Valmieras Ziņas

2. jūnijā 140 nedzirdīgo mākslinieku pulcēsies Valmierā, Valmieras kultūras centrā

Sestdien, 2. jūnijā, Valmieras centru piepildīs gandrīz tūkstoš nedzirdīgo cilvēku un viņu sarunas zīmju valodā. Nedzirdīgie no visas Latvijas, kā arī viesi no Baltijas valstīm kopā pulcēsies pilsētā, kas domā un rada. Viņi Valmieras kultūras centrā baudīs Latvijas Nedzirdīgo savienības 22. amatiermākslas festivāla “Stūru stūriem tēvu zeme” aktivitātes.

Valmiera jau trešo reizi uzņems nedzirdīgo amatiermākslas festivālu, kas katru vasaru notiek kādā no Latvijas pilsētām, kur ir nedzirdīgo biedrība. Šoreiz festivāla programma veltīta Latvijas 100 gadiem. Pasākums būs vizuāli interesants un saistošs ikvienam, jo uzrunās ne tikai nedzirdīgo, bet arī dzirdīgo sabiedrības daļu.

Festivālā piedalīsies astoņi Latvijas Nedzirdīgo savienības biedrību kolektīvi, kas iepriecinās skatītājus ar dejām, teatrāliem uzvedumiem, melodeklamācijām, poēziju un pantomīmu. Šajā festivālā piedalīsies arī nedzirdīgie amatiermākslinieki no Baltijas valstīm.

Šovasar festivāla programmā ir paredzēts nedzirdīgo amatiermākslas kolektīvu lielkoncerts, kurš sāksies plkst. 13, un nedzirdīgo amatu meistaru darbu izstāde, kura būs apskatāma ikvienam no plkst. 12  līdz 17 Valmieras kultūras centrā. Pirms lielkoncerta plkst. 12.15 sāksies festivāla nedzirdīgo amatiermākslinieku un viesu gājiens pa Valmieras pilsētas centra ielām, tā pievēršot valmieriešu un pilsētas viesu uzmanību nedzirdīgo kultūrai. Tas notiek katru gadu, jau 22 gadus pēc kārtas un ir neatņemama festivāla sastāvdaļa. Šoreiz gājiens būs īpašs, jo ir iecere, ka gājienu pavadīs Valmieras kultūras centra pūtēju orķestris “Signāls” un piedalīsies Valmieras pilsētas Domes vadība.

Festivāla koncerts notiks Valmieras kultūras centrā un ieeja festivālā būs bez maksas.

Festivāls Valmierā norisināsies jau trešo reizi, jo tieši Valmierā 1996. gadā notika pirmais Nedzirdīgo amatiermākslinieku festivāls (otrais 2007.gadā). Kopš tā laika festivāls katru gadu notiek citā Latvijas pilsētā, kurā ir nozīmīga nedzirdīgo kopiena. Tā mērķi: 1) veicināt un saglabāt tradicionālās nedzirdīgo kultūras attīstību Latvijā; 2) veicināt Latvijas nedzirdīgo amatiermākslas kolektīvu un pedagogu sadarbību un pieredzes apmaiņu; 3) veicināt visu Latvijas novadu cilvēku ar dzirdes traucējumiem radošo iniciatīvu un sociālo līdzdalību. Šie festivāli parasti notiek ar pašvaldības atbalstu. Un arī šoreiz Valmieras pilsētas Dome atbalsta šī pasākuma norisi.

Latvijas Nedzirdīgo savienība ir lielākā nedzirdīgo cilvēku organizācija Latvijā, kuras galvenais mērķis ir sekmēt personu ar dzirdes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā un veicināt sabiedrības informētību, sapratni un atsaucību personu ar dzirdes traucējumiem problēmu risināšanā.

Latvijas Nedzirdīgo savienībai ir izveidotas deviņas reģionālās biedrības visā Latvijā, kuras apvieno vairāk nekā 1700 biedrus.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri