta Dzejas dienas norise “Izgāja dvēsele pastaigāties”. Programmā – autores lasījumi no grāmatas “Vendenes lotospuķe” un latviešu komponistu solodziesmas ar Jāņa Poruka vārdiem.

Nemo, Adagio, Parsifals jeb Jānis Poruks – viens no dižākajiem latviešu rakstniekiem un dzejniekiem, kura radītos tēlus pazīstam jau no bērnības. Visiem laba vēlētāja Kukažiņa, Knipskas brašulis Cibiņš, pērļu zvejnieks Ansis, Ziemassvētku sajūtas dzejolī “Balts sniedziņš snieg uz skujiņām”. Romantiķis, sapņotājs, kaislību un pretrunu plosīta personība. “Dienas grāmata” romānu sērijā “Es esmu…” iznākusī rakstnieces Ingas Žoludes grāmata “Vendenes lotospuķe” veltīta Poruka daiļradei un dzīves kaislībām. Tā kļuvusi par vienu no pieprasītākajām grāmatām bibliotēku un grāmatnīcu plauktos. Bija nominēta arī Latvijas Literatūras gada balvai, izceļot izcilo veikumu rakstniecībā. “Romāns par rakstnieku Jāni Poruku ir lielisks literārs trāpījums ar meistarīgi piesātinātu tekstu, elegantu un baudāmu valodu. Uzrakstīts “ar asinīm”, Poruks stāstījumā elpo un dzīvo savu un īstu dzīvi, atklājot, ka rakstniecei ir svarīgs un tuvs, un tas grāmatai piešķir īpašu personiskumu. Iespējams, šis darbs būs viens no desmitgades nozīmīgākajiem sasniegumiem latviešu literatūrā,” tā Ingas Žoludes veikumu novērtējuši žurnāla “Domuzīmes” literārie eksperti.

Dzeja vieno gadsimtus, cilvēkus, vērtības. Dzeja vieno vārdā un mūzikā. Norisi bagātinās dziedātāja Baiba Renerte (mecosoprāns) un pianiste Ilze Kundziņa.

Māls, mūzika un ģimene

9. septembrī plkst. 12.00 Mazsalacas pilsētas bibliotēka aicina uz Dzejas dienas norisi “Vārds & Māls” pie keramiķes Lindas Zeltas Skaņkalnes pagasta “Vidusmežos”. Izbraukšana no Mazsalacas ar velosipēdiem plkst.10.00. Dalībniekus lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 27883490.

11. septembrī plkst. 18.00 Oleru muižā aicinām baudīt brīnišķīgu koncertu “Jēkaba Nīmaņa kvartets Dzeja mūzikā”.

11. septembrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 Brenguļu bibliotēkā gaidāma Dzejas dienas norise “Dzejolis Tētim, Opim, Vecamtēvam”.

14. septembrī plkst. 15.00 Rubenes bibliotēkā aicinām tikties ar dzejnieci Nadīnu Liepiņu. Būs iespēja iegādāties dzejnieces grāmatas.

16. septembrī plkst. 18.00 Kocēnu bibliotēkā norisināsies Dzejas dienas sarīkojums “Skumjas ir gudras” kopā ar Raimondu Vazdiku un Elitu Veidemani.

16. septembrī Ēveles Tautas namā aicinām uz tikšanos ar dzejnieci Vitu Upenieci (laiks tiks precizēts).

21. septembrī plkst. 18.00 Naukšēnu pagasta bibliotēkā skanēs dzeja un dziesmas autora Didža Rijnieka izpildījumā.

21. septembrī plkst. 19.00 Zilākalna Kultūras namā koncertuzvedumā “Ārijas Elksnes dzīves melodijas” skanēs Lailas Ilzes Purmalietes un citu autoru dziesmas ar Ārijas Elksnes dzeju, kā arī izskanēs dzejnieces dzīvesstāsti, kas rodami viņas vēstulēs un laika biedru atmiņās.

23. septembrī plkst. 17.00 Strenču pilsētas bibliotēkā aicinām uz Dzejas dienas muzikālu norisi “Atnāc un nosvini dienu” – tikšanās ar dzejnieci Inesi Toru un dziedātāju Inesi Neretu.

23. septembrī plkst. 17.00 Matīšu Tautas namā uz Dzejas dienas norisi “Gleznas un dzeja. Jāņa Simsona laikabiedru tikšanās” aicina Matīšu pagasta bibliotēka.

Dzejas lasījumi Zilākalnā un Valmierā

Valmieras integrētā bibliotēka aicina uz dzejas lasījumiem 15. septembrī plkst. 16.00–16.45 Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā un plkst.18.00–19.30 Valmieras bibliotēkā. Dzeju lasīs: Tamāra Skrīna, Juris Helds, Viks, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča, Aivars Ustups un Ivars Šteinbergs, kurš pērn saņēma ikgadējo Dzejas dienu balvu par dzejas krājumu “Strops”. Valmieras bibliotēkā par muzikālo noskaņu rūpēsies akordeonists Māris Rozenfelds. Dzejas lasījumus bibliotēkā būs iespējams klausīties arī tiešraidē bibliotēkas Facebook lapā.

Jāpiemin, ka pirms tam, no plkst. 11.15 līdz 12.15, Valmieras bibliotēkā Ivars Šteinbergs vadīs dzejas meistarklasi jauniešiem. Savukārt Tamāra Skrīna, Juris Helds, Viks, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča un Aivars Ustups tiksies ar bērniem un jauniešiem Valmieras skolās.

Dzejas dienas kārtainā ābolmaize

Pašsacerētas mūzikas, dejas un dzejas festivāls “Dzejas dienu kārtainā ābolmaize” 17. septembrī norisināsies Sēļu muižā. Plkst.13.00–16.00 Sēļu muižas dārza terasē būs Pankūku bārs un dziesmota tikšanās koncertā “Dziesma Tev un man”. Aicinām pieteikties pašsacerēto dziesmu autorus un lauku muzikantus – izpildītājus, kuri muzicē akustiskās mūzikas pavadījumā. Pieteikšanās un plašāka informācija, zvanot pa tālruni 20019452 vai 26321158.

Plkst. 17.00 Lielajā zālē norisināsies dzejniekam Pēterim Jurciņam veltīta dzejas pēcpusdiena “Ceļš vienmēr turpinās”. Dzeju lasīs aktieris Ivo Martinsons, muzicēs Lolita Fussa (elektroniskā noskaņu mūzika) un Lūcija Sičevska (ģitāra), izpildot skaņdarbus ar Pētera Jurciņa vārdiem, kas ataino Latvijas dabas skaistumu un cilvēka ceļu caur to.

Dzeja un mīlestības definīcija

24. septembrī plkst. 14.00 Bērzaines pagasta bibliotēka aicina uz Dzejas dienas norisi “Mīlestības definīcija” Bērzaines Tautas namā. Viesosies dzejniece Madara Gruntmane un ģitārists Māris Šverns. 

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA BALTMA ir uzticams precīzās apstrādes partneris, kas specializējas CNC garenvirpošanā, virpošanā, frēzēšanā un mehānisko mezglu montāžā. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Aicinām CNC garenvirpošanas iekārtu operatoru/-i-iestatītāju Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu; Atbildību un precizitāti; Spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Tavi pienākumi:  Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas; Nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? darbs stabilā uz izaugsmi orientētā uzņēmumā; stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika); darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa); sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu; apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins); labus darba apstākļus; darbu ar jaunākajām CNC iekārtām; regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas; pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Motivācijas vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv ar norādi CNC operatora vakance Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SIA "Līgas Kavītes zvērinātas tiesu izpildītājas birojs" aicina darbā  jurista palīgu (-dzi) uz noteiktu laiku Galvenie darba pienākumi: Darbs ar Izpildu lietu reģistru; Saņemtās korespondences apstrāde; Dokumentu sagatavošana saistībā ar nolēmumu izpildi; Nodrošināt savlaicīgu un efektīvu dokumentu un informācijas apriti; Komunikācija ar klientiem klātienē un izmantojot attālinātos saziņas līdzekļus. Prasības pretendentiem: Precizitāte, augsta atbildības sajūta, analītiskā un loģiskā domāšana; Spēja patstāvīgi organizēt darbu un noteikt prioritātes; Spēja saglabāt darba kvalitāti un elastību intensīvos darba apstākļos; Spēja orientēties normatīvajos tiesību aktos; Valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; Teicamas prasmes darbā ar MS Office programmām; Vismaz pirmā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnē. Piedāvājam: Dinamisku un atbildīgu darbu profesionālā kolektīvā; Darba rezultātam atbilstošu atalgojumu sākot no 1100 EUR līdz 1500 EUR pirms nodokļu nomaksas; pilnu slodzi (40 stundas nedēļā); darba vietu Valmierā. CV un motivācijas vēstuli ar norādi “vakance” nosūtīt uz elektroniskā pasta adresi: liga.kavite@lzti.lv līdz 2026. gada 10. aprīlim. Piesakot savu kandidatūru vakancei, Jūs piekrītat datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzību regulējošajiem tiesību aktiem personāla atlases vajadzībām. Informējam, ka sazināsimies tikai ar otrās atlases kārtas kandidātiem, kurus uz pārrunām aicināsim telefoniski. Profesija: JURISTA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-10 Darba sākšanas datums: 2026-03-26 Kontaktpersona: Līga Kavīte

Mūsu partneri