Valmieras Ziņas

ReTV: Pašvaldībām daudz nezināmā vakcinācijas centru izveidē

Lasīšanas laiks: 3 min

Deviņās reģionu pašvaldībās šobrīd gatavojas lielo vakcinācijas centru izveidei. Tuvākās trīs nedēļas būs darbīgas, jo ir jāapzina resursi, tehniskie risinājumi, darbinieki un jāsagatavo telpas.

Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča stāsta: “Pašvaldību iesaiste dalāma 3 blokos. Infrastruktūra. Svarīgi apdzīvot telpas, kas ir plašas līdz 1000 kvadrātmetriem.” “Tad pašvaldības ir konceptuāli piekritušas dalīties telpu aprīkojumā un elektro instalāciju, komutācijā. Ar katru no pašvaldībām individuāli mēs runāsim par atbalsta personālu,” tiek piebilsts.

Birojs, skaidrojot plānu un gatavību, izpelnījās arī kritiku no premjera Krišjāņa Kariņa. Viņš teica – nevar būt tā, ka vakcīnas ir piegādātas, taču centru vēl nav.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pauž: “Vakcinācijas birojam un Veselības ministrijai (VM) ir jātiek galā. Viņiem tas vienkārši jāizdara. Ar jebkādiem līdzekļiem. Viņi šobrīd ir izveidojuši šādu biroju – vai kāds birojs to dara, vai kāds cits VM to dara, bet, kā valdības vadītājam, man tas šobrīd maz interesē. Man interesē rezultāts.”

Valmierā un Cēsīs, kur arī būs liela mēroga vakcinācijas centri, atzīst – pašvaldības ir gatavas iesaistīties, taču šobrīd vēl ir daudz nezināmā.

Cēsu novada pašvaldības pārstāvis Kārlis Pots: “Vislielākais šķērslis ir neziņa. Tajā brīdī, kad zināsim šo te vakcinācijas biroja izvēlēto pakalpojuma sniedzēju no Nacionālā veselības dienesta puses, tajā brīdī, kad būs gatava šī te shēma, kā šie centri jāiekārto, tad es domāju, ka būsim pietiekami “fleksibli”.”

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs, saka: “Tas, kas šobrīd pašvaldībai jānodrošina. Jāsaka, ka informācija nav pārāk daudz, viņa vēl tiek detalizēta. Pēc šiem noteikumiem, kas šobrīd ir pieejami, redzam, ka droši vien, ka tas ir kultūras centrs, kur ir pietiekami plaši, vairākas izejas.”

Cēsīm solīts, ka pakalpojumu sniedzējs būšot zināms marta vidū, tas arī ļaus precizēt piemērotāko ēku. ReTV Ziņām Kārlis Pots atzīst – tas ir izdarāms, bet šobrīd pašvaldība ir gaidīšanas režīmā.

Arī Valmierā tiek apzinātas skolu medmāsas. Tikmēr arī izdevies aprēķināt, ka Vidzemes slimnīcas un Veselības centra spēkos būtu dienā vakcinēt ap 500 cilvēku.

Latvijā kopā 9 lielajos centros būs 105 vakcinācijas komandas. Cik katrā – šobrīd vēl nav zināms. ReTV Ziņām Cēsīs un Valmierā atzina, ka ierīkot centru ir iespējams līdz aprīļa sākumam. Tiek norādīts uz vēl risināmajiem jautājumiem, piemēram, transports.

Jānis Baiks: “Pašvaldībā tiks runāts par to loģistiku, rindu veidošanu, kas to regulē un pieskata. Arī par tiem cilvēkiem mēs viennozīmīgi padomāsim. Bet tā arī nebūs lielākā problēma.”

Kopā deviņos reģionu centros nedēļas laikā plānots vakcinēt 40 500 iedzīvotāju. Darbs noritēs 7 dienas nedēļā, 16 stundas dienā un divās maiņās. Cēsīs un Valmierā, katrā no centriem, nedēļā izlietos 3000 vakcinācijas vienības.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri