Valmieras Ziņas

VTV: Ēveles un Trikātas pagasta iedzīvotāji iebilst pret pagastu pievienošanu Valkas novadam

Lasīšanas laiks: 2 min

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai Valkas novada dome ierosinājusi ideju Valkas novadam pievienot Trikātas, Ēveles un Gaujienas pagastus. Šāds variants tiks īstenots, ja valdība neatbalstīs līdzšinējo ministrijas piedāvājumu Valkas novadu veidot no Valkas, Strenču, Rūjienas un Naukšēnu novadiem.

Vietējie iedzīvotāji ir sašutuši. Viņuprāt, šāds risinājums neveicinās teritoriju attīstību. Piebilstot, ka tas arī apgrūtinās saņemt būtiskus ikdienas pakalpojumus no valsts un medicīnas iestādēm, kurus šobrīd pagasta iedzīvotāji saņem tuvākajā pilsētā Valmierā. Būs jāveic garāki ceļa posmi, kas cilvēkiem, kuriem nav sava transporta, būs problemātiski.

Arī Ēveles pagastā uzrunātie iedzīvotāji Valkas novada piedāvāto alternatīvu uztver noraidoši. Ēvelieši ir pieraduši pie Valmieras, uzsverot, ka tur viss nepieciešamais jau atrodas, pietam, – ir izdevīgāks. Kā tiek piebilsts, arī satiksmes infrastruktūra uz Valmieras pusi ir daudz labāka, jo transports uz Valku iet tikai divas reizes nedēļā.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis norāda, ka šis ir tikai priekšlikums. Gala lēmums par reformas iznākumu ir jāpieņem Saeimai. Viņš uzskata, ka sākotnējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas risinājums (kā veidot Valkas novadu) ir vispareizākais.

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija sākusi skatīt otrajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus vienam no novadu reformas likumprojektiem. Jāpiebilst, ka Saeimas deputāti piedāvā ieviest otrā līmeņa pašvaldības – piecus aprinķus, kā arī atsevišķi izdalīt pierobežas novadus.

Sižeta autori:
Elīna Upīte
Mārtiņš Balka
Vidzemes televīzija

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri