Valmieras Ziņas

7 mīti par LLU jeb ko Tu nezināji par universitāti Jelgavā

Lasīšanas laiks: 4 min

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ir viena no mītiem apvītākajām universitātēm Latvijā. Vai nu seno tradīciju, atrašanās vietas vai neizskaidrojamu citu iemeslu dēļ tā daudzos prātos raisa sapņu un fantāziju mošanos.

1.LLU atrodas dziļi Latvijas laukos.

Ja vien vārds „Jelgava” kādam asociējas ar laukiem, nevis ceturto lielāko pilsētu Latvijā, iespējams, kaut kāda patiesība šajā mītā ir meklējama. Bet ja nopietni – LLU atrodas Jelgavā, 40 km attālumā no galvaspilsētas Rīgas un tā ir viegli sasniedzama ar jebkāda veida transportu – automašīnu, autobusu, vilcienu vai pat nelielu kuģīti vai lidmašīnu. Jā, tieši tā – Lielupe, kuras krastā ir izvietota LLU, ir kuģojama upe, un Jelgavā ir arī savs lidlauks.

2.Visa LLU „ietilpst” Jelgavas pilī.

Unikālā, barokālā laikmeta Jelgavas pils ir lielākā pils Baltijā. Visi ar LLU saistītie to parasti sauc par savām mājām, taču par spīti tās iespaidīgajiem apmēriem visiem LLU studentiem un fakultātēm tajā vietas nepietiek. Patiesības labad jāsaka, ka šobrīd Jelgavas pilī izvietotas tikai divas no astoņām fakultātēm – Informācijas tehnoloģiju un Lauksaimniecības fakultātes – un universitātes administrācija, bet pārējās veido savdabīgu universitātes pilsētiņu Jelgavā un atrodas dažādās ēkās netālu no tās. Bet ja ne visi LLU studenti, tad grandiozā Rundāles pils gan lieluma ziņā „ietilptu” Jelgavas pils pagalmā.

3.LLU sagatavo speciālistu tikai vienā, šaurā nozarē.

LLU vēsturiski ir veidojusies kā lauksaimniecības akadēmija, un tieši šīs tradīcijas dēļ universitāte nes ar vienu nozari saistītu nosaukumu. Bet līdzīgi kā ir mainījusies Latvijas tautsaimniecības struktūra, kurā no lauksaimniecības kā galvenā ekonomikas virzītājspēka 20. gs. sākumā ir notikusi pāreja uz daudznozaru ražošanu 20. gs. beigās, mainījusies arī universitātes būtība. Latvija vairs nav agrāra valsts, tāpat kā lauksaimniecības nozare nav vienīgā, kurā jaunieši var gūt zināšanas, studējot LLU. Patiesībā universitāte šodien studētgribētājiem piedāvā vairāk kā 60 studiju programmas vienā no trijiem īstenotajiem virzieniem – biozinātnēs, inženierzinātnēs vai sociālajās zinātnēs.

4.LLU ir īstena padomju laika universitāte un visiem studentiem rudenī jādodas kartupeļu talkās.

Kartupeļu talkas rudenī bija vienas no neskaitāmajām, kurās bija jāpiedalās studentiem padomju laikos. Tā laika absolventiem vēl joprojām ir saglabājušās „siltas” atmiņas par aizvadīto laiku kolhozu laukos. Diemžēl vai par laimi šodien universitātē nekas tāds vairs nenotiek. Patiesības labad gan jāsaka, ka no lauku gaisa ieelpošanas plaušās nevar izvairīties neviens klātienē studējošais, jo visiem 1. kursa studentiem ir obligāta iepazīšanās ar lauku saimniecību un pāris dienu prakse LLU mācību un pētījumu saimniecībā „Vecauce”. Taču, ja kāds cer šīs prakses laikā izbaudīt kartupeļu talkas burvību, tad veltīgi, jo prakses uzdevums ir iepazīstināt studentus ar daudznozaru uzņēmuma lauksaimniecībā darbību un parasti studenti dodas ekskursijās uz moderni aprīkotām govju fermām, biogāzes ražotni, tehnikas darbnīcām, augļkoku stādījumiem un svaigās produkcijas glabātavām.

5.LLU absolventi visbiežāk kļūst par bezdarbniekiem un pēc studijām nespēj atrast darbu.

Tas ir visbiežāk paustais mīts par LLU, kuram nav nekāda pamatojuma realitātē. LLU izglītību ieguvuši un karjeras sākuši informācijas tehnoloģiju jomas jaunie spīdekļi, Latvijas lielāko zemnieku saimniecību īpašnieki, lielāko kokapstrādes, enerģētikas u.c. nozaru uzņēmumu vadītāji, tāpat kā talantīgi pedagogi, sociologi, veterinārārsti un ainavu arhitekti. Jelgava ir vieta, kur top veiksmīgas karjeras. Vai zināji, ka LLU absolventu vidū ir motosportists un zemnieku saimniecības vadītājs Jānis Vinters, AS „Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs, Latvijas Basketbola savienības viceprezidents Edgars Šneps, AS „Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs Jānis Ciems vai Latvijas Civilās Aviācijas Aģentūras IT sektora vadītājs Ivo Tukris? Un šie kungi ir tikai daži no desmitiem tūkstošu absolventu, kuri savu izglītību ieguvuši Jelgavā, turklāt lielākā daļa savas darba gaitas jau sākuši studiju laikā, pateicoties veiksmīgam darbam praksēs.

6.Pavasara palu laikā studijas LLU nenotiek Jelgavas pilī, jo tā applūst.

Lielupe patiesi ir pāris soļu attālumā no Jelgavas pils. Pat vairāk – Jelgavas pils atrodas uz salas, ko veido 2 upes – nelielā Driksa un iespaidīgā Lielupe. Taču, kā liecina vēstures avoti, pavasara palu laikā var applūst puse Jelgavas un lielākā daļa no Pils salas, uz kuras atrodas Jelgavas pils, bet pati pils nekad nav bijusi ūdenī un pali nav bijuši iemesls lekciju atcelšanai. Patiesības labad gan jāsaka, ka piebraucamais ceļš, kas izveidots mūsdienās, lielāku palu laikā applūst, bet vēsturiskais gājēju ceļš vienmēr ir sauss. Mūsu senči zināja, kā un kur būvēt savas mājas.

7.LLU mācās tikai studenti no laukiem.

Ja kādam skrupulozam burta kalpam ir pietiekami daudz brīvā laika, tad viņš var izskatīt LLU uzņemšanas noteikumus, lai pārliecinātos, ka studenta dzīvesvieta nav atlases kritērijs studijām Jelgavā. Bet ja nu tomēr rīdzinieki, jelgavnieki, liepājnieki, rēzeknieši vai kādas citas pilsētas iedzīvotāji lasa šo rakstu, tad esat mierīgi – pilsētnieki LLU netiek diskriminēti. Plašajā LLU saimē studē visdažādākie jaunieši no visas Latvijas, un ir pilnīgi vienalga, kur viņi dzīvo, kāds ir viņu ģimenes stāvoklis vai ko viņi ēd vakariņās. Visu izšķir tikai centralizēto eksāmenu sertifikāts!

Uzzini patiesību, studējot vienā no lielākajām universitātēm Latvijā – LLU! Uzņemšana studijām no 4. līdz 11. jūlijam. Vairāk informācijas: www.llu.lv

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandā! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” aicina darbā skolotāja palīgu (40 stundas nedēļā (viena likme)) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Beātes ielā 42, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; • sadarboties ar grupas pedagogiem; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu 714 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; • profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu buratino@valmiera.edu.lv, līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 29151878. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-15

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi nebaida darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,  iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078) Vidzemes reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas Valmieras sektora inspektora amatā (divas ierēdņa amata vietas uz noteiktu un nenoteiktu laiku) Piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu valsts pārvaldē; daudzpusīgu darba pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; darbā ievadīšanas apmācību, kā arī kvalifikācijas paaugstināšanas iespējas; mēnešalgu no 932 līdz 1398 euro pirms nodokļu nomaksas; veselības apdrošināšanu, papildatvaļinājumu no astoņām līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu L.Paegles ielā 13, Valmierā. Uzticēsim Tev: kontrolēt vides aizsardzības normatīvo aktu ievērošanu un izskatīt sūdzības par piesārņojumu; kontrolēt A, B un C kategorijas piesārņojošo darbību uzņēmumu darbību atbilstību vides aizsardzības prasībām; veikt pārbaudes par labāko tehnisko paņēmienu piemērošanu; sagatavot dokumentus un administratīvos aktus par vides aizsardzības un dabas resursu izmantošanu. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams vides zinātnē, dabas zinībās vai vides inženierzinātnēs, taču izskatīsim arī pieteikumus ar augstāko izglītību citās jomās; profesionālā darba pieredze vides aizsardzības nozarē pēdējo piecu gadu laikā tiks uzskatīta par priekšrocību, novērtēsim iepriekšēju pieredzi dokumentācijas sagatavošanā atbilstoši LR likumdošanai; labas analītiskās, komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme un vēlēšanās strādāt komandā; prasme strādāt ar liela apjoma informāciju, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus savas kompetences robežās; augsta atbildības izjūta; labas datora lietošanas prasmes (Microsoft Office); B kategorijas vadīšanas apliecības; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Vidzemes_RVP_PKD_inspektors”) Tālrunis uzziņām: 67084310 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-18 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv

Mūsu partneri