Valmieras Ziņas

ReTV: Pašvaldībām daudz nezināmā vakcinācijas centru izveidē

Lasīšanas laiks: 3 min

Deviņās reģionu pašvaldībās šobrīd gatavojas lielo vakcinācijas centru izveidei. Tuvākās trīs nedēļas būs darbīgas, jo ir jāapzina resursi, tehniskie risinājumi, darbinieki un jāsagatavo telpas.

Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča stāsta: “Pašvaldību iesaiste dalāma 3 blokos. Infrastruktūra. Svarīgi apdzīvot telpas, kas ir plašas līdz 1000 kvadrātmetriem.” “Tad pašvaldības ir konceptuāli piekritušas dalīties telpu aprīkojumā un elektro instalāciju, komutācijā. Ar katru no pašvaldībām individuāli mēs runāsim par atbalsta personālu,” tiek piebilsts.

Birojs, skaidrojot plānu un gatavību, izpelnījās arī kritiku no premjera Krišjāņa Kariņa. Viņš teica – nevar būt tā, ka vakcīnas ir piegādātas, taču centru vēl nav.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pauž: “Vakcinācijas birojam un Veselības ministrijai (VM) ir jātiek galā. Viņiem tas vienkārši jāizdara. Ar jebkādiem līdzekļiem. Viņi šobrīd ir izveidojuši šādu biroju – vai kāds birojs to dara, vai kāds cits VM to dara, bet, kā valdības vadītājam, man tas šobrīd maz interesē. Man interesē rezultāts.”

Valmierā un Cēsīs, kur arī būs liela mēroga vakcinācijas centri, atzīst – pašvaldības ir gatavas iesaistīties, taču šobrīd vēl ir daudz nezināmā.

Cēsu novada pašvaldības pārstāvis Kārlis Pots: “Vislielākais šķērslis ir neziņa. Tajā brīdī, kad zināsim šo te vakcinācijas biroja izvēlēto pakalpojuma sniedzēju no Nacionālā veselības dienesta puses, tajā brīdī, kad būs gatava šī te shēma, kā šie centri jāiekārto, tad es domāju, ka būsim pietiekami “fleksibli”.”

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs, saka: “Tas, kas šobrīd pašvaldībai jānodrošina. Jāsaka, ka informācija nav pārāk daudz, viņa vēl tiek detalizēta. Pēc šiem noteikumiem, kas šobrīd ir pieejami, redzam, ka droši vien, ka tas ir kultūras centrs, kur ir pietiekami plaši, vairākas izejas.”

Cēsīm solīts, ka pakalpojumu sniedzējs būšot zināms marta vidū, tas arī ļaus precizēt piemērotāko ēku. ReTV Ziņām Kārlis Pots atzīst – tas ir izdarāms, bet šobrīd pašvaldība ir gaidīšanas režīmā.

Arī Valmierā tiek apzinātas skolu medmāsas. Tikmēr arī izdevies aprēķināt, ka Vidzemes slimnīcas un Veselības centra spēkos būtu dienā vakcinēt ap 500 cilvēku.

Latvijā kopā 9 lielajos centros būs 105 vakcinācijas komandas. Cik katrā – šobrīd vēl nav zināms. ReTV Ziņām Cēsīs un Valmierā atzina, ka ierīkot centru ir iespējams līdz aprīļa sākumam. Tiek norādīts uz vēl risināmajiem jautājumiem, piemēram, transports.

Jānis Baiks: “Pašvaldībā tiks runāts par to loģistiku, rindu veidošanu, kas to regulē un pieskata. Arī par tiem cilvēkiem mēs viennozīmīgi padomāsim. Bet tā arī nebūs lielākā problēma.”

Kopā deviņos reģionu centros nedēļas laikā plānots vakcinēt 40 500 iedzīvotāju. Darbs noritēs 7 dienas nedēļā, 16 stundas dienā un divās maiņās. Cēsīs un Valmierā, katrā no centriem, nedēļā izlietos 3000 vakcinācijas vienības.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras bibliotēka aicina darbā Dikļu pagasta bibliotēkas (turpmāk – bibliotēka) vadītāju, valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra speciālistu/-i uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: ● nodrošināt bibliotēkas darbību, tai skaitā dokumentu apriti, finanšu plānošanu; ● kvalitatīvi veikt bibliotēkas lietotāju bibliotekāro un informacionālo apkalpošanu; ● palīdzēt iedzīvotājiem digitālo rīku lietošanā un izglītot iedzīvotāju grupas digitālajās prasmēs; ● organizēt bibliotēkas profilam atbilstošus pasākumus un sadarboties ar Valmieras novada bibliotēkām un citām organizācijām; ● veikt bibliotēkas krājuma uzskaiti, organizēšanu un papildināšanu; ● veikt novadpētniecības darbu; ● nodrošināt valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra darbu Dikļu pagasta bibliotēkā; un ja Tev ir: ● augstākā izglītība; ● valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; ● teicamas zināšanas un iemaņas darbā ar informācijas tehnoloģijām un vēlme tās pilnveidot un praktizēt darbā; ● kompetences: labas komunikācijas un prezentācijas prasmes; teicamas darba plānošanas un organizēšanas prasmes; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta; mēs piedāvājam: ● pamatalgu pārbaudes laikā 999,00 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1052,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; ● iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; ● darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; ● interesantu, atbildīgu un dinamisku darbu; ● profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; ● drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz kristine.kine@vb.valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras bibliotēkā, adrese: Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi “Pieteikums Dikļu pagasta bibliotēkas vadītāja/-as amatam”, līdz 2025. gada 20. novembra plkst. 16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64250830. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Bibliotēkas struktūrvienības VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cielaviņa, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-11-20 Kontaktpersona: kristine.kine@vb.valmierasnovads.lv 64250830

Mēs esam Tet oficiālais sadarbības partneris, kas paplašina klientu konsultantu komandu. Meklējam 2 kolēģus  🔧 Tavi pienākumi: Darbs ar jauniem un esošiem klientiem. Konsultēt par Tet pakalpojumu un produktu (internets, televīzija, viedie risinājumi, elektrība) Esošo pakalpojumu piedāvāšana un piemērotāko risinājumu atrašana Individuālo un komandas mērķu sasniegšana Lieliskas klientu pieredzes radīšana 🎯 Tu esi ideāls kandidāts, ja: Tev patīk komunicēt un Tu viegli radi kontaktu ar cilvēkiem Tu vēlies pelnīt, attīstīties un iesi gatavs izkāpt no komforta zonas Tev ir pozitīva attieksme, enerģija un spēja mācīties Esi azartisks un enerģisks Vēlies mācīties, attīstīties un pelnīt Esi motivēts/-a sasniegt rezultātus un nedomā palikt "komforta zonā" 🎁 Mēs piedāvājam:  Profesionālas apmācības un mentoru atbalstu Tirgū konkurētspējīgu atalgojumu Motivējošu, draudzīgu kolektīvu un mūsdienīgu darba vidi Ātras izaugsmes iespējas tiem, kas vēlas vairāk 💰 Darba alga : 1300–2500 € 📩 Sūti savu CV ar norādi "Valmiera" uz: cv@balticsalessolutions.lv. Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2025-11-30 Darba sākšanas datums: 2025-11-07 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz cv@balticsalessolutions.lv

Mūsu partneri