Valmieras Ziņas

ZAAO turpina investēt uzņēmuma attīstībā

Lasīšanas laiks: 3 min

2022. gadā SIA “ZAAO” apgrozījums pieaudzis par 11% , bet kopējās ekonomiskās un politiskās situācijas ietekmē peļņa samazinājusies par 40 %, kas uzņēmumam nav liedzis īstenot investīciju projektus gandrīz 16 milj EUR apmērā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Kovala Sēne.

Šā gada 19. maijā tika aizvadīta kārtējā SIA “ZAAO” (turpmāk tekstā ZAAO) dalībnieku sapulce, kurā pašvaldību kapitāldaļu turētāju pārstāvji apstiprināja uzņēmuma 2022. gada pārskatus,  iepazinās ar veiktajām investīcijām, plānotajiem darbiem 2023. gadā, kā arī aktualitātēm uzņēmumā un nozarē.

2022. gada pārskatā apkopota informācija par uzņēmuma finanšu rādītajiem. Iepriekšējā gada ZAAO apgrozījums salīdzinājumā ar 2021. gadu ir pieaudzis par 11%, sasniedzot 11071876EUR. Pieaugums skaidrojams ar to, ka salīdzinājumā ar 2021. gadu ir veiktas izmaiņas gan dabas resursu nodokļa apmērā, gan atkritumu apsaimniekošanas maksā. 2021. gadā dabas resursu nodokļa likme par atkritumu apglabāšanu poligonā bija 65.00 EUR par tonnu, bet 2022. gadā – 80.00 EUR, kas ir iekļautas atkritumu pieņemšanas – apglabāšanas tarifos poligonos un maksā un tarifos par atkritumu apsaimniekošanu, kā arī no 2022. gada 1. jūlija mainījās nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa, lai kompensētu neprognozēto degvielas cenu pieauguma izmaiņas.

2022. gadā ZAAO peļņa ir bijusi 57 098 EUR, kas ir par 40% mazāk nekā 2021. gadā (94 584 EUR). Kopējais peļņas samazinājums ir skaidrojams ar ekonomisko situāciju ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, kas veicinājusi būtisku izmaksu pieaugumu attiecībā uz visiem pakalpojumiem. Īpašu ietekmi atstāja neprognozētais energoresursu cenu pieaugums galvenokārt degvielai.

Kopumā 2022. gads, neskatoties uz ekonomiskajiem un politiskajiem izaicinājumiem, ZAAO ir bijis veiksmīgs, jo ir izdevies īstenot vairākas aktivitātes pakalpojumu pilnveidei un attīstībai (piemēram, attīstīt atkārtoti lietojama tekstila infrastruktūru, plašākam iedzīvotāju lokam piedāvāt  iepakojuma atkritumu apsaimniekošana privātmājām pakalpojumu bez maksas), domājot arī par to, kā uzņēmums var kļūt ērtāks klientam (izstrādāta jauna tīmekļa vietne, ieviests Omniva pakomātu pakalpojums, investēts EKO laukumu attīstībā).

Sapulces ietvaros valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis iepazīstināja ar īstenotajiem un procesā esošajiem investīciju projektiem atkritumu apsaimniekošanas reģionālajā centrā “Daibe”, kuru kopsumma šobrīd sasniedz ap 16 milj EUR. Kopējās investīcijas vērstas uz to, lai arī turpmāk uzņēmums varētu nodrošināt vides prasībām atbilstošu atkritumu apsaimniekošanu un veicināt to pārstrādi. ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis uzsver: “Neskatoties uz to, ka izmaksas pieaug un prasības valsts un Eiropas Savienības  izvirzītajos mērķos saglabājas, mēs esam spējuši turpināt īstenot iecerētos investīciju projektus, kā, piemēram, uzstādīt reversās osmozes attīrīšanas iekārtas, pabeigt darbu pie pirmās atkritumu krātuves rekultivācijas, kā arī turpināt darbu pie Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas “Daibe” un 4.  krātuves izbūves, kurus 2023. gada rudenī plānots nodot ekspluatācijā. Izmaksu pieaugums ir motivējis strādāt vairāk pie struktūrfondu piesaistes, uzņēmuma procesu efektivizācijas, lai īstenotu attīstības virzienus un arī turpmāk ZAAO sniegtie pakalpojumi būtu kvalitatīvi un pieejami visiem mūsu darbības reģiona iedzīvotājam!””

Ikvienam ir iespēja iepazīties ar uzņēmuma nefinanšu ziņojumu, kurā ir iespējams paskatīt kopējos 2022. gada ieguldījumus, īstenotās aktivitātes un 2023. gada plānus. Nefinanšu ziņojums pieejams ZAAO tīmekļa vietnē www.zaao.lv, sadaļā “Pārskati” (https://zaao.lv/dokumenti/) .

Ņemot vērā, ka 2022. gada nogalē tika pieņemts lēmums par ZAAO meitas uzņēmuma SIA “ZAAO Enerģija” izstāšanos no obligātā iepirkumu komponentes sistēmas, tādējādi elektroenerģiju pārdodot brīvajā tirgū, kā arī to, ka SIA “ZAAO Enerģija” dibināšanas laikā ieguldītā gāze šobrīd ir beigusies un ir jāuzsāk ZAAO poligonos radušās gāzes apsaimniekošana, sapulcē dalībnieki vienbalsīgi pieņēma lēmumu arī par SIA “ZAAO Enerģija” reorganizāciju, pievienojot to ZAAO.

Atgādinām, ka ZAAO ir publiski privāta 8 pašvaldību – Balvu, Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas, Valmieras – kapitālsabiedrība, kas sniedz kvalitatīvus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Vidzemē.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri