Valmieras Ziņas

Aicina uz Dzejas dienām Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 5 min

Vārds izriet no domas un satiek klausītāja domu, dzeja vieno. Aicinām uz Dzejas dienas norisēm Valmieras novadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Tikšanās ar apvienību VEGA

Vega nav tikai zvaigzne Liras zvaigznājā. Katrs savā VEntas un GAujas  krastmalu pilsētā mītošie brālēni Aivars Punkstiņš un Uldis Punkstiņš ik pa laikam satiekas apvienībā “VEGA” un ieskaņo savas dziesmas “par zemi, jūru un zvaigznēm virs tām, par noklusētajām sajūtām”. Abus vieno dziesmas, kuru tematika ir jūra, krasts un tajos esošo cilvēku domu un attiecību atspoguļojums. Albums “Lido, dūja” bija nominēts mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” kā labākais debijas albums, 2017. gadā iznāca “Tas ir viss, kas pieder man”, bet tagad gādāts par jaunu dziesmu apkopojumu.

Brālēni piedalījušies “Bilžu” un dziesminieku norisēs, viesojušies vairākās Kurzemes un Vidzemes bibliotēkās ar dziesmām, dzeju un Aivara stāstījumu par piedzīvoto pasaules jūrās.

Apvienība VEGA aicina būt par dziesmu un dzejas piepildīta ceļojuma dalībnieku. Tas sāksies Kauguru Kultūras nama zālē 7. septembrī plkst. 14.00, dosimies uz Tobago – senās Kurzemes hercogistes īpašumu tālajā jūrā pie Amerikas krastiem.

Veltījums Jānim Porukam

Vaidavas pagasta bibliotēka 9. septembrī plkst. 18.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā aicina uz tikšanos ar rakstnieci Ingu Žoludi. Tā būs Jānim Porukam veltīta Dzejas dienas norise “Izgāja dvēsele pastaigāties”. Programmā – autores lasījumi no grāmatas “Vendenes lotospuķe” un latviešu komponistu solodziesmas ar Jāņa Poruka vārdiem.

Nemo, Adagio, Parsifals jeb Jānis Poruks – viens no dižākajiem latviešu rakstniekiem un dzejniekiem, kura radītos tēlus pazīstam jau no bērnības. Visiem laba vēlētāja Kukažiņa, Knipskas brašulis Cibiņš, pērļu zvejnieks Ansis, Ziemassvētku sajūtas dzejolī “Balts sniedziņš snieg uz skujiņām”. Romantiķis, sapņotājs, kaislību un pretrunu plosīta personība. “Dienas grāmata” romānu sērijā “Es esmu…” iznākusī rakstnieces Ingas Žoludes grāmata “Vendenes lotospuķe” veltīta Poruka daiļradei un dzīves kaislībām. Tā kļuvusi par vienu no pieprasītākajām grāmatām bibliotēku un grāmatnīcu plauktos. Bija nominēta arī Latvijas Literatūras gada balvai, izceļot izcilo veikumu rakstniecībā. “Romāns par rakstnieku Jāni Poruku ir lielisks literārs trāpījums ar meistarīgi piesātinātu tekstu, elegantu un baudāmu valodu. Uzrakstīts “ar asinīm”, Poruks stāstījumā elpo un dzīvo savu un īstu dzīvi, atklājot, ka rakstniecei ir svarīgs un tuvs, un tas grāmatai piešķir īpašu personiskumu. Iespējams, šis darbs būs viens no desmitgades nozīmīgākajiem sasniegumiem latviešu literatūrā,” tā Ingas Žoludes veikumu novērtējuši žurnāla “Domuzīmes” literārie eksperti.

Dzeja vieno gadsimtus, cilvēkus, vērtības. Dzeja vieno vārdā un mūzikā. Norisi bagātinās dziedātāja Baiba Renerte (mecosoprāns) un pianiste Ilze Kundziņa.

Māls, mūzika un ģimene

9. septembrī plkst. 12.00 Mazsalacas pilsētas bibliotēka aicina uz Dzejas dienas norisi “Vārds & Māls” pie keramiķes Lindas Zeltas Skaņkalnes pagasta “Vidusmežos”. Izbraukšana no Mazsalacas ar velosipēdiem plkst.10.00. Dalībniekus lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 27883490.

11. septembrī plkst. 18.00 Oleru muižā aicinām baudīt brīnišķīgu koncertu “Jēkaba Nīmaņa kvartets Dzeja mūzikā”.

11. septembrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 Brenguļu bibliotēkā gaidāma Dzejas dienas norise “Dzejolis Tētim, Opim, Vecamtēvam”.

14. septembrī plkst. 15.00 Rubenes bibliotēkā aicinām tikties ar dzejnieci Nadīnu Liepiņu. Būs iespēja iegādāties dzejnieces grāmatas.

16. septembrī plkst. 18.00 Kocēnu bibliotēkā norisināsies Dzejas dienas sarīkojums “Skumjas ir gudras” kopā ar Raimondu Vazdiku un Elitu Veidemani.

16. septembrī Ēveles Tautas namā aicinām uz tikšanos ar dzejnieci Vitu Upenieci (laiks tiks precizēts).

21. septembrī plkst. 18.00 Naukšēnu pagasta bibliotēkā skanēs dzeja un dziesmas autora Didža Rijnieka izpildījumā.

21. septembrī plkst. 19.00 Zilākalna Kultūras namā koncertuzvedumā “Ārijas Elksnes dzīves melodijas” skanēs Lailas Ilzes Purmalietes un citu autoru dziesmas ar Ārijas Elksnes dzeju, kā arī izskanēs dzejnieces dzīvesstāsti, kas rodami viņas vēstulēs un laika biedru atmiņās.

23. septembrī plkst. 17.00 Strenču pilsētas bibliotēkā aicinām uz Dzejas dienas muzikālu norisi “Atnāc un nosvini dienu” – tikšanās ar dzejnieci Inesi Toru un dziedātāju Inesi Neretu.

23. septembrī plkst. 17.00 Matīšu Tautas namā uz Dzejas dienas norisi “Gleznas un dzeja. Jāņa Simsona laikabiedru tikšanās” aicina Matīšu pagasta bibliotēka.

Dzejas lasījumi Zilākalnā un Valmierā

Valmieras integrētā bibliotēka aicina uz dzejas lasījumiem 15. septembrī plkst. 16.00–16.45 Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā un plkst.18.00–19.30 Valmieras bibliotēkā. Dzeju lasīs: Tamāra Skrīna, Juris Helds, Viks, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča, Aivars Ustups un Ivars Šteinbergs, kurš pērn saņēma ikgadējo Dzejas dienu balvu par dzejas krājumu “Strops”. Valmieras bibliotēkā par muzikālo noskaņu rūpēsies akordeonists Māris Rozenfelds. Dzejas lasījumus bibliotēkā būs iespējams klausīties arī tiešraidē bibliotēkas Facebook lapā.

Jāpiemin, ka pirms tam, no plkst. 11.15 līdz 12.15, Valmieras bibliotēkā Ivars Šteinbergs vadīs dzejas meistarklasi jauniešiem. Savukārt Tamāra Skrīna, Juris Helds, Viks, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča un Aivars Ustups tiksies ar bērniem un jauniešiem Valmieras skolās.

Dzejas dienas kārtainā ābolmaize

Pašsacerētas mūzikas, dejas un dzejas festivāls “Dzejas dienu kārtainā ābolmaize” 17. septembrī norisināsies Sēļu muižā. Plkst.13.00–16.00 Sēļu muižas dārza terasē būs Pankūku bārs un dziesmota tikšanās koncertā “Dziesma Tev un man”. Aicinām pieteikties pašsacerēto dziesmu autorus un lauku muzikantus – izpildītājus, kuri muzicē akustiskās mūzikas pavadījumā. Pieteikšanās un plašāka informācija, zvanot pa tālruni 20019452 vai 26321158.

Plkst. 17.00 Lielajā zālē norisināsies dzejniekam Pēterim Jurciņam veltīta dzejas pēcpusdiena “Ceļš vienmēr turpinās”. Dzeju lasīs aktieris Ivo Martinsons, muzicēs Lolita Fussa (elektroniskā noskaņu mūzika) un Lūcija Sičevska (ģitāra), izpildot skaņdarbus ar Pētera Jurciņa vārdiem, kas ataino Latvijas dabas skaistumu un cilvēka ceļu caur to.

Dzeja un mīlestības definīcija

24. septembrī plkst. 14.00 Bērzaines pagasta bibliotēka aicina uz Dzejas dienas norisi “Mīlestības definīcija” Bērzaines Tautas namā. Viesosies dzejniece Madara Gruntmane un ģitārists Māris Šverns. 

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu PAVĀRAM (-EI) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze pavāra amatā; godīgums un augsta atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: garšīga un kvalitatīva ēdiena gatavošana saskaņā ar kalkulācijām; tehnoloģisko procesu pārzināšana un ievērošana; sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: mūsdienīgu darba vidi; papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; svētku dāvanas; atmaksātus papildatvaļinājumus; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; darba alga no EUR 950-1000 (bruto). CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – PAVĀRS VALMIERĀ vai pieteikties personīgi pie veikala vadītājas WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26 167 218. Profesija: PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-04-14 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp: +371 26167218

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas arhitekta palīgu uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • būt daļai no Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas komandas un līdzdarboties Valmieras novada līdzsvarotas pilsētvides un teritorijas veidošanā; • identificēt problēmjautājumus novada telpiskajā attīstībā un sniegt priekšlikumus to risināšanā; • sagatavot projektēšanas uzdevumus Pašvaldības ēku un labiekārtojuma projektēšanai; • koordinēt Pašvaldības pasūtītos būvprojektus; • izskatīt un sniegt vērtējumu būvprojektiem, kuriem nepieciešams Pašvaldības skaņojums; • organizēt plenērus, metu un citus ar telpisko attīstību saistītus konkursus; un ja Tev ir: • pirmā līmeņa augstākā izglītība arhitektūrā (otrā līmeņa profesionālā vai augstākā izglītība arhitektūrā, vai pietuvinātā specialitātē, arhitekta prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību); • darba pieredze ar iegūto izglītību saistītā jomā vismaz divus gadus (zināšanas un pieredze pilsētplānošanā un būvniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), kā arī jaunāko šo jomu tendenču pārzināšana; • valsts valodas prasme augstākā līmenī un labas svešvalodu zināšanas; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas un publiskās uzstāšanās prasmes; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus;; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office), biroja tehniku un CAD programmatūru (ZwCAD, AutoCAD vai citas). Prasmes darbā ar grafiskajām programmām (Adobe), 3d modelēšanas programmām un GIS programmatūru tiks uzskatītas par priekšrocību; • vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • atbildīgu un dinamisku darbu uz attīstību vērstā Pašvaldībā, ar iespēju rosināt un īstenot pārmaiņas Pašvaldības procesos; • pamatalgu pārbaudes laikā 1189 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1399 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”), CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Arhitekta palīga amatam”, līdz 2023.gada 11.aprīlim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-04-11

Mūsu partneri