Valmieras Ziņas

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štāba ēkā atklāj Vairogu zāli un vēsturisku ekspozīciju

Lasīšanas laiks: 2 min

Sagaidot valsts svētkus, Valmierā notika Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes svinīgā ceremonija un štāba ēkā tika atklāta Vairogu zāle un vēsturiskā ekspozīcija, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Informācijas daļa.

Svinīgajā ceremonijā, ko vadīja 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš, brigādes personāls saņēma Zemessardzes un brigādes komandiera apbalvojumus. Ceremonijā piedalījās un brigādes apbalvojumus saņēma arī sadarbības partneri, kuri šogad sniedza atbalstu militāro mācību “Namejs 2022” norisē.

Klātesot brigādes personālam un sadarbības partneriem, svinīgi tika atklāta 2.Vidzemes brigādes štāba zāle, kurai nosaukums – Vairogu zāle – tika izvēlēts, iesaistoties visam brigādes štāba personālam. Izvēloties zāles nosaukumu, uzsvērta vairoga nozīme – tas ir aizsardzības un drošības simbols. Vairogs ticis izmantots gan kā bruņinieka individuālās aizsardzības bruņojuma sastāvdaļa, gan kā atpazīšanas simbols. Vairogi ir tikuši dekorēti ar dažādiem spēcīgiem simboliem, ticot ka tie pasargā, dod veiksmi to nesējiem. Vairogu zāles nozīme ir būt vietai, kur dažādu vairogu nesēji, sanākot kopā, spēj vienoties un pieņemt lēmumus, lai stiprinātu valsts aizsardzību. Zāli paredzēts dekorēt ar vienību, kas stāv Vidzemes sardzē, vairogiem.

Vairogu zālē tika atklāta vēsturiskā ekspozīcija, ko veidojis Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pētnieks, vēsturnieks Valdis Kuzmins, bet par māksliniecisko iekārtojumu rūpējās Ieva Lapiņa, SIA “Trīs muskatrieksti”. Ekspozīcija vēsta par Ziemeļlatvijas brigādes izveidi un par Brīvības cīņu kaujām Vidzemē, kā arī par Latvijas armijas (1920-1940) vienību izvietojumu Vidzemē. Ekspozīcija ar šādu saturu ir unikāla un tapusi ciešā 2. Vidzemes brigādes komandieru un vēsturnieka V. Kuzmina sadarbībā.

Jau ziņots, ka noslēdzot Kaugurmuižas vēsturiskās Kungu mājas renovāciju, 2022. gada 22. jūnijā tika atklāta Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba ēka. Līdz ar to pēc gandrīz 20 gadu pārtraukuma 2. Vidzemes brigādes štābs ieguva paši savu mājvietu.

Lai padarītu efektīvāku valsts aizsardzības uzdevumu izpildi, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābs, kas kopš 2003. gada atradās Rīgā, 2018. gada pavasarī pārcēlās uz Valmieru. Tādējādi brigādes štābs, kura uzdevums ir koordinēt, pārraudzīt un atbalstīt Vidzemes bataljonu darbību, jau četrus gadus atrodas savā atbildības rajonā – tuvāk saviem bataljoniem, kas ir atvieglojis savstarpējo sadarbību, uzdevumu izpildes koordināciju un paaugstinājis reaģēšanas spējas.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorija ir Vidzeme, un tajā ietilpst 22. kaujas nodrošinājuma bataljons Valmierā, 25. kaujas atbalsta bataljons Gulbenes novada Stāmerienā, 26. kājnieku bataljons Gulbenē un Madonā, 27. kājnieku bataljons Cēsīs, 31. kājnieku bataljons Alūksnē un 54. kaujas atbalsta bataljons Ogrē.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “mini top!” Rubenē,Valmieras ielā 7. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta; Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 760-810 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ,ar norādi - pārdevējs Rubenē,vai pieteikties personīgi , vai WhatsApp mob.t.nr. +371 29 363 311. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras iela 7, Rubene, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties WhatsApp +371 29363311

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā, Apiņa ielā 27b Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 870-920 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ,Apiņa ielā,vai pieteikties personīgi pie veikala vadītāja,vai WhatsApp +371 29643136. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 27B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-19 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Meklējam - PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTU Valmierā. Sporta veikals Valmierā meklē papildspēkus. Veikals atrodas Valmieras centrā, divos stāvos. Sūti CV uz info@my-sport.lv. No jaunā kolēģa sagaidām:  Prasme kontaktēties ar cilvēkiem, pozitīva un atsaucīga personība  Priekšzināšanas velosipēdu vai slēpošanas inventāra tirdzniecībā tiks uzskatītas par priekšrocībām  Elementāras tehniskas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību  Pieredze pārdošanas darbā un prasme pārdot tiks uzskatīta par priekšrocību  Vēlme iemācīties kaut ko jaunu un darboties komandā  Augsta atbildības sajūta, precizitāte un koncentrēšanās spējas  Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas krievu valodas zināšanas. Piedāvājam: Dinamisku un interesantu darbu Stabilu atalgojumu Draudzīgu kolektīvu Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika Pilna slodze, darbs maiņās darba dienās un sestdienās. Alga no 1000-1100eur ( bruto) + bonusu sistēma, kas palielina ikmēneša algu Darba laiks darba dienās 10:00-18:30, sestdienās 10:00-15:00 Darbs maiņās  Ja atbilsti vēlamajām prasībām, sūti savu CV uz info@my-sport.lv, sazināsimies ar atbilstošajiem kandidātiem. Uz tikšanos! Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 21, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-30

Mūsu partneri