Valmieras Ziņas

Adven Latvia: Jaunā katlumāja Valmierā ļaus ražot siltumenerģiju lētāk nekā iepriekšējās trijās apkures sezonās

AS “Valmieras Enerģija” Valmieras jaunās katlumājas projekts dos iespēju ne tikai ražot siltumenerģiju lētāk nekā pēdējās trijās apkures sezonās, bet arī veicinās turpmāku siltumenerģijas tarifa stabilitāti pilsētā, jo tas vairs nebūs ļoti atkarīgs no krasām fosilā kurināmā  dabasgāzes svārstībām, uzsver AS “Valmieras Enerģija” valdes loceklis Māris Kānītis.

AS “Valmieras Enerģija”  ir regulēts komersants, kura darbību regulē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Iepriekšējās apkures sezonās SPRK bija apstiprinājusi šādus AS “Valmieras Enerģija” ražošanas  tarifus:

  • 2017. gadā 41,28 EUR/MWh;
  • 2018. gadā 44,07 EUR/MWh;
  • 2019. gadā 40,53 EUR/MWh.

Sabiedrības darbība šobrīd vairs nav atkarīga no dabasgāzes cenas svārstībām, jo vairāk nekā 90% no apjoma tiek saražots ar atjaunojamiem energoresursiem, tāpēc 2020.gada 1. septembrī tika iesniegts jauns tarifu projekts, kurā tiek plānots, ka siltumenerģijas ražošanas tarifs no 1.decembra varētu būt 36,85 EUR/MWh līdz Rīgas ielas 25 katlumājas slēgšanai 2021. gada 30.aprīlī, un 36,05 EUR/MWh no 2021. gada 1. maija. Abos gadījumos tas ir zemāks nekā iepriekšējās apkures sezonās. Jāatzīmē, ka siltumenerģijas ražošanas tarifs ir viena no trīs komponentēm siltumenerģijas gala tarifam, kas tiek piemērots siltumenerģijas patērētājam pilsētā.  Gala tarifu veido siltumenerģijas ražošana, siltumenerģijas pārvade un sadale, kā arī siltumenerģijas tirdzniecība, taču ražošanas tarifam ir vislielākā ietekme uz gala tarifu.

AS “Valmieras Enerģija” saražo līdz 84% no pilsētai kopumā nepieciešamā siltumenerģijas apjoma. Tas nozīmē, ka var droši prognozēt, ka šis jaunās katlumājas projekts samazinās arī gala lietotāju izmaksas šajā, 2020./2021. gada, apkures sezonā par saņemto siltumapgādes pakalpojumu, ko nodrošina SIA “Valmieras ūdens”, salīdzinot ar iepriekšējām trijām apkures sezonām.

Kā norāda AS “Valmieras Enerģija” valdes loceklis Māris Kānītis, tieši siltumapgādes tarifa stabilizācija bijusi viens no galvenajiem uzdevumiem, realizējot katlumājas būvniecības projektu:

“Šajos izaicinājumu pilnajos laikos vēlamies palīdzēt Valmieras pilsētas centralizētās siltumapgādes patērētājiem samazināt izmaksas par siltumapgādi nākamajās apkures sezonās, salīdzinot izmaksas ar trim iepriekšējām sezonām, tāpēc esam gandarīti par padarīto un priecājamies, ka mums būs šāda iespēja.

Protams, šodienas enerģētisko resursu cenai ir nozīme, taču jāņem vērā arī tas, ka fosilā kurināmā cenas ir nepastāvīgas, pieaug dabas resursu nodokļa likmes un CO2 emisiju kvotu cenas, par ko būtu jāmaksā, ražojot enerģiju ar fosilo kurināmo – dabasgāzi. Jaunās katlu mājas izveide veicinās Valmieras kā pilsētas energoresursu neatkarību no fosilā kurināmā, jo vairāk kā 90% uzņēmumā saražotā apjoma tiks ražoti no atjaunojamajiem energoresursiem, turklāt tas ļaus samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 10 000 CO2 ekvivalenta tonnām gadā. Jaunā modernā katlumāja ir aprīkota ar tehnoloģijām,  kas ļauj dedzināt lētāku zemākas kvalitātes šķeldu, kas turpmākajās apkures sezonās veicinās tarifa stabilitāti.”

 “Adven Latvia” šobrīd pieder 52,15% AS “Valmieras Enerģijas” akciju, bet Valmieras pilsētas pašvaldībai – 47,85% akciju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ievēro prasību sabiedriskajā transportā lietot sejas masku?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības Rūjienas nodaļas Rūjienas apgaitas mežziņa ierēdņa amatu. Galvenie amata pienākumi: pārzināt noteikto teritoriju, darbam izmantojot GPS uztvērēju; praktiski uzraudzīt meža apsaimniekošanas, meža un vides aizsardzības, medības un ugunsapsardzību reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu noteiktā teritorijā, novērtēt to darbības efektivitāti; pārzināt meža īpašumu lietas noteiktajā teritorijā; sagatavot dokumentus, izskatīt administratīvās lietas un pieņemt lēmumus tajās; pārzināt VMD informācijas sistēmu (ĢIS), uzturēt un papildināt tajā esošo informāciju. Prasības pretendentiem: augstākā izglītība mežsaimniecībā; atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; vēlama darba pieredze mežsaimniecībā vai meža apsaimniekošanas normatīvo aktu ievērošanas uzraudzībā; augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu, kā arī sadarboties; labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, kā arī GPS uztvērēja izmantošanas iespējas. Piedāvājam: mēnešalgu, no 800.00 līdz 900.00 EUR (bruto alga); atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā; sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi personals@vmd.gov.lv, (tālrunis uzziņām 67211167). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13.janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: MEŽZINIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ķoņu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-01 Kontaktpersona: Motivētu piet.vēst., CV un izgl.apliec.dok. kopijas sūtīt uz personals@vmd.gov.lv, 67211167. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības Rūjienas nodaļas Jeru apgaitas mežziņa ierēdņa amatu. Galvenie amata pienākumi: pārzināt noteikto teritoriju, darbam izmantojot GPS uztvērēju; praktiski uzraudzīt meža apsaimniekošanas, meža un vides aizsardzības, medības un ugunsapsardzību reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu noteiktā teritorijā, novērtēt to darbības efektivitāti; pārzināt meža īpašumu lietas noteiktajā teritorijā; sagatavot dokumentus, izskatīt administratīvās lietas un pieņemt lēmumus tajās; pārzināt VMD informācijas sistēmu (ĢIS), uzturēt un papildināt tajā esošo informāciju. Prasības pretendentiem: augstākā izglītība mežsaimniecībā; atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; vēlama darba pieredze mežsaimniecībā vai meža apsaimniekošanas normatīvo aktu ievērošanas uzraudzībā; augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu, kā arī sadarboties; labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, kā arī GPS uztvērēja izmantošanas iespējas. Piedāvājam: mēnešalgu, no 800.00 līdz 900.00 EUR (bruto alga); atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā; sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi personals@vmd.gov.lv, (tālrunis uzziņām 67211167). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13.janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: MEŽZINIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-01 Kontaktpersona: Motivētu piet.vēst., CV un izgl.apliec.dok. kopijas sūtīt uz personals@vmd.gov.lv, 67211167. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri