Valmieras Ziņas

ZAAO Cēsīs uzsāk BIO atkritumu šķirošanas pilotprojektu

Lasīšanas laiks: 2 min

Ar 2022.gada oktobri SIA “ZAAO” (ZAAO) uzsāk bioloģiski noārdāmo (BIO) atkritumu šķirošanas pilotprojektu daļā Cēsu pilsētas teritorijas, lai sagatavotos pakalpojuma ieviešanai visā darbības reģionā ar 2024.gada 1.janvāri, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Kovala Sēne.

Pilotprojekta laikā ZAAO vērtēs, kā efektīvāk piedāvāt šo pakalpojumu klientiem, vai tiem ir saprotams, kāda veida atkritumus drīkst ievietot BIO atkritumu konteinerā, kāds būtu piemērotākais konteineru tukšošanas periodiskums, u.tml. Pilotprojekta norise ir plānota līdz 2023.gada 30.decembrim.

Atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 712 “Atkritumu dalītas savākšanas, sagatavošanas atkārtotai izmantošanai, pārstrādes un materiālu reģenerācijas noteikumi” līdz 2023.gada 31.decembrim ir jāizveido dalītās vākšanas sistēma bioloģiskajiem (BIO) atkritumiem.

ZAAO pilotprojekts tiks realizēts Cēsu pilsētas Leona Paegles ielas kvartālā un kvartālam pieguļošajās ielās. Šī Cēsu pilsētas teritorija izvēlēta, jo tā ietver privātmājas, daudzdzīvokļu mājas, veikalus un izglītības iestādes, kā arī uzņēmumus, kas sniedz sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus.

Pakalpojums ietver 240 litru brūnas krāsas konteinera uzstādīšanu, tas marķēts ar speciālu uzlīmi ar norādēm par to, kas atbilst BIO atkritumu konteinera saturam. Konteiners ir paredzēts pārtikas un dārza atkritumiem. Pārtikas atkritumi ir piena produkti, gaļas, zivju un citi dzīvnieku izcelsmes produkti, miltu izstrādājumi, augļi, dārzeņi u.tml. pūstoši atkritumi (termiski apstrādāti un neapstrādāti). Dārza atkritumi ir lapas, ziedi, nezāles, pļauta zāle, zari, saknes līdz 2 cm diametrā.

Maksa par pakalpojumu noteikta atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likumam un ir par 20% zemāka nekā maksa par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

ZAAO klienti pilotprojektam izvēlētajā teritorijā saņems piedāvājumu par pakalpojuma izmantošanas uzsākšanu. Piedāvājumi tiks nosūtīti uz klientu norādītajām kontaktadresēm – gan elektroniski uz e-pastiem, gan papīra formātā pa pastu.

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri