Valmieras Ziņas

Cimdars: balsotāji visbiežāk kļūdās, izdarot nepareizas atzīmes biļetenā

Lasīšanas laiks: 2 min

Parasti biežākās kļūdas, ko pieļauj vēlētāji, aizpildot vēlēšanu biļetenu, ir nepareiza atzīmes izdarīšana par atsevišķiem deputāta amata kandidātiem, kā arī vairāku sarakstu vienlaicīga ievietošana aploksnē, aģentūrai BNS uzsver Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars.

Nelielu kļūdu pieļaušana, aizpildot vēlēšanu biļetenu, nenozīmē automātisku biļetena atzīšanu par nederīgu, lai arī likumā ir noteikti gadījumi, kad vēlēšanu zīmes atzīstamas par nederīgām. Piemēram, ja aploksnē tiek ievietoti vairāki saraksti vai biļetens ir tiktāl saplēsts, ka vēlēšanas komisija nevar konstatēt vēlētāja gribu. Ja vēlēšanu zīme būs saplēsta, vēlēšanu komisija pieņems lēmumu par tās derīgumu.

“Ja biļetenam būs noplēsts stūris, vai tā būs nedaudz ieplēsta, neviens šo balsi nemetīs ārā,”

skaidro CVK pārstāve Kristīne Bērziņa.

Savukārt, ja aploksnē tiks ieliktas vairākas zīmes ar identiskām atzīmēm par kandidātiem par vienu un to pašu sarakstu, derīga būs tikai viena.

Izplatīta kļūda, aizpildot biļetenus, ir, kad vēlētājs, izdarot izvēli par atsevišķu deputāta amata kandidātu, plusa vietā iezīmē ķeksīti.

Tāpat izvēle par atsevišķa deputāta amata kandidātu netiek ņemta vērā, ja svītrojot nepārvelk svītru vārdam un uzvārdam, bet kandidāta kārtas numuram, vai arī ieliek mīnusa zīmi rombā, kas atrodas aiz kandidātu vārda un uzvārda. Šādos gadījumos tiek ņemta vērā vēlētāja izdarītā izvēle par attiecīgo sarakstu, bet ne par atsevišķo deputāta amata kandidātu, skaidro Cimdars.

“Tomēr vissvarīgākā kļūda ir politiskās izvēles laicīga neizdarīšana un nepiedalīšanās vēlēšanās,”

piebilst CVK vadītājs.

12.Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 4.oktobrī, un tajās startēs 13 partijas.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”  aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku  DZĪVNIEKU KOPĒJU Galvenie amata pienākumi: Veikt dzīvnieku kopšanas darbus Valmieras novada dzīvnieku patversmē: kopt un uzraudzīt dzīvnieku mītnes; apkopt un barot dzīvniekus; nodrošināt labturības prasības dzīvniekiem; veikt citus ar dzīvnieku aprūpi saistītus pienākumus; veikt klaiņojošu vai bezpalīdzības stāvoklī nonākušu mājas dzīvnieku ķeršanu. Prasības kandidātiem: Vismaz vispārējā vidējā izglītība; B kategorijas auto vadītāja apliecība; Darba pieredze ar dzīvniekiem tiks uzskatīta par priekšrocību; Dzīvnieku ķērāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; Labas komunikācijas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: Atbildīgu darbu Valmieras novada dzīvnieku patversmē; Normālo darba laiku ar summētā darba laika uzskaiti; Atalgojumu no EUR 780.00 un piemaksu līdz 30% pirms nodokļu nomaksas; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; Nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem; Labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Līdzmaksājumu sporta aktivitātēm. Pieteikties līdz 12.06.2026., sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 64207300. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: DZĪVNIEKU PĀRRAUGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Mālu iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-06-12 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri