Valmieras Ziņas

Ilze un Valters Bergi – Valmieras novada Goda pilsoņi

Lasīšanas laiks: 7 min

Viņiem rūp. Viņu darbi ir kā rupjmaize – zemes spēks, pamatīgums, cieņa, darba tikums, garoza, kas sargā svarīgāko. Viņi zina, kas cilvēkam pa spēkam un ka ar katru pašu sākas un turpinās attīstība. Viņi sasauc kopā un dara. Viņiem rūp.

19. novembrī Valmieras novada pašvaldības apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma uzņēmēji Ilze un Valters Bergi (SIA “Zaltes”), portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

1992. gada 2. septembrī Ilze un Valters Bergi nodibināja savu uzņēmumu. Tas bija loģisks turpinājums viņu, kā paši saka, lēcieniem aukstā ūdenī. Uzņēmība, nebaidīšanās no jaunā un rūpes par apkārt notiekošo – tas raksturo Ilzi un Valteru Bergus gan kā cilvēkus, gan uzņēmējus. “Mēs visu darām kopā,” abi uzsver.

“Dzīvi varam sadalīt trīs lielos posmos. Vissvarīgākais ir mūsu ģimene, četri bērni izauguši. Taču, runājot par uzņēmējdarbību, to sākām, domājot, kā tik lielai ģimenei izdzīvot. Pēc bērnu piedzimšanas, tas bija laika posms starp 70. un 80. gadiem, biju feldšere – laborante slimnīcā Valmierā. Alga bija 60 rubļi mēnesī. Izpratnei – autobusa mēnešbiļete maksāja 12 rubļus, labs kurpju pāris – 40 rubļus. Prātojot, ko darīt, aizdomājāmies par puķu audzēšanu. Valmiera bija ļoti, ļoti skaista, tulpes ziedēja pie daudzām mājām, cilvēki puķes nodeva Dārzkopības un biškopības biedrībā, lai tālāk tās tiktu nosūtītas uz Krieviju. Izdomājām, ka Jeros jānodibina sava biedrība. Tas bija brīvprātīgais darbs, algu nesaņēmām, aicinājām ikvienu interesentu, saucām lektorus, mācījāmies audzēt puķes, tomātus, ābolus. Mēs redzējām, cik patiesībā latvieši ir saimnieciski. Kopā mācījāmies, kopā piedalījāmies talkās, lai sakoptu apkārtni. Biedru skaits arvien pieauga. Lai ieinteresētu, vedām ābeļu stādus, ko tolaik tik viegli nevarēja dabūt. Rīkojām puķu izstādes. Paši izvēlējāmies pievērsties dāliju audzēšanai. Konsultējāmies ar selekcionāru Kārli Ruku. Kad šķita, ka izaudzis daudz, devāmies uz Valmieras Dārzkopības un biškopības biedrību. Tur mums pateica, ka tas ir krietni par maz. Draugus, paziņas, visus vedām mūsu dārzā, stāstījām, rādījām, mācījām audzēt dālijas un mācījāmies paši. Finālā audzējām apmēram 650 dāliju šķirnes, nodibinājām dāliju audzētāju sekciju. Tad dāliju sekciju sākām vadīt Rīgā un nu jau pārzinājām tās darbu visā Latvijā. Vēlāk bijušajā Valmieras rajonā bija vairāk nekā 800 dāliju audzētāju, ekskursanti brauca dālijas skatīties no visām pusēm. Ļoti daudz puķeniekus tagad redzu kā veiksmīgus zemniekus, uzņēmējus, jo, manuprāt, tas mums bija vērtīgs sākums, paši mēģinot tikt ar visu galā, labs ieguldījums, spēja uzņemties atbildību, domāšanas veids, nebaidīšanās no darba, no riska,” stāsta Ilze Berga.

Tad pienāca pārmaiņu laiks, kad atkal Ilze un Valters izlēma mesties nezināmajā, par pajām iegūtajā ēkā Jeros plānojot ierīkot veikalu. “1992. gadā atvērām pirmo veikalu. Tajā pašā gadā dibinājām arī savu uzņēmumu – Valtera Berga individuālo firmu “Zaltes”. Valmierā tolaik bija viens privātveikals, kur tirgoja rūpniecības preces. Kad mēs nodibinājām savu uzņēmumu, daudzi sekoja šim piemēram. Tas nav viegli. 12 gadus nostrādājām diendienā bez brīvdienām, bez atvaļinājumiem.” Preces jau nevarēja tā vienkārši kaut kur paņemt. Braucām uz Smiltenes rūpkombinātu pēc desām, pa ceļam Blomē paņēmām maizīti. Tad sadomājām, ka vajadzētu konfektes. Darbinieki, kuri mūs sagaidīja “Laimā”, deva skaidru mājienu, ka sadarbība būs iespējama vien tad, ja atvedīsim Valmieras gaļas kombināta produkciju. Tā tas tolaik bija. “Staburadzē” mūsu veikaliņam iepirkām cepumus. Ļoti atmiņā palicis Maskavas ielas tirgus Rīgā. Lai gan tur varēja dabūt daudz preču, piemēram, kafiju, nekad nevarēja zināt, kāds braucienam būs rezultāts – vai iznāksim ar preci, vai nebūs noziedzīgi atņemta nauda, sadurtas mašīnas riepas. Paralēli vadīju kā priekšsēdētāja visu dārzkopības biedrību Valmieras rajonā. Toreiz Krievijas tirgus aizvērās un puķes sūtīt vairs nevarēja, tāpēc šo biedrību nācās likvidēt. Tad kopā ar Holandes firmu “De Ree” nodibinājām kopfirmu “De Ree Dārzkopības centrs”. Mācījāmies strādāt kapitālisma sistēmā. Dažus gadus izturējām. Mēs nebijām gatavi likumiem šajā sistēmā,” atceras Ilze.

Trešais posms ir veikalu tīkla paplašināšanās un attīstība. “2000. gadu sākumā sākās patērētāju biedrību veikalu pārdošana. Lai nopirktu veikalu “Straume”, pirmo reizi mūžā ņēmām lielu kredītu. Tajā pašā gadā mums piedāvāja īrēt veikalu Burtniekos, piekritām. Tur mēs ļoti daudz paši darījām un mācījāmies, piemēram, flīzēt grīdas, jo telpas bija ļoti sliktā stāvoklī. Tad jau viss sāka velties kā sniega bumba. Vēl divi veikali 2004. gadā, 2007. gadā pārpirkām Burtniekos veikaliņu “Krasti”, Vilpulkas pagastā atvērām veikalu “Gaisma”, sākam īrēt veikalu Sēļu pagasta Sēļu muižā, 2008. gadā Rūjienā sākām īrēt veikalu “Pārupe”. Tad veikala “Burtnieki” īpašnieks nolēma īpašumu pārdot. Ko nu? Daudz darba ielikts, ņēmām vēl vienu kredītu un pirkām. Burtniekos trīs gadus veicām remontu, lai atvērtu viesu namu un kafejnīcu. 2009. gadā attīstījām arī autoveikalu, braucot pie cilvēkiem, kuriem ir grūtības nokļūt veikalā. 2012. gadā mums bija stundas laikā jādod atbilde, vai vēlamies īrēt lielo veikalu Rūjienā. Piekritām. Šis veikals mums bija līdz 2019. gadam, šobrīd tur ir “Maxima”. 2021. gadā turpat blakus atvērām veikalu “Vidzemīte”, kur tirgojam mūsu ražotu produkciju un novadā ražotu produkciju. Pērn gan aizvērām veikalu Vilpulkas pagastā, Sēļu muižā un “Krasti” Burtniekos, ne jau aiz laba prāta, bet laukos cilvēki paliek mazāk un izdevumi (piemēram, elektrība) aug. Strādājām ar zaudējumiem, tāpēc bija šāds lēmums slēgt veikalus.”

Par to, kādu vēstījumu vēlētos nodot tiem, kuri vēlas sākt savu biznesu, Ilze un Valters atzīst: “Nevar gaidīt, ka pirmajā uzņēmuma dibināšanas dienā uzreiz būs iespēja algot kādu, kurš visu sakops, ka varēs algot remontstrādnieku, kurš telpas padarīs skaistas. Tajos laikos naudas nebija un bankas kredītu nedeva. Bet vienmēr ir jābūt gataviem darīt pašiem. Otrkārt, nopelnītā nauda ir jāiegulda turpmākai attīstībai.”

Ilzei un Valteram vienmēr ir rūpējusi vietējās kopienas attīstība. Viņi iesaistās, rīkojas atbildīgi un saskata izaugsmes iespējas lauku teritorijā, vienmēr uzsverot, ka no tā atkarīga arī reģiona un Latvijas kopumā izaugsme. “Vispirms jau tā ir attieksme pret darbiniekiem. Mūsu darbinieki lielākoties uzņēmumā strādā 10, 15, 20 un mēs paši 30 gadus. Nekad neesam bijuši vienaldzīgi pret apkārt notiekošo. Kad valdība nolēma likvidēt Rūjienas slimnīcu, iestājāmies pret šo lēmumu. Nedēļas laikā savācām ap 3000 parakstu, lai no Rūjienas netiktu izvests rentgena kabinets, lai tas iedzīvotājiem būtu pieejams uz vietas, lai ārstu prakse paliktu slimnīcas telpās, lai atļautu izveidot nu jau bijušajās Rūjienas slimnīcas telpās pansionātu. Tā bija Rūjienas pašvaldības izlemšana. Pirmās sarunas, uz kurām ar parakstiem devos, nebija nemaz tik jaukas, bija dažādi iebildumi un skaļāka vārdu pārmaiņa. Bet viss ir labs, kas labi beidzas. Otra tāda liela cīņa bija par Jeru skolas pastāvēšanu. Atkal vācām parakstus. Cīnījāmies, kā mācēdami. Skolā tad vēl mācījās ap 100 bērnu. Tikko pabeigta pārbūve, ieguldīta liela nauda. Žēl, nenosargājām. Trešā bija nesen, kad Rūjienas novadu gribēja pievienot Valkai. Mēs bijām trīs, kuri nostājās tam sākumā pretī, – Jurģis Krastiņš, Dace Antone, un es. Devāmies uz Rūjienas domi uz sarunām. Laiks bija atlicis maz, viss straujos soļos gāja uz priekšu. Pēc pāris sarunu raundiem nolēmām saukt kopā Rūjienas uzņēmējus, lai nāk palīgā. Paldies viņiem un iedzīvotājiem, kuri palīdzēja. Vairākums bija par to, ka jāpievienojas Valmierai. Atkal parakstu vākšana, savācām ap 7000 parakstu nedēļas laikā. Beidzot Rūjienas Kultūras nams. Uz tikšanos ar politiķiem tas bija pilns līdz pēdējam stūrītim,” stāsta Ilze.

Jautāti, vai atliek laiks arī vaļaspriekam, Valters stāsta: “Es audzēju amariļļus, varētu būt kādi 300 podiņi. Šīs puķes izvēlējos, jo zied tad, kad nekas cits nezied. Vēl arī makšķerēšana un medības.” Arī Ilzei patīk makšķerēt Burtnieka ezerā, arī vaļasprieks ir kopīgs.

Apbalvojums “Valmieras novada Goda pilsonis” ir lepošanās ar līdzcilvēkiem un pateicība par sirds darbu un iedvesmošanu. Par to, kas viņiem ir lepošanās vērts, Ilze un Valters atbild: “Mūsu bērni, jo viņi visi ir Latvijā, te ieguvuši izglītību, te arī katrs savā jomā darbojas. Un mūsu ilggadējie darbinieki, ar kuriem kopā attīstām uzņēmējdarbību. Vienaldzīgo nedrīkst būt. Arī par to, lai ir miers pasaulē, arī tur mēs esam atbildīgi.”

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009Tālrunis: 67290612e-pasts: pasts@ievp.gov.lvtīmekļa vietne: http://www.ievp.gov.lv/ Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. Vakance: Valmieras cietuma Drošības un tiesu nolēmumu izpildes daļas inspektors (drošības jomā), 5413 04Slodze: pilna Atalgojums: no 1750 EUR līdz 1945 EUR Darbavieta: Ieslodzījuma vietu pārvaldes Valmieras cietums – Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219 Kontaktinformācija: 64123906; 67290148, pasts@ievp.gov.lv CV un motivācijas vēstuli sūtīt: pasts@ievp.gov.lv; valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātam: Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām:ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība tiesību zinātnēs, civilajā un militārajā aizsardzībā, sociālajās un cilvēkrīcības zinātnēs, pedagogu izglītībā un izglītības zinātnēs, sociālajā labklājībā vai humanitārajās zinātnēs, komerczinībās un administrēšanā, datorikā, inženierzinātnēs un tehnoloģijās; latviešu valodas zināšanas C līmeņa 2.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nepieciešama 2. kategorijas pieeja valsts noslēpuma objektiem; nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta; teicamas iemaņas darbā ar datoru (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint); spēja plānot un organizēt savu darbu, veicamos uzdevumus izpildīt prioritārā secībā; labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli; augsta atbildības sajūta, analītiska domāšana, prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos. Pienākumi:apkopot un analizēt informāciju par drošības stāvokli ieslodzījuma vietā, sniegt daļas priekšniekam priekšlikumus drošības risku novēršanai; veikt operatīvās darbības pasākumus atbilstoši Operatīvās darbības likumam; sniegt ieslodzījuma vietas izmeklētājiem un citām tiesībaizsardzības iestādēm palīdzību tādu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā, ko izdarījuši ieslodzītie un ieslodzījuma vietas amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm un darbinieki; atbilstoši daļas kompetencei sniegt operatīvās darbības pasākumu veicējiem atbalstu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un novēršanā, kā arī citu drošības pasākumu īstenošanā; atbilstoši daļas kompetencei ievadīt informāciju informācijas sistēmās; izskatīt iesniegumus, priekšlikumus, sūdzības un ziņojumus un sagatavot atbilžu projektus. Iestāde piedāvā:Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības profesionālās kvalifikācijas pilnveidei; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; papildatvaļinājums viena darba diena, ja personas aprūpē ir viens bērns vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums divas darba dienas, ja personas aprūpē ir divi bērni vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums trīs darba dienas, ja personas aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem vai bērns ar invaliditāti; apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalsts līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu un briļļu ietvaru, darba briļļu) iegādes izdevumu atlīdzināšana līdz 100 EUR apmērā. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK 13. pantu Pārvalde informē, ka Pārvalde apstrādās Jūsu personas datus, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Pārvalde ir pārzinis Jūsu personas datu apstrādei (adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009, e-pasta adrese: pasts@ievp.gov.lv, personas datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: datu.specialists@ievp.gov.lv. Plašāka informācija par personas datu apstrādi ir pieejama: https://www.ievp.gov.lv/lv/datu-aizsardziba Profesija: IESLODZĪJUMA VIETAS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-07-31 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz pasts@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009Tālrunis: 67208325e-pasts: pasts@ievp.gov.lvtīmekļa vietne: http://www.ievp.gov.lv/ Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. Vakance: vecākais inspektors (psihologs), 5413 02 Slodze: pilna Atalgojums: no 1800 EUR līdz 2040 EUR Darbavieta: Ieslodzījuma vietu pārvaldes Valmieras cietums – Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219 Kontaktinformācija: 64123906; 67290148, pasts@ievp.gov.lv CV un motivācijas vēstuli sūtīt: pasts@ievp.gov.lv; valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātam: Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām: ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; amata pienākumu pildīšanai nepieciešama profesionālā augstākā izglītība – maģistra grāds psiholoģijā; atbilstība Psihologu likumā noteiktajām prasībām un praktiskā pieredze; apliecinājums, ka psihologs ir reģistrēts Psihologu reģistrā; līgums par pārraudzību noslēgts ar sertificēto psihologu-pārraugu (juridiskās psiholoģijas vai klīniskās psiholoģijas jomā) vai psihologa sertifikāts; latviešu valodas zināšanas vismaz C līmeņa 2.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta; teicamas iemaņas darbā ar datoru (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint); spēja plānot un organizēt savu darbu, veicamos uzdevumus izpildīt prioritārā secībā; labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli; augsta atbildības sajūta, analītiska domāšana, prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos. Pienākumi:Sniegt individuālās psiholoģiskās konsultācijas ieslodzītajiem; Sniegt psiholoģisko palīdzību ieslodzītajiem grupās; Savas kompetences ietvaros piedalīties ieslodzīto risku un vajadzību izvērtējumā; Sadarboties ar citām daļas amatpersonām un darbiniekiem – piedalīties ieslodzīto personu resocializācijas (soda izpildes pasākumu) plānu sastādīšanā, plānu īstenošanas novērtēšanā un plānu korekcijas veikšanā psiholoģiskās aprūpes jomā; Veikt ieslodzīto psiholoģisko izpēti, tai skaitā suicidālas uzvedības riska novērtēšanu; Sniegt pirmo psiholoģisko palīdzību suicīda mēģinājuma un krīžu gadījumos; Veikt ieslodzīto psiholoģiskā stāvokļa novērtējumu, sniegt nepieciešamās rekomendācijas pēc Ieslodzījuma vietas administrācijas pieprasījuma; Sagatavot psihologa atzinumus; Atbilstoši normatīvo aktu prasībām veidot un uzturēt psiholoģisko dokumentāciju. Iestāde piedāvā:Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības profesionālās kvalifikācijas pilnveidei; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; papildatvaļinājums viena darba diena, ja personas aprūpē ir viens bērns vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums divas darba dienas, ja personas aprūpē ir divi bērni vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums trīs darba dienas, ja personas aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem vai bērns ar invaliditāti; apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalsts līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu un briļļu ietvaru, darba briļļu) iegādes izdevumu atlīdzināšana līdz 100 EUR apmērā. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK 13. pantu Pārvalde informē, ka Pārvalde apstrādās Jūsu personas datus, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Pārvalde ir pārzinis Jūsu personas datu apstrādei (adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009, e-pasta adrese: pasts@ievp.gov.lv, personas datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: datu.specialists@ievp.gov.lv. Plašāka informācija par personas datu apstrādi ir pieejama: https://www.ievp.gov.lv/lv/datu-aizsardziba Profesija: PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 4 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-07-31 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz pasts@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Mūsu partneri