Valmieras Ziņas

Zeile: Savs rokraksts un filozofija ir izveidojusies, taču turpinu studēt basketbolu

Aiz kalniem vairs nav jaunā PAF Latvijas – Igaunijas basketbola līgas sezona un “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti aktīvi strādā pie sadarbību noslīpēšanas gaidāmajai sezonai. Uz pirmssezonas interviju uzaicinājām komandas galveno treneri Robertu Zeili, kurš pastāstīja par sastāva papildinājumiem un mērķiem gaidāmajā sezonā.

Strauji tuvojas jaunā sezona un komanda aizvada pirmssezonas pārbaudes spēles. Kā esi apmierināts ar sagatavošanās procesu un cik lielā mērā komanda ir gatava sezonas sākumam?

Sajūtas ir divējādas, jo treniņu process bija labs un esam kārtīgi pastrādājuši. Taču pārbaudes spēlēs gadījās vairākas neveiksmīgas traumas – vairāki spēlētāji izsita pirkstus un viens arī salauza pirkstu. Līdz ar to tikai tuvojamies gandrīz pilnam sastāvam un pārbaudes spēlēs labas epizodes mijās ar kļūdām, jo komanda vēl tikai saspēlējas.

Pērn Valmieras komandas spēle diezgan daudz balstījās uz ārējo līniju, kur bija salīdzinoši pieredzējušāki spēlētāji. Šogad komanda ir gados jaunāka. Kādas tendences un nianšu izmaiņas paredzamas šajā gadā?

Es pat teiktu, ka spēles stils mums nav daudz jāmaina. Mēģināsim spēlēt maksimāli ātri un agresīvi ar daudz metieniem. Groza apakšā neesam paši lielākie un smagākie, tādēļ uzbrukumam ir jābūt kustīgam un ar piespēlēm ir jāatrod brīvie metieni. Globāli spēles stils mums nemainās. Varbūt, zaudējam uz Jāņa Kaufmaņa pieredzi, bet tajā pašā laikā šogad sastāvs ir līdzvērtīgāks ar vairāk rotācijas spēlētājiem, kuri gatavi iet laukumā un dot ieguldījumu. Gribās būt ātrākiem un agresīvākiem, jo šosezon minūtes varētu izlīdzināties līdzvērtīgi starp spēlētājiem. Pagājušajā gadā Jānim Kaufmanim un Edmundam Elksnim tomēr bija ļoti lielas minūtes jāspēlē, tādēļ nevarējām spēlēt tik augstā tempā kā es vēlētos.

Vienības sastāvā notikušas vairākas pārmaiņas. Pats esi kluba valdē. Pastāsti, kā notiek komandas komplektēšanas process un kuram pieder gala vārds lēmumā par spēlētāju piesaisti.

Lēmums tiek pieņemts kopēji valdes diskusijā. Ir konkrēts budžets, kas atvēlēts spēlētāju algām. Lieku galdā dažādus variantus, savu plānu un runāju ar spēlētājiem. Kāda iecere atkrīt, tad skatāmies nākamo labāko variantu. Principā es izvēlos spēlētāju un tad man ir jāpārliecina valde, un jāsakrīt budžeta iespējām ar atalgojumu.

Divi šīs vasaras sastāva papildinājumi Roberts Blumbergs un Roberts Krastiņš – kā viņi iejūtas komandā un ko no viņiem sagaidi?

Domāju, ka ar katru dienu viņi iejūtas aizvien labāk. Spēlētāju vecums ir visai līdzīgs, tādēļ viņiem, domāju, ka ir kopīgas intereses un ir tēmas par ko savstarpēji runāt. Protams, vēl ir jāpieslīpējas vienam pie otra un katram jāsaprot sava loma komandā. Komandas sastāvs ir jauns – 21,6 gadi ir mūsu vidējais vecums. Tas ir gan pluss, gan zināmos brīžos mīnus. Jo brīžiem visi grib spēli ņemt uz sevi un tad laukumā rodas bardaks. Taču mums vēl ir laiks saprast savas lomas. Krastiņu uzskatu kā vienu no pieredzējušajiem, lai gan viņam ir tikai 25 gadi. Viņš var iedot komandai mieru un palīdzēt arī ģērbtuvē. Vēl neesam balsojuši par komandas kapteini, taču viņam ir šādas īpašības. Blumbergs ir viens no sava gadu gājuma talantīgākajiem spēlētājiem. Pēc atgriešanās no Amerikas, ceru ka šī sezona viņam būs tramplīns turpmākajai karjerai. Līdzīgi kā Jānim Kaufmanim, kuram pērn bija viena no labākajām sezonām karjerā, kas ļāva spert nākamo soli uz “Ventspili” un Eirokausiem. Gan Robertam, gan Valteram Vēverim noteikti ir tādas pašas ambīcijas. Galvenais lai šīs ambīcijas izdodas apvienot ar sekmīgu komandas spēli.

Kā Valters Vēveris sezonas laikā Andorā mainījies?

Noteikti viņš ir kļuvis fiziski spēcīgāks. Var redzēt, ka tā gada laikā ir ieguldīts pietiekami liels darbs. Viņš mācījās tālmācībā, kas ļāva divas reizes dienā trenēties. Tajā vecumā, ja vēlies kļūt par profesionāli, tas ir nepieciešams vai vismaz treniņzālē pavadītajam stundu skaitam ir jābūt pietiekamam. Tehniski un metiena ziņā viņš vienmēr ir bijis ļoti kvalitatīvs spēlētājs. Protams arī pie labajām lietām ir jāturpina strādāt, bet aizsardzībā viņš noteikti ir kļuvis labāks. Andorā veču komanda ir ļoti spēcīga gan Spānijas līmenī, gan Eirokausos. Otrā komanda spēlē Spānijas 4. līgā, kas Valteram, manuprāt, ir nedaudz par zemu. Domāju, ka sezona Latvijas-Igaunijas līgā viņam būs ļoti laba skola, jo savos 18 gados būs jāsitas ar pieaugušiem vīriem un viņam tiks pievērsta uzmanība skautinga analīzē, un būs fiziski jātiek galā ar presingu un fiziski spēcīgiem aizsargiem.

Pērn arī pašam bija debija Latvijas augstākajā līgā pēc vairākām sezonām LBL 2. divīzijā. Kādas pašam ir galvenās atziņas priekš sevis kā trenera pēc pagājušās sezonas?

Man kā jaunam trenerim pie daudz kā ir jāstrādā un no daudz kā jāmācās. Cenšos studēt basketbolu, skatoties daudz spēles un analizējot kā darbojās citas komandas. Kaut kāds rokraksts un filozofija jau ir izveidojusies. Pērn noteikti sanāca vairāk piedomāt pie niansēm, kā veidot komandu. Protams, ne vienmēr vari dabūt to ko gribi, jo budžeta un naudas ziņā daudzi klubi mūs var pārtrumpot. Līdz ar to starpsezonā ir daudz pārrunas ar spēlētājiem, lai pārliecinātu viņu doties uz Valmieru. Arī Blumberga gadījumā noteikti nebijām finansiāli pirmajā vietā, bet varam piedāvāt lielāku lomu nekā citur. Ar spēlētājiem par šim lietām jārunā un jāparāda ieguvumi. Arī Valteram Vēverim un citiem jaunajiem spēlētājiem esmu teicis, ka jaunības gados ir jāatsakās no nedaudz lielākas naudas. Daudz svarīgāk spēlēt augstākā līmenī un atbilstošas minūtes un tad tā nauda atnāks. Nevis sēdēt uz soliņa laba līmeņa komandā vai spēlēt trešajā ceturtajā līgā, kas mūsu talantīgajiem spēlētājiem, manuprāt, nav nepieciešams. Ja paskatāmies no jauniešu izlases spēlētājus, tad vairāki no viņiem šosezon atgriezušies Latvijā, tā kā tas Spānijas ceļš arī nav optimāls. Ja paskatāmies izlases spēlētājus, tad lielākā daļa no viņiem izgājuši Latvijas sistēmu vispirms caur jauniešiem tad caur Valmieru, Liepāju vai citām komandām uz VEF un Ventspili, un tālāk uz Eiropu. Domāju, ka šis Spānijas ceļš pagaidām nav īsti attaisnojies jaunajiem spēlētājiem.

Uz kādiem mērķiem “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komanda tēmē šajā sezonā? Kāda ir latiņa, kuru komanda vēlas sasniegt?

Abās līgās tas ir play-off turnīrs. Latvijā mums noteikti ir jātiek izslēgšanas spēlēs un arī Igaunijā varam iekļūt astotniekā. Uzskatu, ka pagājušajā sezonā nebijām tālu no play-off Latvijas-Igaunijas apvienotajā līgā. No pagājušās sezonas varam mācīties, ka sava līmeņa pretinieks, lai gan spēles nedrīkst dalīt, ir jāpieveic. Viens zaudējums LU, viena izlaista uzvara pret Valgu un trīs pagarinājumos zaudējums pret TLU. Uzvarot šos mačus mēs regulārās sezonas izskaņā būtu tur pat play-off zonā. Šosezon tam noteikti ir jābūt mērķim – būt play-off spēlēs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kocēnu novada dome, Reģistrācija Nr. 90009114171 aicina darbā Būvvaldes galveno speciālistu - arhitektu uz nenoteiktu laiku ar darba vietu Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads. Prasības pretendentiem/-ēm: · augstākā izglītība – arhitekta kvalifikācija (profesijas kods 216101); · ļoti labas zināšanas būvniecību regulējošos normatīvajos aktos, Administratīvā procesa piemērošanā, un spēja tos pielietot darba pienākumu veikšanai; · analītiskā domāšana, iniciatīva, komunikācija un ētiskums, elastība, precizitāte, atbildības sajūta; · teicamas prasmes darbā ar datoru; · prasmes darbam BIS (Būvniecības informācijas sistēmā); · prasme analizēt, pamatot viedokli un vērtējumu; · labas saskarsmes spējas, argumentācijas prasmes; · praktiskā darba pieredze arhitekta amatā vismaz trīs gadi; · B kategorijas autovadītāja apliecība. Galvenie pienākumi: · Savas kompetences jautājumos izskatīt būvniecības iesniegumus un izskatīt būvprojektus, to atbilstību normatīvo aktu prasībām, kā arī Beverīnas, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas novadu teritorijas plānojumiem; · Sniegt konsultācijas ar būvniecību saistītos jautājumos; · Sadarboties ar iestādēm un organizācijām, kas veic plānošanas, būvniecības uzraudzības funkcijas; · Sagatavot ar būvniecības procesu saistītu dokumentāciju un administratīvos aktus; · Savas kompetences ietvaros sagatavot atbilžu projektus uz fizisku un juridisku personu iesniegumiem; · piedalīties objektu pieņemšanā ekspluatācijā; · izskatīt un saskaņot reklāmas projektus, sagatavot reklāmas pases; · izskatīt un saskaņot vides labiekārtošanas projektus. Piedāvājam: · Darba laiku 40 stundas nedēļā; · Interesantu un atbildīgu darbu; · Darba algu 1118,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; · Sociālās garantijas (t.sk. atvaļinājuma pabalsts līdz 30% no mēnešalgas, veselības apdrošināšana, papildatvaļinājums u.c.). Pieteikuma (motivācijas) vēstuli un CV (dzīves apraksts) ar izglītību apliecinošo dokumentu kopijām līdz 2020.gada 10.janvārim plkst. 16.00 iesniegt, sūtot uz e-pastu: info@kocenunovads.lv (ar norādi "Pieteikums vakantajam Būvvaldes galvenā speciālista – arhitekta amatam") vai Kocēnu novada domes Dokumentu pārvaldības un informācijas nodaļā Alejas ielā 8 (1. stāvā) Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā. Papildu informācija, zvanot pa tālruni 29499339 Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk – VDAR) 13. pantu, Kocēnu novada dome informē, ka: 1) jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Kocēnu novada dome. Adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV- 4220; tālrunis: 66954826, 28675556; e-pasts: info@kocenunovads.lv; 2) Datu aizsardzības speciālists Raivis Grūbe, tālr.: +371 67419000, e-pasts: raivis@grubesbirojs.lv  un datu aizsardzības speciālists Viesturs Grūbe, tālr +37167419000, e-pasts: viesturs@grubesbirojs.lv 3) Informējam, ka personas dati tiks izmantoti tikai atlases vajadzībām un pēc konkursa rezultātu paziņošanas jūsu personas dati tiks dzēsti, kā arī papildu VDAR 13. pantā minēto informāciju jūs varat iegūt, sūtot elektroniskā pasta vēstuli uz e-pasta adresi:  info@kocenunovads.lv Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pasta adresi: info@kocenunovads.lv

Mūsu partneri