Valmieras Ziņas

ZAAO URDA akcijas cilvēka rīcības seku izpratnei attiecībā pret vidi

Lasīšanas laiks: 2 min

Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” (URDA), pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” (ZAAO) vides izglītības realizēšanas vieta, rudens mēnešos piedāvā vairākas vides izglītības akcijas, lai rosinātu cilvēka un vides mijiedarbības izziņu un iesaistītu interesentus dabas resursu taupīšanā.

Akcijas ir pielāgotas izglītības iestāžu audzēkņu vecuma posmiem un interesēm, iekļaujot gan dabaszinātņu, gan tehnoloģiju apguves veicināšanu.

Pirmsskolēniem iespēja pieteikties akcijai “Dārgumu medības – zeķes dzīve pazemē”, kuras laikā notiks dažāda materiāla tekstila sadalīšanās procesa izpēte un augsnes pētīšana, lai vairotu izpratni par to, ka atkritumus nedrīkst mest zemē, jo tie nepazūd un ietekmē augsnes kvalitāti.

1. līdz 6. klašu skolēniem šobrīd notiek pieteikšanās akcijai “Atklāj par ūdeni kopā ar Urdu”, kurā jāveic praktiskie darbi pēc URDA vides projektu vadītāju sagatavotām darba lapām, tai skaitā veicot eksperimentus ar tvaiku, ledu un ūdeni.

7. līdz 12. klašu skolēniem jau sākusies akcija “Zero Waste klases pikniks dabā”, kurā uzdevums ir, rīkojot klases pārgājienu ar pikniku, analizēt iepakojumu, kādā paņemtas līdz uzkodas un domāt veidus, kā samazināt klases pasākumā radušos atkritumu daudzumu.

Ikgadēji visām izglītības iestāžu audzēkņu grupām ir iespēja iesaistīties pārstrādājamo materiālu vākšanas akcijā “Dabai labu darīt”. Šajā akcijā izglītības iestādes sacenšas par lielāko nodoto makulatūras un PET dzērienu pudeļu un sadzīves ķīmijas, kosmētikas plastmasas pudeļu nodošanas apjomu pārstrādei, lai taupītu dabas resursus.

Darbošanās akciju ietvaros veicina bērnu un jauniešu un viņu pedagogu iesaisti atkritumu samazināšanā, palīdz apzināties savu atbildību par atkritumu radīšanu, iegūt zināšanas par produktu aprites ciklu. Realizējot akcijas esam soli tuvāk vides kvalitātes uzlabošanā pilsētās un laukos.

Ar detalizētu piedāvājumu un pieteikšanās iespējām var iepazīties www.urda.lv. Dalība akcijās tiek piedāvāta ZAAO darbības reģiona izglītības iestādēm.

Izvērtējot bērnu iesaisti, veikto pētījumu kvalitāti, iesniegto darbu oriģinalitāti un jaunradi, akciju veiksmīgākie dalībnieki un viņu pedagogi tiks godināti mācību gada noslēgumā īpašā pasākumā vai individuāli, atkarībā no valstī aktuālās epidemioloģiskās situācijas. Balvās klašu grupu izglītojoši braucieni, beziepakojumu veikalu dāvanu kartes, pētniecības darbu komplekti un citas zinātkāri attīstošas dāvanas.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri