Valmieras Ziņas

2. jūnijā 140 nedzirdīgo mākslinieku pulcēsies Valmierā, Valmieras kultūras centrā

Sestdien, 2. jūnijā, Valmieras centru piepildīs gandrīz tūkstoš nedzirdīgo cilvēku un viņu sarunas zīmju valodā. Nedzirdīgie no visas Latvijas, kā arī viesi no Baltijas valstīm kopā pulcēsies pilsētā, kas domā un rada. Viņi Valmieras kultūras centrā baudīs Latvijas Nedzirdīgo savienības 22. amatiermākslas festivāla “Stūru stūriem tēvu zeme” aktivitātes.

Valmiera jau trešo reizi uzņems nedzirdīgo amatiermākslas festivālu, kas katru vasaru notiek kādā no Latvijas pilsētām, kur ir nedzirdīgo biedrība. Šoreiz festivāla programma veltīta Latvijas 100 gadiem. Pasākums būs vizuāli interesants un saistošs ikvienam, jo uzrunās ne tikai nedzirdīgo, bet arī dzirdīgo sabiedrības daļu.

Festivālā piedalīsies astoņi Latvijas Nedzirdīgo savienības biedrību kolektīvi, kas iepriecinās skatītājus ar dejām, teatrāliem uzvedumiem, melodeklamācijām, poēziju un pantomīmu. Šajā festivālā piedalīsies arī nedzirdīgie amatiermākslinieki no Baltijas valstīm.

Šovasar festivāla programmā ir paredzēts nedzirdīgo amatiermākslas kolektīvu lielkoncerts, kurš sāksies plkst. 13, un nedzirdīgo amatu meistaru darbu izstāde, kura būs apskatāma ikvienam no plkst. 12  līdz 17 Valmieras kultūras centrā. Pirms lielkoncerta plkst. 12.15 sāksies festivāla nedzirdīgo amatiermākslinieku un viesu gājiens pa Valmieras pilsētas centra ielām, tā pievēršot valmieriešu un pilsētas viesu uzmanību nedzirdīgo kultūrai. Tas notiek katru gadu, jau 22 gadus pēc kārtas un ir neatņemama festivāla sastāvdaļa. Šoreiz gājiens būs īpašs, jo ir iecere, ka gājienu pavadīs Valmieras kultūras centra pūtēju orķestris “Signāls” un piedalīsies Valmieras pilsētas Domes vadība.

Festivāla koncerts notiks Valmieras kultūras centrā un ieeja festivālā būs bez maksas.

Festivāls Valmierā norisināsies jau trešo reizi, jo tieši Valmierā 1996. gadā notika pirmais Nedzirdīgo amatiermākslinieku festivāls (otrais 2007.gadā). Kopš tā laika festivāls katru gadu notiek citā Latvijas pilsētā, kurā ir nozīmīga nedzirdīgo kopiena. Tā mērķi: 1) veicināt un saglabāt tradicionālās nedzirdīgo kultūras attīstību Latvijā; 2) veicināt Latvijas nedzirdīgo amatiermākslas kolektīvu un pedagogu sadarbību un pieredzes apmaiņu; 3) veicināt visu Latvijas novadu cilvēku ar dzirdes traucējumiem radošo iniciatīvu un sociālo līdzdalību. Šie festivāli parasti notiek ar pašvaldības atbalstu. Un arī šoreiz Valmieras pilsētas Dome atbalsta šī pasākuma norisi.

Latvijas Nedzirdīgo savienība ir lielākā nedzirdīgo cilvēku organizācija Latvijā, kuras galvenais mērķis ir sekmēt personu ar dzirdes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā un veicināt sabiedrības informētību, sapratni un atsaucību personu ar dzirdes traucējumiem problēmu risināšanā.

Latvijas Nedzirdīgo savienībai ir izveidotas deviņas reģionālās biedrības visā Latvijā, kuras apvieno vairāk nekā 1700 biedrus.

Vaidava Ceramics ir ģimenes uzņēmums, kas kopš 1980.gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Tie apvieno cieņu pret vēsturisko keramikas veidošanas gaitu un ilglaicīgu dizainu, kas turas pretī laikam un mainīgajām tendencēm. Aicinām darbā: FORMĒŠANAS MEISTARU / TRAUKU PODNIEKU (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama) Piedāvājam: - Nepieciešamo amata apmācību - Darbu nelielā un saliedētā komandā - Iespēju profesionāli augt kopā ar uzņēmumu - Iespēju radīt skaistus traukus no Latvijas sarkanā māla - Dinamisku un interesantu darba ritmu - Transporta kompensāciju līdz darbavietai - Normālu darba laiku (08:00-17:00), kalendārās brīvdienas un regulārus atvaļinājumus - Atalgojumu no 4.00 – 5.00 EUR stundā, pirms nodokļu nomaksas Sagaidām: - Vidējo izglītību - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu - Vēlmi apgūt jaunas prasmes un zināšanas - Spēju strādāt komandā un patstāvīgi pieņemt lēmumus Galvenie pienākumi: - Trauku izgatavošana uz formēšanas virpas - Trauku apstrāde pēc formēšanas procesa - Trauku kvalitātes kontrole Sūti CV ar norādi “FORMĒŠANAS MEISTARS” uz info@vaidava.lv līdz 31.05.2019. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un vaidava.lv. SIA “Rebeka”, Reģ.Nr. 44103003533. Sīkāka informācija pa telefonu +371 26425050. Profesija: PODNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-05-31 Darba sākšanas datums: 2019-06-03 Kontaktpersona: Miks Balodis Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri