Valmieras Ziņas

Zeile: Savs rokraksts un filozofija ir izveidojusies, taču turpinu studēt basketbolu

Lasīšanas laiks: 5 min

Aiz kalniem vairs nav jaunā PAF Latvijas – Igaunijas basketbola līgas sezona un “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti aktīvi strādā pie sadarbību noslīpēšanas gaidāmajai sezonai. Uz pirmssezonas interviju uzaicinājām komandas galveno treneri Robertu Zeili, kurš pastāstīja par sastāva papildinājumiem un mērķiem gaidāmajā sezonā.

Strauji tuvojas jaunā sezona un komanda aizvada pirmssezonas pārbaudes spēles. Kā esi apmierināts ar sagatavošanās procesu un cik lielā mērā komanda ir gatava sezonas sākumam?

Sajūtas ir divējādas, jo treniņu process bija labs un esam kārtīgi pastrādājuši. Taču pārbaudes spēlēs gadījās vairākas neveiksmīgas traumas – vairāki spēlētāji izsita pirkstus un viens arī salauza pirkstu. Līdz ar to tikai tuvojamies gandrīz pilnam sastāvam un pārbaudes spēlēs labas epizodes mijās ar kļūdām, jo komanda vēl tikai saspēlējas.

Pērn Valmieras komandas spēle diezgan daudz balstījās uz ārējo līniju, kur bija salīdzinoši pieredzējušāki spēlētāji. Šogad komanda ir gados jaunāka. Kādas tendences un nianšu izmaiņas paredzamas šajā gadā?

Es pat teiktu, ka spēles stils mums nav daudz jāmaina. Mēģināsim spēlēt maksimāli ātri un agresīvi ar daudz metieniem. Groza apakšā neesam paši lielākie un smagākie, tādēļ uzbrukumam ir jābūt kustīgam un ar piespēlēm ir jāatrod brīvie metieni. Globāli spēles stils mums nemainās. Varbūt, zaudējam uz Jāņa Kaufmaņa pieredzi, bet tajā pašā laikā šogad sastāvs ir līdzvērtīgāks ar vairāk rotācijas spēlētājiem, kuri gatavi iet laukumā un dot ieguldījumu. Gribās būt ātrākiem un agresīvākiem, jo šosezon minūtes varētu izlīdzināties līdzvērtīgi starp spēlētājiem. Pagājušajā gadā Jānim Kaufmanim un Edmundam Elksnim tomēr bija ļoti lielas minūtes jāspēlē, tādēļ nevarējām spēlēt tik augstā tempā kā es vēlētos.

Vienības sastāvā notikušas vairākas pārmaiņas. Pats esi kluba valdē. Pastāsti, kā notiek komandas komplektēšanas process un kuram pieder gala vārds lēmumā par spēlētāju piesaisti.

Lēmums tiek pieņemts kopēji valdes diskusijā. Ir konkrēts budžets, kas atvēlēts spēlētāju algām. Lieku galdā dažādus variantus, savu plānu un runāju ar spēlētājiem. Kāda iecere atkrīt, tad skatāmies nākamo labāko variantu. Principā es izvēlos spēlētāju un tad man ir jāpārliecina valde, un jāsakrīt budžeta iespējām ar atalgojumu.

Divi šīs vasaras sastāva papildinājumi Roberts Blumbergs un Roberts Krastiņš – kā viņi iejūtas komandā un ko no viņiem sagaidi?

Domāju, ka ar katru dienu viņi iejūtas aizvien labāk. Spēlētāju vecums ir visai līdzīgs, tādēļ viņiem, domāju, ka ir kopīgas intereses un ir tēmas par ko savstarpēji runāt. Protams, vēl ir jāpieslīpējas vienam pie otra un katram jāsaprot sava loma komandā. Komandas sastāvs ir jauns – 21,6 gadi ir mūsu vidējais vecums. Tas ir gan pluss, gan zināmos brīžos mīnus. Jo brīžiem visi grib spēli ņemt uz sevi un tad laukumā rodas bardaks. Taču mums vēl ir laiks saprast savas lomas. Krastiņu uzskatu kā vienu no pieredzējušajiem, lai gan viņam ir tikai 25 gadi. Viņš var iedot komandai mieru un palīdzēt arī ģērbtuvē. Vēl neesam balsojuši par komandas kapteini, taču viņam ir šādas īpašības. Blumbergs ir viens no sava gadu gājuma talantīgākajiem spēlētājiem. Pēc atgriešanās no Amerikas, ceru ka šī sezona viņam būs tramplīns turpmākajai karjerai. Līdzīgi kā Jānim Kaufmanim, kuram pērn bija viena no labākajām sezonām karjerā, kas ļāva spert nākamo soli uz “Ventspili” un Eirokausiem. Gan Robertam, gan Valteram Vēverim noteikti ir tādas pašas ambīcijas. Galvenais lai šīs ambīcijas izdodas apvienot ar sekmīgu komandas spēli.

Kā Valters Vēveris sezonas laikā Andorā mainījies?

Noteikti viņš ir kļuvis fiziski spēcīgāks. Var redzēt, ka tā gada laikā ir ieguldīts pietiekami liels darbs. Viņš mācījās tālmācībā, kas ļāva divas reizes dienā trenēties. Tajā vecumā, ja vēlies kļūt par profesionāli, tas ir nepieciešams vai vismaz treniņzālē pavadītajam stundu skaitam ir jābūt pietiekamam. Tehniski un metiena ziņā viņš vienmēr ir bijis ļoti kvalitatīvs spēlētājs. Protams arī pie labajām lietām ir jāturpina strādāt, bet aizsardzībā viņš noteikti ir kļuvis labāks. Andorā veču komanda ir ļoti spēcīga gan Spānijas līmenī, gan Eirokausos. Otrā komanda spēlē Spānijas 4. līgā, kas Valteram, manuprāt, ir nedaudz par zemu. Domāju, ka sezona Latvijas-Igaunijas līgā viņam būs ļoti laba skola, jo savos 18 gados būs jāsitas ar pieaugušiem vīriem un viņam tiks pievērsta uzmanība skautinga analīzē, un būs fiziski jātiek galā ar presingu un fiziski spēcīgiem aizsargiem.

Pērn arī pašam bija debija Latvijas augstākajā līgā pēc vairākām sezonām LBL 2. divīzijā. Kādas pašam ir galvenās atziņas priekš sevis kā trenera pēc pagājušās sezonas?

Man kā jaunam trenerim pie daudz kā ir jāstrādā un no daudz kā jāmācās. Cenšos studēt basketbolu, skatoties daudz spēles un analizējot kā darbojās citas komandas. Kaut kāds rokraksts un filozofija jau ir izveidojusies. Pērn noteikti sanāca vairāk piedomāt pie niansēm, kā veidot komandu. Protams, ne vienmēr vari dabūt to ko gribi, jo budžeta un naudas ziņā daudzi klubi mūs var pārtrumpot. Līdz ar to starpsezonā ir daudz pārrunas ar spēlētājiem, lai pārliecinātu viņu doties uz Valmieru. Arī Blumberga gadījumā noteikti nebijām finansiāli pirmajā vietā, bet varam piedāvāt lielāku lomu nekā citur. Ar spēlētājiem par šim lietām jārunā un jāparāda ieguvumi. Arī Valteram Vēverim un citiem jaunajiem spēlētājiem esmu teicis, ka jaunības gados ir jāatsakās no nedaudz lielākas naudas. Daudz svarīgāk spēlēt augstākā līmenī un atbilstošas minūtes un tad tā nauda atnāks. Nevis sēdēt uz soliņa laba līmeņa komandā vai spēlēt trešajā ceturtajā līgā, kas mūsu talantīgajiem spēlētājiem, manuprāt, nav nepieciešams. Ja paskatāmies no jauniešu izlases spēlētājus, tad vairāki no viņiem šosezon atgriezušies Latvijā, tā kā tas Spānijas ceļš arī nav optimāls. Ja paskatāmies izlases spēlētājus, tad lielākā daļa no viņiem izgājuši Latvijas sistēmu vispirms caur jauniešiem tad caur Valmieru, Liepāju vai citām komandām uz VEF un Ventspili, un tālāk uz Eiropu. Domāju, ka šis Spānijas ceļš pagaidām nav īsti attaisnojies jaunajiem spēlētājiem.

Uz kādiem mērķiem “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komanda tēmē šajā sezonā? Kāda ir latiņa, kuru komanda vēlas sasniegt?

Abās līgās tas ir play-off turnīrs. Latvijā mums noteikti ir jātiek izslēgšanas spēlēs un arī Igaunijā varam iekļūt astotniekā. Uzskatu, ka pagājušajā sezonā nebijām tālu no play-off Latvijas-Igaunijas apvienotajā līgā. No pagājušās sezonas varam mācīties, ka sava līmeņa pretinieks, lai gan spēles nedrīkst dalīt, ir jāpieveic. Viens zaudējums LU, viena izlaista uzvara pret Valgu un trīs pagarinājumos zaudējums pret TLU. Uzvarot šos mačus mēs regulārās sezonas izskaņā būtu tur pat play-off zonā. Šosezon tam noteikti ir jābūt mērķim – būt play-off spēlēs.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

"MAXIMA Latvija" SIA, reģ. Nr.: 40003520643 Zāles darbinieks/-ce Aicinām darbā Valmierā, Rīgas ielā 46, Zāles darbinieku/-ci. Lūdzam pieteikties: - šeit, atverot saiti! - apciemojot tuvumā esošo Maxima veikalu un aizpildot anketu klātienē, informācijas centrā. Mēs nodrošināsim: - stabilu atalgojumu vienmēr laikā no 5.20 EUR/h līdz 5.60 EUR/h bruto; - apmaksātu pirmreizējo obligāto veselības pārbaudi; - garšīgas bezmaksas pusdienas katru dienu; - atbalstu un apmācības, lai Tev būtu viss nepieciešamais veiksmīgam darba sākumam; - veselības apdrošināšanu (pēc nostrādātiem 3 mēnešiem); - studiju stipendiju līdz 500 Eiro semestrī; - dāvanas svētkos un stipendijas bērniem par izcilām sekmēm - mēs novērtējam un atbalstām ģimenes vērtības. Mēs sagaidām: - latviešu valodas zināšanas atbilstoši A1 līmenim; - vēlmi un spēju aktīvi strādāt. Mēs tev uzticēsim: - izvietot preces; - pārbaudīt preču marķējuma atbilstību cenu zīmēm; - kontrolēt preču derīguma termiņus; - konsultēt pircējus. Ja ir kādi jautājumi, droši zvani uz mūsu tālruni 80000088. Priecāsimies palīdzēt! Nosūtot savu pieteikumu, Jūs apstiprināt, ka pieteikumā norādītie dati ir pareizi, ka esat iepazinies ar MAXIMA Latvija SIA “Personas datu apstrādes politiku personāla atlases nodrošināšanai”, kas atrodama mūsu tīmekļvietnes sadaļā “Privātuma politika”, un tās saturs Jums ir saprotams, ka Jums ir saprotama informācija par Jūsu personas datu apstrādi un Jūsu tiesībām kā datu subjektam, ka šajā pieteikumā sniegtie apliecinājumi ir patiesi un Jūs izprotat to nozīmi. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 46, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-30 Kontaktpersona: Pieteikties, atverot saiti. 80000088 Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

AS „Attīstības finanšu institūcija Altum” aicina pieteikties vakancei darbam Vidzemes reģionā Vecākā/-ais klientu darījumu vadītāja/-s Tev uzticēsim: izvērtēt klientu biznesa plānus/projektus un konsultēt kreditēšanas un uzņēmējdarbības jautājumos; analizēt uzņēmumu finanšu un saimniecisko darbību; risināt ar ALTUM klientu aizdevumiem saistītos jautājumus; uzraudzīt kredītportfeļa kvalitāti; piesaistīt jaunus klientus. Sagaidām, ka Tev ir: augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai uzņēmējdarbības vadībā; vismaz 2 gadu darba pieredze juridisku personu kreditēšanā un klientu piesaistē; ļoti labas zināšanas ekonomikā, finanšu analīzē un uzņēmējdarbības vadībā; teicamas komunikācijas, pārdošanas un prezentēšanas prasmes; ļoti labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas labas angļu valodas zināšanas, kas ļauj amata pienākumu izpildē rakstīt un komunicēt; datora prasmes MS Office pieredzējuša lietotāja līmenī; „B” kategorijas autovadītāja apliecība. Piedāvājam: pozitīvu un atvērtu darba vidi; profesionālās kompetences paaugstināšanas iespējas; darba algu mēnesī (bruto) no EUR1800 līdz EUR 2250 (atbilstoši kvalifikācijai un pieredzei); veselības apdrošināšanu (pēc pārbaudes laika) un citus uzņēmuma labumus; darba vietu Valmierā, Cēsu ielā 2 vai Gulbenē, O. Kalpaka ielā 27 un iespēju strādāt daļēji attālināti. Ja šis piedāvājums Tevi interesē, aicinām pieteikumu un dzīvesgājumu (CV) ar norādi “klientu darījumu vadītājs” līdz š.g. 12. maijam sūtīt vakance@altum.lv. Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Datu pārzinis ir ALTUM, Doma laukums 4, Rīga, LV – 1050. Atsaucot savu piekrišanu ALTUM veikt Jūsu personas datu apstrādi, Jūs tādējādi arī atsaucat savu pieteikumu, atsakoties kandidēt darba vakancei ALTUM, un Jūsu personas dati tiks nekavējoties dzēsti no ALTUM datu apstrādes sistēmām. Vēršam uzmanību, ka 2 nedēļu laikā pēc pieteikšanās termiņa beigām sazināsimies tikai ar kandidātiem, kuri tiks virzīti nākamajai atlases kārtai - darba intervijai. Profesija: KREDĪTPROJEKTU VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-12 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

AS "Sadales tīkls" (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā 790 000 klientu pieslēgumu visā Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām pievienoties mūsu komandai elektrotehniķus/-es Darba vieta - Raiņa 12B, Valmiera, Mēs Tev uzticēsim nodrošināt ekspluatācijā esošu kabeļu trašu uzraudzību, veicot rakšanas darbus veikt ekspluatācijā esošu kabeļa trašu atrašanās vietas uzrādīšanu veikt elektroietaišu ārpuskārtas apskates, nodrošināt rezultātu fiksēšanu un ievadīšanu elektroniskajā datu bāzē (MMS) piedalīties kabeļu bojājumu vietu meklēšanā nodrošināt metodikas prasību izpildi situācijās, kad trešās personas ir bojājušas AS „Sadales tīkls” elektroietaises, kā arī aizsargjoslu pārkāpumu gadījumos veikt darbu ar mēriekārtām (sprieguma kvalitāte, izolācijas pretestība, gabarīti, slodze 0,4kV, zemējuma kontūri u.c.): uzstādīšana, rezultātu fiksēšana atbilstoši spēkā esošiem standartiem, iekšējiem dokumentiem un drošības tehnikai Piesakies, ja Tev ir 3. profesionālās kvalifikācijas līmenis elektrozinībās latviešu valodas zināšanas vidējā līmenī (B2) darba pieredze elektroietaišu ekspluatācijas jomā laba prasme darbā ar datoru: MS Office, vēlams TRIMBLE (NIS) ĢIS B kategorijas autovadītāja apliecība zināšanas par spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, kas nosaka elektrisko tīklu ekspluatāciju B elektrodrošības grupa tiks uzskatīta par priekšrocību Esot mūsu komandā, Tu iegūsi darba algu no 1350 EUR līdz 1520 EUR bruto mēnesī veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu darba specifikai atbilstošu aprīkojumu un instrumentus prēmiju par darba sniegumu piektdien īsāku darba laiku ikmēneša iemaksas 3. līmeņa pensiju fondā 5% apmērā papildu 5 atvaļinājuma dienas gadā papildu finansiālu atbalstu ikgadējam atvaļinājumam papildu apmaksātas brīvdienas un atbalstu īpašos dzīves gadījumos profesionālus un atsaucīgus kolēģus apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem Pieteikties šeit līdz 30.04.2026. Ar detalizētu informāciju par AS "Sadales tīkls" veikto personas datu apstrādi var iepazīties mājas lapas www.sadalestikls.lv sadaļā "PERSONAS DATU APSTRĀDE"- "Personas datu apstrāde pretendentu atlases procesā". Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB "Enerģija", www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Profesija: ELEKTROTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-12 Kontaktpersona: Piesakies mājaslapā Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri