Valmieras Ziņas

“VTU Valmiera” prezentē jaunos elektroautobusus

Lasīšanas laiks: 2 min

2020. gada rudenī Valmieras ielās sāka kursēt desmit jauni “VTU Valmiera” dīzeļa – elektriskie hibrīdautobusi. Šogad uzņēmums spēris nākamo soli savā attīstībā. Turpinot rūpēties par CO2 izmešu daudzumu samazināšanu, Valmieras pilsētas maršrutu autobusu parku papildinājuši divi jauni, pilnībā elektriski Gaujas zelta smilšu krāsas autobusi, kuri jau augusta izskaņā sāks pārvadāt pasažierus Valmieras pilsētas nozīmes maršrutos.

Jāpiezīmē, ka “VTU Valmiera” ir noslēgusi līgumu par sešu jaunu elektrisko mikroautobusu iegādi. Plānots, ka pasažierus ar tiem reģionālās nozīmes maršrutos pārvadāt sāks nākamā gada vasarā.

Jauno autobusu prezentācijas pasākumā 16. augustā piedalījās SIA “VTU Valmiera”, Valmieras novada pašvaldības, kā arī ražotāju – “Solaris Bus & Coach” (Polija) pārstāvji.

Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks

’’Šis ir viens no mērķiem uz ko mēs ejam ar klimatneitralitāti. Domāju, ka šis ir labs solis uz priekšu nodrošinot sabiedriskā transporta pakalpojumu Valmierā un arī ārpus pilsētas. Jo augstāks būs mūsu sniegto sabiedriskā transporta pakalpojumu līmenis, jo vairāk cilvēku vēlēsies to izmantot. Tas atvieglo arī kopējo transporta plūsmu pilsētā. Novēlu tieši tāpat – ar skatu uz nākotni un zaļu vidi arī turpināt mūsu Valmieras Transporta Uzņēmumam!’’

SIA “Solaris Bus & Coach Latvia” vadītājs Baltijas valstīs Rolands Katkevičs

’’Autobusi ir zaļi un klusi un moderni aprīkoti, tas ir lielāks komforts gan pasažieriem, gan arī autobusu šoferiem.’’

Apskatot autobusus arī portālam ’’Valmieras Ziņas’’ bija iespēja pārliecināties, ka tie tiešām ir moderni! Šoferi kontroli pār spēkratu veic 12 collu ekrānā. Autobuss aprīkots ar papildus apgaismojumu pasažieru ērtībai, kamerām priekšā, aizmugurē un pie durvīm. Tāpat autobusi aprīkoti ar drošības sistēmu, kas palīdz ieraudzīt šķēršļus un, kā smej ražotāju pārstāvis – pat gaisa kondicioniera sistēma jaunajos autobusos ir digitalizēta.

Katrs elektroautobuss aprīkots ar trijām 140 kW baterijām un ar pilnu uzlādi var veikt līdz pat 400 kilometriem.

Autobusa iegāde īstenota Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projektā “Elektroautobusa iegāde Valmieras pilsētai”. Otra autobusa iegāde īstenota Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projektā “Papildu elektroautobusa iegāde Valmieras pilsētai”. Katrs autobuss maksāja 550 500 eiro.

“VTU Valmiera” valdes priekšsēdētājs Aigars Vītols

’’Lielākai paldies šī projekta realizācijā noteikti jāsaka “VTU Valmiera” darbiniekiem. Tas darbs, kas bija jāizdara, lai nonāktu līdz šai dienai prasīja ļoti daudz pūļu un arī nervu. Darbs bijis sarežģīts, bet tas mūs ir tikai bagātinājis. Mēs esam stipri un par to, ka varam izdarīt daudz liecina arī šie divi jaunie elektroautobusi.’’

Tātad – gaidām jaunos elektroautobusus Valmieras ielās un, lai labi ripo!

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri