Valmieras Ziņas

Ai, Valmieras ielas, pagalmi, taciņas un trotuāri… (14)

Ik pa laikam medijos un tikšanās reizēs ar Valmieras pašvaldības pārstāvjiem izskan jautājumi un iedzīvotāju neapmierinātība par Valmieras ielu un trotuāru kvalitāti. Ir sūdzības par mūžīgo peļķi Krāsotāju ielas stūrī, bedraino ceļu Straumes ielā, nesakārtoto posmu A.Upīša ielā, iebrauktajām un iestaigātajām taciņām uz “Maximu”, Beātes un Rīgas ielā utt. Lai arī šodien uzsnigušais sniegs problēmas “notušējis”, tās nekur nepazudīs pašas!

Saprotams, ne visas problēmas var novērst uzreiz un droši vien ne visus iestaigātos celiņus vajag nobruģēt, taču dažas vietas uzlabojumus gaida gadiem ilgi, bet nekas nemainās (ja nu vienīgi uz slikto pusi). Ir vietas, kur nepieciešams pamatīgs finansiāls ieguldījums, taču dažviet problēmu varētu atrisināt ar pavisam niecīgiem līdzekļiem.

Laikrakstā “Liesma” pavisam nesen (7.11.2017.) bija G.Vīksnas raksts “Ej tak pa gaisu!”. Cienījamais žurnālists pēc aizrādījuma nebrist pāri zālienam bija “pasūtīts”… Un šoreiz tie nebija mūžīgi vainīgie jaunieši, bet tikpat “cienījama” kundzīte. Varbūt iestaigāto celiņu no Beātes ielas uz A.Upīša ielu abās pusēs varētu vienkārši norobežot ar kādu barjeru?

Tie, kas Rīgas ielā projektēja trotuārus, noteikti nebija velobraucēji, citādi būtu rasts labāks risinājums ūdens notekām. Savulaik arī žurnālists J.Cukurs nesaprata, kāpēc centrā skaistajam trotuāram blakus iebraukta velosipēdistu sliede (“Liesma”, 3.05.2017.) Savukārt tie, kas pārvietojas ar velosipēdiem un stumj bērnu ratiņus, labi izjūt, ko pārsimts metru garumā nozīmē apmēram desmit bruģētas ūdens notekas… Nezin kāpēc tās nevarēja būt tādas pašas kā citviet Rīgas ielā, piemēram, pie veikala  “Vidzemes papīrs”?

Prieks, ka tika sakārtota A.Upīša iela posmā no Rubenes ielas līdz apvedceļam, bet tā pati iela no Beātes ielas līdz Rubenes ielai ir katastrofālā stāvoklī – daudzviet bez gājēju celiņiem, ar lielu peļķi lietus sezonā, vienā posmā neasfaltēta.

Daudzkārt “apcilāts” arī gājēju celiņš, kas ved no Beātes ielas uz lielo “Maximu”. Protams, var jau iet skaisti pa 900 leņķī izvietoto trotuāru, taču cilvēki pārsvarā izvēlas īsāko ceļu. Pagaidām liepu saknes pacietīgi kalpo kā pakāpieni…

Portāls “Valmieras Ziņas” turpinās sekot līdzi šai tēmai. Aicinām lasītājus dalīties ar saviem novērojumiem un pieredzi. Sūtiet komentārus, sūdzības, ierosinājumus, foto un video materiālus uz e-pastu reportieris@valmieraszinas.lv, un mēs Jums palīdzēsim!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Sanita - 01.12.2017 Atbildēt

  Ui, un kas vēl notiek stāvlaukumā strap Kultūras centru un Valletu!!! Tu vispār noliekot mašīnu tik pa zālīti jābrien, lai uz trotuāra nokļūtu.

   Elita - 02.12.2017 Atbildēt

   Sen gaidīju, kad kāds pievērsīs uzmanību šīm sakņu kāpnēm. Cilvēki vienmēr gājuši tur pāri vēl pirms Maximas. Būtu tikai prātīgi ierīkot celiņu.

  Karenina - 01.12.2017 Atbildēt

  Nu, nu! Pāris šeit pieminētos gadījumos jau dome nav vainīga, bet cilvēku slinkums un klutūras līmenis! Nevar jau visur “izbruģēt” un sētu uzlikt, kur katrs izdomājis “vilkt pa taisno”. Tad zaļās zonas vispār nebūtu! Un māju pagalmi ir apsaimniekotāju ziņā. Nezinu, kurš ir apsaimniekotājs ēkai Baumaņa un Beātes stūrī, bet lai veicas sakārtot sasāpējušās lietas!

   Sandra - 01.12.2017 Atbildēt

   Pašvaldības pārstāvjiem uzdod jautājumus, bet nav rakstīts, ka visur dome vainīga:) Valmieras iedzīvotāji vienkārši nevar zināt, kuram kurā vietā teritorija pieder. Rakstā jau arī minēts gan cilvēku slinkums, minot īsākās takas, gan tas, ka “ne visus iestaigātos celiņus vajag nobruģēt”.

  laila - 01.12.2017 Atbildēt

  Saksu jau ar to cilveki pa slinku iet pa pareizam vietam pasi uztaisa tacinas un tad sudzas… Es varu tadas 40 tacinas nofocet un ko tad…..taisis tur brugi visur….tak domajat vnk ar galvam….kadi esam mes …tik makam vainu uzvelt citam….gribat kko mainit daram pasi….vai tik gruti…palenam bet tad musu darbs…. Bet ja uztaisis tad tas nav labi tas nav labi

  Anna - 01.12.2017 Atbildēt

  tieši tā…pie lielās Maximas smuki sasēta zālīte pēc Apiņa ielas rekonstrukcijas, bet redz pretejās majas kundzes un kungi nevar tacu paiet pāris metrus, bet cert tik pa zālienu.Vieglak taču pa vārtiem āra un veikalā iekšā…Agrāk bija taciņa iemīta un tagad viss turpinās…Vai tiešām nav cieņas pret otra darbu…

  Vineta - 01.12.2017 Atbildēt

  Nav saprotams, vai raksta autors meklē vienkāršus,t.i., lētus publicitātes/popularitātes paņēmienus, ikvienā nebūšanā atrodot vainīgo, šajā gadījumā pašvaldību, vai arī lai arī rosinātu sabiedrības domu ar zemtekstu, ka, mīļie, nu nevajag lāpīt slinkumu un slāt pāri zālītei, ietaupot ikdienas maršrutā padsmit metrus. Kultūra-pašu rokās/kājās.

   Mans vārds - 01.12.2017 Atbildēt

   Izskatās , ka Jums tiešām nav saprotams , ka raksta autors vērš Valmieras iedzīvotāju uzmanību , ka mūsu vidū dzīvo tādi lopi , kas spējīgi tikai staigāt taisni , nedomājot , kas paliek aiz viņu zābakiem … Paldies , ka ir tādi cilvēki , kam nav vienalga …

  - 01.12.2017 Atbildēt

  Varbūt kādam atmiņā ir palicis solījums, kas tika skandēts pirms veikala būvniecības. Tika solīts sakārtot šo vietu , ierīkot tur gājēju ietvi un pat bērnu rotaļu laukumu. Žēl, bet ātrumā goglīte nespēj atrast,
  Taču atsvaidzinot tā laika notikumus piedāvāju izlasīt šo ziņu,.
  http://apollo.tvnet.lv/zinas/valmieras-domei-velreiz-liek-lemt-par-tirdzniecibas-kompleksa-buvesanu/288478

   - 01.12.2017 Atbildēt

   Un ja kāds nezin kas ir ekobruģis- tas ir bruģis ,kuram cauri aug zāle!

   Mans vārds - 29.12.2017 Atbildēt

   Un ? Nav sakārtots ? Veikals jau nevar atbildēt , ka viņa apmeklētāji ir ar tik zemu izglītību , ka tajās tukšajās ”boškās” nav sapratnes , ka lienot tajā kalnā neko nevinnē pret 20 liekām sekundēm pa skaisto , gludo bruģīti …

  Apse - 05.12.2017 Atbildēt

  Manuprāt,vissvarīgāk būtu likvidēt sakņu kāpnes pa ceļam uz Maximu,tās Valmierai jau sen nedara godu,kā arī beidzot savest kārtībā Upīša ielas posmu.

   Mans vārds - 29.12.2017 Atbildēt

   To likvidēt var tikai ar žogu !!! Ar skaidrošanu cilvēkiem nepieleks ! Līdīs , kritīs un atkal līdīs , kaut rāpus …

  Melni rati - 03.01.2018 Atbildēt

  Šīs visas ziloņu taciņas tajās vietās ir jau kopš manas bērnības. 90to gadu beigām noteikti. Vienīgi vienā no pēdējām bildēm iemītā taciņa ir varbūt pāris gadus, jo pirmstam tur bija grausts.
  Bet šis viss ir mājiens, ka ir jāierīko kāpnes vai trotuārs, kur cilvekiem pārvietoties. saprotu ka ir pietiekami daudz celiņi, bet acīmredzot ērtāki ir šie. Galu galā pašvaldību vēlēšanās mēs piedalamies ar domu, ka ievēlētie deputāti rūpēsies par mūsu komfortu. Arī šis ir viens no daudziem neatrisinātiem jautājumiem Valmierā, kas nekad nemainīsies, jo cilvēki nepārtrauks pa šīm vietām staigāt. Bet visiem “greenpeace” pārstavjiem varu ieteikt vākt parakstus par aizliegumu staigāt pa apzaļumotajām pilsētas teritorijām. Tikai stipri šaubos, ka viņu būtu tik DAUDZ lai uzmanība tiktu pievērsta. .

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: cnc metālapstrādes darbgaldu iestatītāju- operatoru Galvenie pienākumi: Apstrādes procesa programmu sastādīšana, detaļu izgatavošana (frēzēšanas, izvirpošanas, urbšanas u.c. darbi) uz vertikālās frēzēšanas apstrādes centra DOOSAN DNM 400 ar Fanuc vadības sistēmu; Darbgalda iestatīšana un regulēšana, izvēloties detaļu izgatavošanai piemērotus griezējinstrumentus un palīgierīces; Detaļu parametru kontrolēšana, izstrādājumu kvalitātes atbilstības nodrošināšana. Prasības: Pieredze darbā ar ciparu programmas vadības darbgaldiem; Izpratne un zināšanas par detaļu mehānisko apstrādi; Rasējumu lasītprasme; Vēlama atbilstoša izglītība vai atbilstošas programmas pēdējo kursu students; Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas un prasmes; Uzņēmība, atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā; Regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un prasmēm atbilstošu ikmēneša atalgojumu no 900 Eur; Sociālās garantijas, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, citus papildu labumus; Apmācības iespējas; Sakārtotu darba vidi; Palīdzību dzīvesvietas atrašanā. Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē.  Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: FRĒZĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-19 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera, pilna darba likme (40 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumus, jautros brīžus un citas aktivitātes; rūpēties par materiālo bāzi; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790.00 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021.gada 27.janvārim  e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 29151878 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-01-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz buratino@valmiera.edu.lv, 29151878. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220 aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU Rūjienas autoostā DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95.kods) labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: ·darbu stabilā uzņēmumā ·darba samaksu 800 – 1100 EUR (bruto) ·sociālās garantijas ·dinamisku un profesionālu darba vidi · profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas Īsu profesionālās dzīves aprakstu (CV) - ar norādi „Autobusa vadītājs Rūjienas autoostā” iesniegt: ·sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv ·personīgi Rūjienas autoostas kasē Brīvības ielā 12,Rūjienā,Rūjienas novadā,LV-4240 vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 · Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informācija: 26481361 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brīvības iela 12, Rūjiena, Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-18 Kontaktpersona: CV ar norādi „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri