Valmieras Ziņas

Jānis Baiks: Valmieras dzinējspēks ir uzņēmējdarbība

Lasīšanas laiks: 6 min

Sagaidot 2017.gadu, Valmierā ir 24 818 deklarēto iedzīvotāju, 996 darbavietas uz 1000 iedzīvotājiem, bezdarba līmenis – 5,8%, un pēc jaunākajiem datiem Valmieras IKP uz vienu iedzīvotāju ir 13 246 EUR, kas ir otrs labākais rādītājs valstī (vērtējot reģionus un lielās pilsētas) (1.vietā – Rīga, 3.vietā – Ventspils). Valmiera attīsta infrastruktūru, pilnveido pakalpojumu klāstu, kļūst arvien pievilcīgāka ārvalstu un vietējiem investoriem, strādā, lai veicinātu iedzīvotāju apmierinātību ar dzīvi savā pilsētā. Par 2017.gada plāniem un vispārējo pilsētas attīstību stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Par paveikto un plānoto

Aizvadītajā gadā ir daudz paveikts pilsētas ielu infrastruktūras pilnveidošanas ziņā. Rekonstruēts stāvlaukums Rīgas ielā 25C, Dīvaliņa ielā pie Sajūtu parka un Zvirgzdu ielā (posmā gar Rubenes ielu 34). Atjaunotas gājēju ietves vairākās ielās vai to posmos: Ausekļa ielas kreisajā pusē un Brēžas ielas kreisajā pusē, Beātes un Andreja Upīša ielas krustojumā, Lucas ielas labajā pusē, Rūpniecības ielas abās pusēs (pie Cēsu ielas), Jaunvāles ielas labajā pusē, Zvirgzdu ielā pie bērnudārza “Ezītis”, kā arī gar Karātavu kalniņu un Atpūtas parku. Rekonstruēts arī  Lucas ielas gājēju tilts pie Valterkalniņa. Tāpat uzsākti vairāki apjomīgi projekti, ko plānots pabeigt 2017.gadā, proti, stāvlaukuma Kārļa Baumaņa ielā 8A rekonstrukcija, Georga Apiņa ielas pārbūve, kā arī Cempu un Paula Valdena ielas rekonstrukcija.

Vēl pie lielajiem projektiem noteikti minama peldbaseina būvniecība, ko plānots pabeigt 2017.gada rudenī, Vecpuišu parka rekonstrukcija, kas gan būs ilggadējs projekts, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo īres namu būvniecība, kas tika uzsākta 2016.gada nogalē. Ir izstrādāts Valmieras Kultūras centra meta projekts, pilnveidota videonovērošanas sistēmu uzturēšana un iegūts valsts atbalsts Jāņa Daliņa stadiona un vieglatlētikas manēžas rekonstrukcijai, kas būs nozīmīga būve ne tikai Vidzemes reģionam, bet visai Latvijai. Tāpat pašvaldība strādā pie Vienības laukuma, Vecpilsētas un Atpūtas parka attīstības idejām, kā arī plāno izglītības iestāžu un dienesta viesnīcu pārbūvi. Priekšā daudz atbildīgu darbu, lai dzīvi pilsētā valmieriešiem padarītu kvalitatīvāku un ērtāku.

Kā būtisku 2016.gada ieguvumu valmieriešiem, gribētu uzsvērt Valmieras pilsētas pārstāvniecības Rīgā atvēršanu. Tās mērķis ir veicināt sadarbību un pārstāvēt pilsētas intereses valsts iestādēs, ministrijās, biedrībās, nevalstiskajās un starptautiskajās organizācijās, kā arī uzņēmējdarbību atbalstošās institūcijās, lai veicinātu pilsētas attīstību. Jau tagad redzami darba augļi, kurus, notiekot pozitīvām pārmaiņām Valmierā, sajutīs arī iedzīvotāji.

Uzņēmējdarbība – Valmieras dzinējspēks

Viens no būtiskākajiem rādītājiem, kas apliecina Valmieras attīstību, ekonomisko augšupeju un sekmīgu uzņēmējdarbību, ir jaunākie dati par nodarbinātību – Valmierā ir 996 darbavietas uz 1000 iedzīvotājiem. Tāpat zemais bezdarba līmenis – 5,8% (09.01.2017.) – pierāda, ka Valmierā ir aktīva saimnieciskā dzīve, cilvēkiem ir darbs, un bizness “elpo”. Kas nav mazsvarīgi, Valmierā darbu rod ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī cilvēki no tuvākiem un tālākiem Vidzemes novadiem (aptuveni 1/3 no visiem strādājošajiem), līdz ar to pilsētas attīstība ir būtiska ne tikai valmieriešiem.

2016.gads Valmierai bija izaugsmes gads, kad rakstījām un zīmējām projektus, domājot par nākamo plānošanas periodu – Eiropas Savienības fondu līdzekļu ieguldīšanu. Viens no šādiem projektiem jau tika uzsākts 2016.gada vasarā – Cempu un Paula Valdena ielu rekonstrukcija, ko pašvaldība īsteno, lai perspektīvā Valmieras pilsētā palielinātu privāto investīciju apjomu. Tas ir gana apjomīgs un sarežģīts projekts, kas prasa ne tikai finansiālus ieguldījumus, bet arī rūpīgu plānošanu un sadarbību ar apkārtējiem uzņēmējiem. Komersanti ne tikai apliecināja projekta nozīmīgumu, bet arī apņēmās radīt jaunas darbavietas un veikt investīcijas savos nemateriālajos ieguldījumos un pamatlīdzekļos, kas bija būtiski pie finansējuma saņemšanas. Pateicoties uzņēmēju atbalstam un tālredzīgai izpratnei par projekta nozīmīgumu, esam soli tuvāk Valmieras industriālo teritoriju attīstīšanā.

Veicot ieguldījumus komercdarbības un industriālo teritoriju attīstībā, mēs padarām Valmieru pievilcīgāku vietējiem un ārvalstu investoriem. Tajā pašā laikā infrastruktūras uzlabošana ir nepieciešama arī esošajiem uzņēmējiem, kas ļauj pilnveidot loģistiku un paplašināt darbības virzienu. Protams, ir jādomā ne tikai par jaunu uzņēmumu izveidi – jāstiprina arī esošie. Ja uzņēmējam pie mums būs labi, celsies kopējais pilsētas labklājības līmenis. Tāpēc Valmieras pilsētas pašvaldība pērn kļuva par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sadarbības partneri, turpinot atbalstīt biznesa inkubatora veiksmīgu pastāvēšanu Valmierā. Līdz šim tas bijis nozīmīgs starta punkts mērķtiecīgiem cilvēkiem, radot vismaz 90 jaunus produktus un sniedzot atbalstu vairāk nekā 150 uzņēmumiem, tāpēc mums bija jādomā, kā saglabāt šo uzņēmējdarbības atbalsta formu.

Pilnvērtīgai tautsaimniecības attīstībai nepieciešami ne tikai jauni uzņēmumi un darbavietas, svarīgs ir arī darbaspēks. Ja gribam attīstīt pilsētu, jāaudzē iedzīvotāju skaits. Šajā ziņā sekmīgi darbojas Valmieras tehnikuma un Vidzemes Augstskolas duālās izglītības programmas – darba vidē balstītas apmācības. Topošie speciālisti apgūst ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī praktiskas iemaņas. Šī ir moderna izglītības metode, kas sevi apliecināja jau pirmajā izlaidumā, un to novērtē ne tikai skolēni/studenti, bet arī uzņēmumi, kuri iegūst kompetentus un prasmīgus darbiniekus.

Saprotam, ka būtisks priekšnoteikums iedzīvotāju skaita palielināšanai ir pilsētas dzīvojamā fonda sakārtošana. Tā kā situācija ar dzīvojamo platību pieejamību Valmierā ir neapskaužama un šobrīd dzīvokļu īres tirgū ir salīdzinoši maz mājokļu, pašvaldībai ir jārod dažādi risinājumi. Tas ir komplekss darbs ilgtermiņā, kur nepieciešama rūpīga plānošana un drosmīga lēmumu pieņemšana. Viens no tādiem lēmumiem ir daudzdzīvokļu dzīvojamo īres namu būvniecība. Kad projekts būs pabeigts (2018.gadā), mēs valmieriešiem būsim radījuši papildu 150 dzīvokļus, kas, mūsuprāt, būs labs atspēriena punkts dzīvojamā fonda īres tirgus “iekustināšanai”, kā arī jaunu speciālistu un darbaspēka piesaistei.

Valmieru jau izsenis raksturo radošs potenciāls un spēcīgs uzņēmēja gēns, jo mūsu vidū ir ne tikai pieredzes bagāti veiksmes stāsti, bet arī daudz talantīgu jauno uzņēmēju, kuri nebaidās īstenot vispārdrošākās idejas. Pateicos ikvienam Valmieras uzņēmējam par darbu, kas ieguldīts ne tikai sava biznesa attīstībā, bet visas pilsētas labklājības veidošanā. Uzņēmējdarbība ir Valmieras “laimes formula” jau no seniem laikiem, tāpēc mums jādara viss, lai nozare attīstītos vēl tālāk un uzņēmumi šeit justos droši. Vienmēr esmu teicis, ja biznesam klāsies labi, ieguvēji būsim mēs visi – sākot no jaundzimušajiem valmieriešiem līdz pat sirmgalvjiem.

Ko jaunu iedzīvotāji sagaidīs 2017.gadā?

Lai padarītu krāšņāku ierasto ikdienu, šogad valmieriešiem esam sarūpējuši vairākus pārsteigumus. 2017.gadā Valmiera kopā ar Rīgu, Siguldu un Cēsīm “nesīs” Eiropas gastronomijas reģiona titulu, līdz ar to gaidāmi dažādi “smeķīgi” pasākumi. Maijā, līdz ar Muzeju nakti, Maģisko sajūtu nakti un velo-kino festivālu “Kino pedālis”, Valmierā notiks Latvijas izglītības iestāžu jaukto koru salidojums “Kalniem pāri”, kad pie mums sabrauks teju 3000 dalībnieku (jauktie kori no dažādām Latvijas vietām), kā arī plānojam atjaunot Laivu maršu, kas bija iemīļota tradīcija valmieriešu un pilsētas viesu vidū. Jūlijā svinēsim pilsētas 734.jubileju, bet augustā baudīsim teātra mākslu otrajā Valmieras Vasaras teātra festivālā, kas šogad būs veltīts bērniem. Savukārt septembrī Valmiera pārvērtīsies par “viedo pilsētu”, jo pie mums notiks plaša mēroga biznesa konference “BiSMART”, kuras laikā radīsim idejas turpmākai Valmieras attīstībai.

Tāpat 2017.gada pirmajā pusē iedzīvotājiem piedāvāsim saistošu informācijas tehnoloģiju platformu viedtālrunī. Tā ļaus ne tikai ātrāk sniegt informāciju iedzīvotājiem par viņiem interesējošām norisēm pilsētā, bet platforma kalpos arī kā ērta iespēja sazināties ar pašvaldību. Izstrādājot lietotni, plānots kopā ar uzņēmējiem radīt īpašu “priekšrocību grozu” aplikācijas lietotājiem, kā arī piedāvāt vēl citus bonusus. Pašvaldības mērķis ir kļūt arvien sasniedzamākai saviem iedzīvotājiem, un mūsdienu informācijas tehnoloģijas ir instruments, ar ko to panākt.

Valmiera allaž ir bijusi dinamiska, dzīva pilsēta, un tādu to veidojam mēs visi kopā. Valmieriešiem viss ir pa spēkam, jo mēs neapstājamies pie minimuma. Mēs nebaidāmies no izaicinājumiem un esam gatavi stāties pretī grūtībām, jo mūs jau vēsturiski caurstrāvo ideja par lielu un diženu Valmieru. Pateicoties valmieriešiem, kuri ir savas pilsētas patrioti, mēs esam sasnieguši augstu attīstības punktu. Es ticu, ka varam iet vēl tālāk. Novēlu 2017.gadā neapstāties pie sasniegtā un darīt vēl vairāk, nekā no mums tiek prasīts.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Biedrība “Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem “ZELDA” (turpmāk RC ZELDA), reģ. Nr. 40008114387 aicina darbā atbalsta personu lēmumu pieņemšanā – sociālo mentoru Valmieras novadā pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Kas ir Atbalsta personas pakalpojums lēmumu pieņemšanā? Atbalsta personas pakalpojums lēmumu pieņemšanā ir personai ar garīga rakstura traucējumiem sniegts atbalsts lēmumu pieņemšanā, lai palīdzētu viņai vienlīdzīgi ar citiem sabiedrības locekļiem īstenot savu tiesībspēju un rīcībspēju. Atbalsts lēmumu pieņemšanā ļauj personai paust savu gribu, izvēli, plānot un pašai pieņemt lēmumus par savu dzīvi, veselības un sociālo aprūpi, finansēm un īpašumiem, kā arī palīdz personai paplašināt savu dabisko atbalsta loku, palīdz pilnveidot spējas pārstāvēt sevi un aizsargāt savas tiesības un intereses. Pakalpojuma ietvaros atbalsts tiek nodrošināts 6 dzīves jomās: tiesību un interešu aizstāvības jomā, finanšu jomā, ikdienas dzīves jomā, veselības aprūpes jomā, sociālā aprūpes jomā un atbalsta loka veidošanā. Atbalsta personas lēmumu pieņemšanā galvenie darba pienākumi: atbalsta sniegšana lēmumu pieņemšanā personām ar garīga rakstura traucējumiem (turpmāk – atbalstāmajām personām); atbalstāmo personu atbalsta plāna sagatavošana, balstoties uz stipro pušu un vajadzību izvērtēšanu; palīdzība atbalstāmajām personām apzināt un piesaistīt nepieciešamos resursus, veicinot atbalstāmo personu motivāciju lēmumu pieņemšanā un saistīto problēmu risināšanā; palīdzība dokumentu sagatavošanā iesniegšanai valsts un pašvaldību institūcijās; atbalsta loka veidošana atbalstāmajām personām; atbalstāmās personas patstāvīgai dzīvei nepieciešamo lēmumu pieņemšanas prasmju attīstīšana un veicināšana (t.sk. nodrošināt lēmuma pieņemšanai nepieciešamo informāciju un sniegt to atbalstāmajai personai saprotamā veidā un valodā, kā arī sniegt nepieciešamo atbalstu, lai atbalstāmā persona varētu paust savu gribu un izdarīt patstāvīgu izvēli); iknedēļas saturisko atskaišu un mēneša atskaites – atbalsta personas pakalpojuma uzskaites lapas sagatavošana. Prasības kandidātam: pirmā vai otrā līmeņa augstākā izglītība sociālajā darbā, sociālajā aprūpē, sociālajā rehabilitācijā, psiholoģijā, tiesību zinātnēs vai citās sociālajās vai humanitārajās zinātnēs; vēlamas pamatprasmes un pieredze darbā un komunikācijā ar personām ar garīga rakstura traucējumiem; labas latviešu valodas zināšanas (augstākā līmeņa 2. pakāpe (C2)); pamatzināšanas par valsts pārvaldi un prasme sagatavot dokumentus valsts un pašvaldību institūcijām; prasme strādāt ar datoru; prasme strādāt gan individuāli, gan komandā; spēja plānot savu darbu individuāli; augsta saskarsmes kultūra, komunikabilitāte, empātija, tolerance un atvērtība jaunām idejām. Atbalsta personai nepieciešamās kompetences: iecietība pret personām ar garīga rakstura traucējumiem, lai veidotu veiksmīgu kontaktu; spēja analizēt situāciju un identificēt iespējamos cilvēktiesību pārkāpumus pret atbalstāmo personu; spēja strādāt komandā un piemēroties mainīgiem darba apstākļiem; spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus, komunicēt, risināt problēmas un konfliktus; spēja motivēt atbalstāmo personu pārmaiņām; spēja plānot un organizēt savu darbu; augsti ētikas standarti. Mēs piedāvājam: Pilna vai nepilna laika darba slodzi ar summēto darba laiku; Veselības apdrošināšana; Nodrošinām darba datoru, kā arī telefona un interneta pieslēgumus; Darba laiks tiek organizēts, pamatojoties uz katrai atbalstāmajai personai izstrādātu atbalsta plānu; Atalgojumu 7.73 EUR/h pirms nodokļu nomaksas, slēdzot ar personu terminētu darba līgumu, nodrošinot visas sociālās garantijas (darba līguma termiņš 31.12.2024. ar iespēju līgumu pagarināt); Ar darbu saistīto izdevumu atmaksa (degviela, sabiedriskā transporta biļetes, kancelejas preces u.tml.); Apmācību pirms darba uzsākšanas, regulāru pakalpojuma koordinatora, sociālā darbinieka un citu RC ZELDA speciālistu atbalstu ikdienas darbā, kovīzijas vai supervīzijas. Darba vietas adrese : Mārupes iela 4, Rīga un visā Latvijas teritorijā. Pieteikumu ar CV un motivācijas vēstuli lūgums sūtīt: zelda@zelda.org.lv  Profesija: Sociālais MENTORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-03 Kontaktpersona: Tālrunis: 67442828 E-pasts: zelda@zelda.org.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā skolotāja palīgu uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme).  Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2024. gada 27.maijam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas ar norādi sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri