Valmieras Ziņas

VTV: Būs jāšķiro arī bioloģiskie atkritumi

Eiropas Savienības mērķis nākamo desmit gadu laikā ir ievērojami samazināt noglabājamo atkritumu apjomu. Tāpēc pie mūsu mājām parādīsies aizvien jauni konteineri atkritumu šķirošanai. Jau no 2021. gada atsevišķi jānodala būs arī bioloģiski noārdāmie atkritumi. Diskusijā, kā tos efektīvi apsaimniekot, iesaistījušies ne tikai pašvaldības un atkritumu apsaimniekotāji, bet arī restorāni un pārtikas piegādātāji.

Kā izpētījusi Latvijas restorānu biedrība, visvairāk bioloģiski noārdāmos atkritumus ikdienā rada mājsaimniecības, tad seko pārtikas tirgotāji un tikai tad ēdināšanas uzņēmumi. Latvijas restorānu biedrība kopā ar pārtikas piegādātājiem vēlas vērst uzmanību, cik daudz bioloģiski noārdāmo atkritumu ikdienā nonāk sadzīves atkritumiem paredzētajos konteineros un pēc tam tiek noglabāti.

Kā uzsver asociācijas vadītājs Jānis Jenzis viena no iespējām, kā neradīt pārtikas atkritumus, ir rūpīga plānošana.

Uzņēmums ZAAO šo gadu laikā uzkrājis zināmu pieredzi dārza un zaļo atkritumu apsaimniekošanā. Vidzemē līdz šim interese par pārtikas atkritumu savākšanu bijusi neliela.

Kafejnīca “Jauna Saule” ir viens no ēdināšanas uzņēmumiem Valmierā, kur darbinieki jau vairākus gadus šķiro bioloģiski noārdāmos atkritumus. Šim mērķim pieejams atsevišķs konteiners.

Latvijas restorānu biedrība tuvākajā laikā plāno sagatavot vadlīnijas, kā ēdināšanas uzņēmumi kopā ar pārtikas piegādātājiem var samazināt bioloģiski noārdāmos, kā arī cita veida atkritumus. Tāpat biedrība iecerējusi sagatavot memorandu ar aicinājumu mazināt noglabājamo atkritumu apjomu.

Sižeta autori:

Laura Jansone
Mārtiņš Balka
Reinis Žagariņš
Vidzemes TV

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri