Valmieras Ziņas

Vai trešajā lasījumā tiks pieņemti ātro kredītu grozījumi? (1)

Lasīšanas laiks: 3 min

30.aprīlī Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas paredz stingrāku, tā saukto, ātro kredītu ierobežošanu, un par šo grozījumu atbalstīšanu balsoja 86 deputāti, bet pret šiem grozījumiem nebija neviens. Tā, kā likumprojektam pirms pieņemšanas ir jāiziet cauri 3 lasījumiem, tad mēs ar nepacietību gaidām trešo lasījumu, kurā tad arī noskaidrosies, vai šie grozījumi paliks spēkā, vai tomēr tie vēl tiks izmainīti.

Deputātiem ir iespēja līdz 7.maijam iesniegt priekšlikumus, par likumprojekta grozīšanu, un pēc tam notiks sēde, kur trešajā lasījumā tiks izskatīts šis priekšlikums, un tad arī mēs uzzināsim, vai tas tiks pieņemts. Visticamāk, ka likumprojektu Saeima atbalstīs, jo, ja jau otrajā lasījumā par to nebija neviena pret balss, tad, visticamāk, ka priekšlikums apmierina visus deputātus un tas ir pietiekoši ierobežojošs, lai mazinātu problēmas, kas cilvēkiem rodas, ar šiem īstermiņa ātrajiem kredītiem. Bet, kā tad šie grozījumi izmainīs nebanku sektora kreditēšanu, un kāda varētu būt aizdevēju rīcība, par to varam tikai spekulēt.

Visticamāk, ka vairs nebūs pieejami tādi pakalpojumi, kā pirmais kredīts bez maksas, kā arī cilvēki, kuriem ir bijušas problēmas ar aizdevumu atdošanu vairs šos kredītus nesaņems. Un tas, visticamāk, ka arī ir pareizi, bet kā būs ar tiem, kuriem ir radušies tiešām neparedzēti tēriņi un nav citas vietas, kur tik ātrā laikā saņemt naudu, ko šiem tēriņiem maksāt? Visticamāk, ka nebanku nozares lielu daļu pārņems bankas izsniedzot kredītkartes un patēriņa kredītus, bet bankā, piesakoties aizdevumam, tas noteikti netiek saņemts dažu minūšu laikā, bet parasti ir jāgaida pat vairākas darba dienas. Kā arī cilvēkiem jādodas uz bankas filiāli, lai saņemtu šo aizdevumu, kas ne vienmēr ir iespējams. Iespējams, ka arī nebanku sektorā aizdevumi kļūs daudz grūtāk iegūstami, un aizdevējiem būs ciešāk jāpārbauda debitoru kredītvēsture un maksātspēja. Protams, no vienas puses tas ir ļoti labi, jo tie, kuri nav spējīgi atmaksāt aizdevumus vairs tos nespēs saņemt, bet no otras puses, tiem, kam to tiešām vajadzēs, un, kas arī būtu spējīgi tos atmaksāt vairs neavarēs saņemt šo iespēju ātri saņemt naudu.

Lielākā daļa sabiedrības pamatā ir pret šiem nebanku kredītdevējiem, jo tie sniedz aizdevumus tiem, kuriem mēneša ienākumi nav tik lieli, un, tāpēc, cilvēki uzskata, ka kreditori viņus izmanto, bet neviens taču šos aizdevumus nespiež ņemt, un, ja jau katru gadu simtiem tūkstoši cilvēku izvēlas tādus pakalpojumus kā ātrie kredīti tad, noteikti, ka daļai no tiem tas patiešām palīdz. Un vēl jo vairāk, ja valdība ierobežos šos aizdevējus, tad citiem kredītu izsniedzējiem, kā, piemēram, bankām tiks veidota netaisna priekšrocība, kas noteikti tiks izmantota.

Šie grozījumi ir izpelnījušies ļoti lielu sabiedrības atbalstu un kritiku, bet pēc ziņu portālu virsrakstiem ir redzams, ka cilvēkiem šie grozījumi interesē un būs interesanti skatīties uz to, kā cilvēki reaģēs tad, kad vai nu šis likumprojekts tiks pieņemts, vai arī noraidīts, kas visticamāk nenotiks. Sabiedrībā un uzņēmēju aprindās radīsies iebildumi pret šiem grozījumiem jo, ja jau valdība sāk ierobežot vienu nozari, tad būtu jāķeras klāt arī citām pretrunīgi vērtētām nozarēm, kā, piemēram, azartspēļu, tabakas, alkohola un citām līdzīgām nozarēm, pretējā gadījumā, šīs nozares pelna pat vēl vairāk, kā šie nebanku kreditori, kas tika minēts, kā viens no pamatojumiem, kāpēc šī nebanku kredītdevēju nozare ir jāierobežo.

    Dārta Kaņepe - 31.12.2015

    Kā redzam, tad ātro kredītu nozarē nekas nav mainījies.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” (turpmāk – Vinda) aicina darbā direktora vietnieku administratīvi saimnieciskajā darbā uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • vadīt Vinda saimniecisko darbu; • plānot, vadīt un kontrolēt tehnisko darbinieku darbu, nodrošinot saimniecisko darbu izpildi; • piedalīties Vindas budžeta plānošanā, izpildes kontrolē un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; • iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; • sekot darba aizsardzības un ugunsdrošības noteikumu ievērošanai Vindā; • nodrošināt Vindas inženiertīklu (elektrotīkla, signalizācijas, ūdensvada un kanalizācijas, apkures sistēmas) savlaicīgu tehnisko apkopi un profilaktisko apkalpošanu, uzturēšanu kārtībā un piedalīties šajā darbā; • organizēt, vadīt un piedalīties Vindas telpu remontdarbos; • veikt Vindas materiālo vērtību uzskaiti, kontroli, piedalīties inventarizācijas komisijas darbā; un Tev ir: • vēlama augstākā izglītība; • vēlama izglītības iestādes saimniecisko darbu pārzināšana un izmaksu sastādīšanas prasme remontdarbiem; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • B kategorijas vadītāja apliecība; • kompetences: prasme plānot un organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība; prasme strādāt individuāli un komandā; • labas prasmes darbam ar datoru un citu biroja tehniku; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 999 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1052 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Iesniedzamos dokumentus ar norādi “Pieteikums Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vakancei - direktora vietniece/-ks administratīvi saimnieciskajā darbā” līdz 2025.gada 21.maijam nosūtot uz e-pastu vinda@valmiera.edu.lv. Papildu informācija: Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” direktors Edijs Pētersons, tālr.nr. 67873444. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-05-21 Kontaktpersona: vinda@valmiera.edu.lv 67873444

Mūsu partneri