Valmieras Ziņas

VTV: Būs jāšķiro arī bioloģiskie atkritumi

Eiropas Savienības mērķis nākamo desmit gadu laikā ir ievērojami samazināt noglabājamo atkritumu apjomu. Tāpēc pie mūsu mājām parādīsies aizvien jauni konteineri atkritumu šķirošanai. Jau no 2021. gada atsevišķi jānodala būs arī bioloģiski noārdāmie atkritumi. Diskusijā, kā tos efektīvi apsaimniekot, iesaistījušies ne tikai pašvaldības un atkritumu apsaimniekotāji, bet arī restorāni un pārtikas piegādātāji.

Kā izpētījusi Latvijas restorānu biedrība, visvairāk bioloģiski noārdāmos atkritumus ikdienā rada mājsaimniecības, tad seko pārtikas tirgotāji un tikai tad ēdināšanas uzņēmumi. Latvijas restorānu biedrība kopā ar pārtikas piegādātājiem vēlas vērst uzmanību, cik daudz bioloģiski noārdāmo atkritumu ikdienā nonāk sadzīves atkritumiem paredzētajos konteineros un pēc tam tiek noglabāti.

Kā uzsver asociācijas vadītājs Jānis Jenzis viena no iespējām, kā neradīt pārtikas atkritumus, ir rūpīga plānošana.

Uzņēmums ZAAO šo gadu laikā uzkrājis zināmu pieredzi dārza un zaļo atkritumu apsaimniekošanā. Vidzemē līdz šim interese par pārtikas atkritumu savākšanu bijusi neliela.

Kafejnīca “Jauna Saule” ir viens no ēdināšanas uzņēmumiem Valmierā, kur darbinieki jau vairākus gadus šķiro bioloģiski noārdāmos atkritumus. Šim mērķim pieejams atsevišķs konteiners.

Latvijas restorānu biedrība tuvākajā laikā plāno sagatavot vadlīnijas, kā ēdināšanas uzņēmumi kopā ar pārtikas piegādātājiem var samazināt bioloģiski noārdāmos, kā arī cita veida atkritumus. Tāpat biedrība iecerējusi sagatavot memorandu ar aicinājumu mazināt noglabājamo atkritumu apjomu.

Sižeta autori:

Laura Jansone
Mārtiņš Balka
Reinis Žagariņš
Vidzemes TV

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pārtikas un veterinārais dienests (reģistrācijas Nr. LV90000064301) izsludina konkursu uz vakanto darbinieka amatu VETERINĀRĀRSTS ZIEMEĻVIDZEMES PĀRVALDĒ  (1 amata vieta uz nenoteiktu laiku)  JA TEV IR: • augstākā izglītība veterinārmedicīnā vai saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma pārejas noteikumu 2.punktu vidējā speciālā izglītība, kas iegūta līdz 1992.gadam, vai pielīdzināma izglītība, kas iegūta citā akreditētā augstskolā; • vēlama pieredze gaļas veterinārās ekspertīzes veikšanā; • labas datorlietotāja prasmes (MS Office); • svešvalodu (krievu, angļu valodas) pamatzināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; • vēlme darboties komandā un prasme sadarboties; • prasme pieņemt atbildīgus lēmumus. JA VĒLIES IEGULDĪT SAVAS ZINĀŠANAS UN PRASMES ATBILDĪGĀ UN DINAMISKĀ DARBĀ, VEICOT: • dzīvnieku pirmskaušanas izmeklēšanu kautuvē; • pastāvīgu veterināro un higiēnas uzraudzību kautuvē; • pēckaušanas veterināro ekspertīzi kautuvē. PIEVIENOJIES MŪSU KOMANDAI UN IEGŪSI: • neatsveramu profesionālu pieredzi; • mācību iespējas profesionālajai pilnveidei; • summēto darba laiku un atalgojumu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai, no 5,63 EUR/stundā līdz 7,71 EUR/stundā pirms nodokļu nomaksas; • normatīvajos aktos noteiktās sociālās garantijas; • nepilna noslogojuma gadījumā, amatu savienošanas kārtībā, veikt blakusdarbu (piem. privātprakse); • veselības apdrošināšanas polisi, pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. Motivētu pieteikuma vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopiju lūdzam nosūtīt vai iesniegt Pārtikas un veterinārā dienesta Personāla vadības daļai Peldu ielā 30, Rīgā, LV-1050 vai elektroniski nosūtīt uz e-pasta adresi: konkursi@pvd.gov.lv ar norādi – Ziemeļvidzemes pārvaldes veterinārārsts. Pieteikumus gadīsim līdz 2020.gada 16.februārim. Tālrunis uzziņām 67027529. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulu Nr.2016/679, Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētais jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Pārtikas un veterinārais dienests, kontaktinformācija: Peldu iela 30, Rīga, LV-1050. Profesija: VETERINĀRĀRSTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 21, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-16 Kontaktpersona: Zane Mūrniece

Mūsu partneri