Valmieras Ziņas

VUGD glābēju skaudrā pieredze: ūdens jokus nepiedod – filmējot joku video ar slīkšanu, patiešām noslīkst

Lasīšanas laiks: 3 min

Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem. Gada siltākie mēneši ir laiks, kad notiek visvairāk nelaimes gadījumu pie un uz ūdens – pērn laika posmā no maija līdz septembrim VUGD izglāba 32 cilvēkus, kuri bija nonākuši dažādās nelaimēs, izbaudot ūdens priekus, bet traģiski atpūta pie ūdens pērn beidzās 58 cilvēkiem, tai skaitā pieciem bērniem. Savukārt šogad Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji uz glābšanas darbiem pie vai uz ūdens palīgā steigušies jau četras reizes, izglābti seši cilvēki, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Portālam “Valmieras Ziņas” bija iespēja vērot ugunsdzēsēju glābēju regulārās praktiskās nodarbības, kurās ūdenslīdēji trenējas noslīkušo meklēšanā. Kā apliecināja viens no nodarbību dalībniekiem VUGD VRB Valmieras daļas ugunsdzēsējs glābējs, ūdenslīdējs Raivis Indriksons, diemžēl šī ir skaudrā realitāte – 99 procentos gadījumi glābēji dodas nevis uz glābšanas darbiem, bet noslīkušo meklēšanu.

Raivis Indriksons norādīja, ka viens no biežākajiem noslīkšanas iemesliem ir alkohola lietošana pirms došanās ūdenī, kā arī pārgalvīga rīcība, cenšoties sev vai kādam citam pierādīt savu varēšanu nopeldēt lielus attālumus. Starp nelaimju iemesliem jāmin arī drošības noteikumu ignorēšana – lēkšana ūdenī no liela augstuma nezināmās vietās, kā arī drošības līdzekļu nelietošana. Glābējs gan uzsvēra, ka dažādi piepūšamie priekšmeti – riņķi, vestes un aproces – ir uzskatāmi par rotaļlietām, jo tie ir viegli pārdurami un, saulē uzkarstot, var pārsprāgt, tādēļ kritiskā brīdī uz tiem nevar paļauties. Dodoties laivot, makšķerēt un arī peldēties tiem, kuri to neprot, ir jāizmanto speciālas drošības vestes. Turklāt vestes ir jālieto, pareizi sasprādzējot, lai kritiskā brīdī tās nenošļuktu no ķermeņa.

Glābējs īpaši akcentēja pieaugušo atbildību par bērniem, tos rūpīgi pieskatot, kad tie atrodas pie ūdens un ūdenī. Bērniem ir jānodrošina jau minētās drošās vestes, kā arī jāizvērtē, vai ūdens temperatūra ir atbilstoša peldēšanai. Pārāk aukstā ūdenī gan bērniem, gan pieaugušajiem var sākties krampji, kas var radīt ļoti bīstamu situāciju. Tieši tādēļ nav ieteicams peldēties tālu no krasta, lai ar kājām varētu sasniegt ūdenstilpes gultni un saviem spēkiem izkļūtu krastā. Īpaši uzmanīgiem jābūt jūrā un ezeros vējainā laikā, kad vējš un straumes var aiznest dziļumā piepūšamos peldlīdzekļus ar cilvēkiem uz tiem. Šādā gadījumā nedrīkst krist panikā. Ir jāpaliek un peldlīdzekļa un jāsagaida glābēji.

Glābējs piebilst, ka, jau dodoties atpūsties pie kādas ūdenstilpes, vajadzētu vienmēr sekot savai atrašanās vietai, lai kritiskā situācijā varētu glābējiem un mediķiem norādīt precīzu vietu, kurp doties. Ne vienmēr var paļauties uz īpašām mobilajām lietotnēm, kas ziņo par atrašanās vietu. Ja konkrētajā vietā nebūs “zonas”, tad šīs lietotnes nespēs darboties.

Raivis Indriksons brīdināja, ka ūdens nepiedod jokus un vieglprātību. Viņš atcerējās kādu gadījumu no savas pieredzes, kad kāda draugu kompānija nolēmusi uzfilmēt joku video, kurā inscenēta slīkšana. Diemžēl stāsts beidzies bēdīgi, jo šis “aktieris” patiešām ir noslīcis.

Ikvienā ģimenē, pārrunājot drošības jautājumus der atgādināt šo vienkāršo glābšanas algoritmu: redzu slīkstošo –>informēju pieaugušo vai pats zvanu uz 112 –> pametu kādu priekšmetu –> pats nedodos glābt –> sagaidu glābējus un mediķus. Regulāra drošības jautājumu pārrunāšana, ļauj šīs zināšanas nostiprināt un situācijā, kurā nepieciešama pareiza rīcība, cilvēks nedomā, bet jau rīkojas.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri