Valmieras Ziņas

Vīru koris „Imanta” Gaujmalā ielīgo Jāņus

Ceturtdien, 21.jūnijā, visā Latvijā notika dažādi pasākumi – sākot ar nelielām Līgo svinībām darba kolektīvos un beidzot ar lielo akciju „Izgaismo Latviju!”. Arī Valmieras Integrētās bibliotēkas kolektīvs un vīru koris „Imanta” savus lasītājus un klausītājus šajā dienā aicināja uz kopīgu sadziedāšanos.

Kā tas pienākas vasaras saulgriežos un spītējot tumšajiem lietus mākoņiem, koncerts notika pašā Gaujas krastā pie Valmieras bibliotēkas. Kā koša magone starp vīriem bija diriģente Marika Rolmane, toties koncertmeistare Līga Ivāne bija vairāk dzirdama, nevis redzama.

Koncerts sākās ar Jurjānu Andreja „Svētku dziesmu” un Egila Juitinoviča uzrunu, skanēja „Div` dzelteni kumeliņi”, „Dziesma par Valmieru” un citas pazīstamas melodijas, bet pēc Aivara Gaiļa aicinājuma  Līgo dziesmu virkni dziedāja arī pasākuma apmeklētāji. Koncerts pie logiem piesaistīja arī  Vidzemes Augstskolas ārzemju studentu uzmanību. Laikam repertuārā nebija iekļauta neviena lietus aizbaidīšanas dziesma, un koncerta noslēgums izskanēja, jau saņemot pirmās lietus šaltis.

Jānītis pār gadskārtu nāk apraudzīt savus bērnus, vai tie ēd, dzer un daudzina Jāni, tāpēc pēc dziedāšanas sekoja arī tradicionālais cienasts ar sieru un alu, speķa pīrādziņiem, rupjmaizi un šīs vasaras jauno medu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri