Valmieras Ziņas

VTV: Būs jāšķiro arī bioloģiskie atkritumi

Eiropas Savienības mērķis nākamo desmit gadu laikā ir ievērojami samazināt noglabājamo atkritumu apjomu. Tāpēc pie mūsu mājām parādīsies aizvien jauni konteineri atkritumu šķirošanai. Jau no 2021. gada atsevišķi jānodala būs arī bioloģiski noārdāmie atkritumi. Diskusijā, kā tos efektīvi apsaimniekot, iesaistījušies ne tikai pašvaldības un atkritumu apsaimniekotāji, bet arī restorāni un pārtikas piegādātāji.

Kā izpētījusi Latvijas restorānu biedrība, visvairāk bioloģiski noārdāmos atkritumus ikdienā rada mājsaimniecības, tad seko pārtikas tirgotāji un tikai tad ēdināšanas uzņēmumi. Latvijas restorānu biedrība kopā ar pārtikas piegādātājiem vēlas vērst uzmanību, cik daudz bioloģiski noārdāmo atkritumu ikdienā nonāk sadzīves atkritumiem paredzētajos konteineros un pēc tam tiek noglabāti.

Kā uzsver asociācijas vadītājs Jānis Jenzis viena no iespējām, kā neradīt pārtikas atkritumus, ir rūpīga plānošana.

Uzņēmums ZAAO šo gadu laikā uzkrājis zināmu pieredzi dārza un zaļo atkritumu apsaimniekošanā. Vidzemē līdz šim interese par pārtikas atkritumu savākšanu bijusi neliela.

Kafejnīca “Jauna Saule” ir viens no ēdināšanas uzņēmumiem Valmierā, kur darbinieki jau vairākus gadus šķiro bioloģiski noārdāmos atkritumus. Šim mērķim pieejams atsevišķs konteiners.

Latvijas restorānu biedrība tuvākajā laikā plāno sagatavot vadlīnijas, kā ēdināšanas uzņēmumi kopā ar pārtikas piegādātājiem var samazināt bioloģiski noārdāmos, kā arī cita veida atkritumus. Tāpat biedrība iecerējusi sagatavot memorandu ar aicinājumu mazināt noglabājamo atkritumu apjomu.

Sižeta autori:

Laura Jansone
Mārtiņš Balka
Reinis Žagariņš
Vidzemes TV

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Gatavs lielām lietām! Veikals-noliktava DEPO Valmierā, Matīšu šosejā 6 aicina darbā PĀRDEVĒJU Pienākumi: · Pārdot preces un pakalpojumus · Rūpēties par klientiem · Izvietot preces un cenu zīmes · Uzturēt kārtību un tīrību nodaļā · Nepārtraukti uzlabot zināšanas par precēm Prasības: · Uz klientiem orientēta, pozitīva un atsaucīga personība · Labas latviešu un krievu valodas zināšanas · Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas Piedāvājam: · Dinamisku un interesantu darbu · Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas · Atalgojuma pieaugumu, pieaugot kvalifikācijai un darba stāžam · Izaugsmes iespējas Alga (BRUTO) no: 5 EUR/h. Piesakies! · Tālrunis informācijai 64250709 · Nāc uz veikalu un aizpildi pieteikuma anketu veikala Informācijas centrā · Vai sūti CV uz e-pastu cv@depo.lv, norādot amatu – “Pārdevējs būvmateriālu nodaļā Valmierā”. Datu aizsardzība Informējam - Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa norisei. Datu pārzinis un darba devējs ir SIA DEPO DIY (Reģ. Nr. 50003719281), Noliktavu iela 7, Dreliņi, Stopiņu nov., LV-2130. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Matīšu šoseja 6, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15

Mūsu partneri