Valmieras Ziņas

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandiera amatā stājas pulkvedis Gunārs Kauliņš

Lasīšanas laiks: 3 min

Trešdien, 16. jūnijā, Valmierā svinīgā ceremonijā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandiera amatā stājās pulkvedis Gunārs Kauliņš, nomainot līdzšinējo brigādes komandieri pulkvedi Mareku Ozoliņu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes sabiedrisko attiecību speciāliste Laima Ķevere.

Ceremoniju apmeklēja aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis un aicinātie viesi.

Ceremonijas laikā pulkvedis Mareks Ozoliņš tika apbalvots ar aizsardzības ministra Pateicību, Nacionālo bruņoto spēku komandiera apbalvojumu “Goda raksts” un Zemessardzes komandiera 1.pakāpes Goda zīmi  “Par kalpošanu tautai un Latvijai”. Pulkvedis M.Ozoliņš jaunajam komandierim pulkvedim Gunāram Kalniņam pasniedza Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes krūšu zīmi, kas simbolizē piederību vienībai.

Pieņemot komandiera amatu, Gunārs Kauliņš atzina: “Saņemt Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes karogu un kļūt par komandieri Vidzemē nav tikai cildinoši vai motivējoši, tas ir divtik atbildīgi un izaicinoši. Esmu dzimis un audzis vidzemnieks. Tieši pirms 21 gada es ierados Valmierā, lai uzsāktu dienestu 22. kājnieku bataljonā, kopš tā brīža Valmiera man ir ļoti mīļa un tuva. Manī ir vēlme būt vidzemniekam un būt gatavam attīstīt visus tos projektus, ko Bruņoto spēku vadība un ministrs no manis un mums, 2. Vidzemes brigādes,  sagaida. Paldies komandierim un ministram par šo atbildību, ko saņemu. Otru paldies vēlos teikt pulkvedim Marekam Ozoliņam. Šajās dienās, ko esmu pavadījis iepazīstot 2.Vidzemes brigādi, saprotu, ka daudz kas no tā, kas attīstīts un veidots ir viņa nopelns, bet lielākais paldies ir komandai – komandieriem, ko viņš ir izveidojis un pulcinājis ap sevi. Man ir pārliecība, ka mēs kopā paveiksim daudz. Varu apsolīt, ka būšu labs komandieris radīšu disciplīnu un piemēru, un to prasīšu arī no personāla.”

Pulkvedis Gunārs Kauliņš dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1992. gadā. Līdz šim pulkvedis G. Kauliņš dienējis Zemessardzes štābā, Zemessardzes 22. kājnieku bataljonā (šobrīd – Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons), Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā, bijis Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes kaujas atbalsta bataljona komandieris. Militāro izglītību ieguvis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un Baltijas Aizsardzības koledžā. Piedalījies NATO vadītajā starptautiskajā operācijā Afganistānā. Kopš 2018. gada līdz šim brīdim pulkvedis G. Kauliņš pildīja nacionālā militārā pārstāvja amatu Sabiedroto spēku augstākajā virspavēlniecībā Eiropā štābā Beļģijā.

Pulkvedis G. Kauliņš apbalvots ar Viestura ordeni, un par teicamu dienestu saņēmis Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku komandiera apbalvojumus.

Līdzšinējais brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš savus amata pienākumus 2.Vidzemes brigādē veica no 2017. gada februāra. Būdams 2. Vidzemes brigādes komandieris, pulkvedis M. Ozoliņš ir sniedzis nozīmīgu ieguldījumu brigādes izaugsmē, tā sekmējot Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstību, par ko saņēmis vairākus Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku apbalvojumus. Savukārt 2021. gadā Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā pulkvedi M. Ozoliņu apbalvoja ar Viestura ordeni, ieceļot viņu par Viestura ordeņa komandieri.

Pulkvedis M. Ozoliņš dienestu turpinās NATO štābā ASV, Norfolkā.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes dibināta 1992. gada 30. jūnijā, tās pakļautībā ir pieci bataljoni – 22. kaujas nodrošinājuma bataljons ar štābu Valmierā, 25. kājnieku bataljons ar štābu Gulbenē, 27. kājnieku bataljons ar štābu Cēsīs, 31. kājnieku bataljons ar štābu Alūksnē un 54. kaujas atbalsta bataljons ar štābu Ogrē. Kopš 2020. gada 2.Vidzemes brigādē tiek veidotas divas profesionālās vienības – Artilērijas baterija Valmierā un Kaujas atbalsta rota Gulbenes novada Stāmerienā. Brigādes devīze ir “No zobena saule lēca”. 

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandiera maiņas ceremonija norisinājās ņemot vērā valstī noteiktās Covid-19 izplatības ierobežošanas prasības.

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri