Valmieras Ziņas

“VTU Valmiera” autobusi pieejami arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem

“Valmieras Ziņās” vērsās valmierietis, vides pieejamības eksperts Aleksandrs Jevdokimovs, kurš veselības stāvokļa dēļ ir spiests pārvietoties ar ratiņkrēsla palīdzību, lai šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā publiski pateiktos uzņēmuma “VTU Valmiera” darbiniekiem par iejūtīgo attieksmi ikreiz, kad viņam ir nepieciešams braukt ar pilsētas un starppilsētu autobusiem. 

Aleksandrs pastāstīja, ka pilsētas autobusos pārvietoties ar ratiņkrēslu ir diezgan vienkārši, jo tie visi ir atbilstoši aprīkoti ar zemajām grīdām un uzbraukšanas rampām. Arī šoferi esot zinoši un laipni ikreiz, kad nepieciešams uzņemt pasažieri ar ratiņkrēslu. Nedaudz sarežģītāk ir, braucot ar starppilsētu autobusiem, jo ne visi no tiem ir piemēroti pasažieriem ar ratiņkrēsliem. Taču, iepriekš piesakoties braucienam, “VTU Valmiera” allaž nodrošina piemērotu autobusu. Aleksandrs, paužot pateicību uzņēmumam, vienlaikus vēlējies arī informēt citus cilvēkus ar kustību traucējumiem, ka pārvietošanās ar autobusu viņiem ir kļuvusi pieejamāka, un iedrošināt viņus biežāk izrauties no mājām un ceļot.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja SIA “VTU Valmiera” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Bulmeistare,

visiem Valmieras pilsētas maršrutu autobusiem ir zemās grīdas vai zemās ieejas, tāpēc tie ir piemēroti iebraukšanai ar bērnu ratiņiem vai ratiņkrēslu un to pārvadāšanai.

Jāpiemin, ka autobusu salonā ērtākam braucienam ir paredzēta un speciāli apzīmēta vieta cilvēkam ratiņkrēslā vai pasažierim ar bērnu ratiņiem. Turklāt šajās vietās papildu “stop” pogai, ko pasažieri aicināti nospiest, lai informētu autobusa vadītāju, ka nākamajā pieturvietā vēlas izkāpt, ir zila poga ar ratiņu apzīmējumu. To nospiežot, autobusa vadītājs saņems informāciju par nepieciešamību lietot nobraukšanas platformu ērtākai izkļūšanai no transportlīdzekļa.

“VTU Valmiera” pārstāve informēja, ka

2019.gada izskaņā plānots iegādāties deviņus jaunus dīzeļa-elektriskos hibrīda autobusus pārvadājumiem pilsētas maršrutos, par apmēram 30 procentiem samazinot degvielas patēriņu un izmešus. Iepirkumā arī šajos autobusos ir paredzēts aprīkojums ērtākai iekļūšanai autobusā un drošai pasažieru ar invaliditāti pārvadāšanai.

Lielākā daļa SIA “VTU Valmiera” autobusu ir piemēroti cilvēku ar kustību traucējumiem pārvadāšanai. Nelielā skaitā vietējās nozīmes maršrutos lauku teritorijās kursē mazas ietilpības autobusi, kuros iekļūšana cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ratiņu novietošana bagāžas nodalījumā ir apgrūtināta, tādējādi, izmantojot uzņēmuma vietējās nozīmes autobusus lauku teritorijās, ieteicams pārliecināties, kāds autobuss kursē konkrētajā maršrutā.

Pasažieriem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiem, vēloties autobusā iekļūt ar pacēlāja palīdzību, ir iespēja pieteikt (zvanot vismaz 72 stundas iepriekš pa tālruņa numuru 64229460) attiecīgi aprīkotu autobusu.

Uzņēmums iesaka izmantot iespēju cilvēkam ar invaliditāti braukt kopā ar pavadoni, kuram par biļeti nav jāmaksā. Tas, vadoties pēc Ministru kabineta noteikumiem Nr.153, attiecas uz personu, kura pavada personu ar I grupas invaliditāti vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti. Cilvēks ar invaliditāti bez maksas sabiedriskajā transportlīdzeklī var pārvadāt ratiņkrēslu, bet par cita veida bagāžu maksā saskaņā ar vispārējiem noteikumiem.

“Setra” un “Iveco Bus Crossway” markas starppilsētu autobusi, kuriem ir ar pulti vadāms pacēlājs, iegādāti 2015.gadā, pirms tam šāda veida elektroniska sistēma uzņēmuma autobusos nebija. Ar pulti vadāmi pacēlāji ir 13 uzņēmuma autobusos. SIA “VTU Valmiera” nokalpojušie transportlīdzekļi pakāpeniski tiek aizstāti ar jauniem, domājot gan par energoefektivitātes veicināšanu, gan pasažieru ērtībām.

Uzņēmumā ir 66 lielas ietilpības autobusi, kuros pasažierus pārvadā starppilsētu reisos, kā arī 12 autobusi Valmieras pilsētas maršrutos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt iniciatīvu aizliegt videi nedraudzīgu maisiņu izmantošanu lielveikalos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras reģionālās vides pārvaldes Kontroles daļas Piesārņojuma kontroles sektora vecākais inspektors Pretendentam izvirzītās prasības: • Atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām. • Augstākā akadēmiskā vai 2.līmeņa augstākā profesionālā izglītība vides zinātnēs (maģistra grāds tiks uzskatīts par priekšrocību). • Praktiskā darba pieredze specialitātē (pieredze amatā valsts pārvaldē tiks uzskatīta par priekšrocību). • Teicamas latviešu valodas zināšanas, labas svešvalodu zināšanas attiecīgajā profesionālajā jomā. • Labas prasmes darbam ar standarta biroja programmatūru. • Prasme pielietot Latvijas Republikas un Eiropas Savienības normatīvos aktus vides aizsardzībā. • Izpratne par dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu. • Labas komunikācijas un sadarbības prasmes. • B kategorijas vadītāja apliecība. Galvenie amata pienākumi: • Pildīt Valsts civildienesta likumā noteiktos ierēdņa pienākumus. • Veikt vides normatīvo aktu prasību ievērošanas kontroli. • Izskatīt iesniegumus un patstāvīgi sagatavot administratīvos aktus vides aizsardzības jomā. Izglītību apliecinošu dokumentu kopijas, pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) var iesniegt personīgi L.Paegles ielā 13, Valmierā, sūtīt pa e-pastu uz adresi parvalde@valmiera.vvd.gov.lv vai sūtīt pa pastu uz adresi L.Paegles ielā 13, Valmierā, LV-4201, 20 dienu laikā no sludinājuma publicēšanas. Tālrunis uzziņām: 64207266. Pretendentu atlase notiks divās kārtās. Otrās kārtas dalībnieki par darba intervijas laikiem tiks informēti atsevišķi. Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-01-02 Darba sākšanas datums: 2019-01-21 Kontaktpersona: Vija Lakuča Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Valsts Vides dienesta Valmieras reģionālā vides pārvalde izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu Valmierā - Atļauju daļas vecākais eksperts (uz noteiktu laiku) Pretendentam izvirzītās prasības: • Atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām. • Augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa augstākā profesionālā izglītība vides zinātnēs (maģistra grāds tiks uzskatīts par priekšrocību). • Praktiskā darba pieredze specialitātē (pieredze amatā valsts pārvaldē tiks uzskatīta par priekšrocību). • Teicamas latviešu valodas zināšanas, labas svešvalodas zināšanas attiecīgajā profesionālajā jomā. • Labas prasmes darbam ar standarta biroja programmatūru. • Prasme pielietot Latvijas Republikas un Eiropas Savienības normatīvos aktus vides aizsardzībā. • Izpratne par dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu. • Labas komunikāciju spējas. Galvenie amata pienākumi: • Pildīt Valsts civildienesta likumā noteiktos ierēdņa pienākumus. • Izskatīt iesniegumus un patstāvīgi gatavot administratīvos aktus vides aizsardzības jomā. Ierēdņa amatam noteikts 10. saimes III līmenis un 10.mēnešalgu grupa. Bruto mēnešalga no 680 līdz 900 EUR (atkarībā no kategorijas, kuru nosaka, ņemot vērā pretendenta profesionālo pieredzi attiecīgajā jomā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā un ir būtiska iestādes funkciju izpildei). Izglītību apliecinošu dokumentu kopijas, pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) var iesniegt personīgi L.Paegles ielā 13, Valmierā, sūtīt pa e-pastu uz adresi parvalde@valmiera.vvd.gov.lv vai sūtīt pa pastu uz adresi L.Paegles ielā 13, Valmierā, LV-4201, līdz 2019.gada 2.janvārim. Tālr. uzziņām 64207266. Pretendentu atlase notiks divās kārtās. Otrās kārtas dalībnieki par darba intervijas laikiem tiks informēti atsevišķi. Profesija: VECĀKAIS EKSPERTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-01-02 Kontaktpersona: Vija Lakuča Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri