Valmieras Ziņas

Vienības laukumā atklāta grafiti siena “Various Artists”

Lasīšanas laiks: 2 min

Trešdien, 18.novembrī, Valmierā, Vienības laukumā, spītējot lietainajam laikam, tika atklāts vides objekts – grafiti siena. Ikviens aicināts to papildināt ar saviem mākslas darbiem. Kā pirmie to atklāšanā izdarīja jaunie mākslinieki no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas.

Vides objekts VA jeb Various Artists (angliski “Dažādi mākslinieki”) ir tapis publiskās mākslas programmas “KOPĀ” ietvaros. Objekta autori Alvis Berngards, Nameda Zemīte un Zahars Ze, aicinot ikvienu iesaistīties grafiti sienas tapšanā, stāsta, ka “publiskajai mākslai ir jābūt publiski pieejamai vārda vistiešākajā nozīmē. Iesaistot dažādas paaudzes cilvēkus, kuri katrs dos savu pienesumu VA nemitīgā pārveidē, akcentēsim radošumu un veidu, kā iedzīvotāji izvēlas pavadīt brīvo laiku”.

Alvis Berngards pastāstīja: “Grafiti siena tapusi ar domu par vietējās mākslinieku kopienas iesaisti. Latvijā ir problēma, ka grafiti vairāk asociējas ar huligānisko mākslu. Taču trūkst vietu, kur mākslinieki varētu legāli izpausties, papildinot pilsētvidi ar saviem darbiem. Mēs izvēlējāmies Valmieru kā vietu, kur realizēt savu ideju, jo pilsēta aktīvi iesaistījās projektā un šeit ir mākslas skola, kurā mācās daudz jauno mākslinieku. Sākotnējā doma bija uzstādīt grafiti sienu skeitparkā, kur tā vislabāk iederētos, jo tur pārsvarā satiekas šīs subkultūras pārstāvji. Vienības parkā uzstādītā siena ir prototips, kur jaunieši var izmēģināt veidot savus mākslas darbus. Pēc skeitparka pārbūves varētu tapt tāda pati siena citā materiālā, un tā varētu tur atrasties pastāvīgi. Jau aizvadītajā sestdienā mēs izveidojām savus mākslas darbus uz sienas, lai tā nebūtu tukša un iedrošinātu jaunos māksliniekus papildināt to ar saviem darbiem. Mēs neteikti nebūsim bēdīgi, ja mūsu mākslas darbiem pāri taps citi. Siena nekad nebūs pabeigta, jo tā darbojas ielu māksla – viens mākslinieks papildina citu un veido darbus, aizsedzot iepriekšējos.”

Publiskās mākslas programmu “KOPĀ” īsteno Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, projekta sadarbības partneris ir vairākas pašvaldības, tostarp arī Valmieras pilsētas pašvaldība. Konkursa kārtībā programma atbalsta desmit jaunu pilsētvides objektu tapšanu, kas tiks izvietoti dažādās vietās Latvijā. Tie ir publiski pieejami no 17.novembra. Programmas mājaslapa www.programmakopa.lv no 23.novembra būs ērts palīgrīks objektu atrašanā arī mobilajos telefonos. No 30.novembra līdz 13.decembrim Latvijas sabiedrisko mediju vietnē www.lsm.lv būs sabiedrības balsojums par iemīļotāko objektu.

Vides objekts apskatei un papildināšanai Vienības laukumā būs pieejams līdz 31.decembrim.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” uz nenoteiktu laiku aicina darbā APKOPĒJU Galvenie darba pienākumi: vispārējas tīrības un kārtības uzturēšana koplietošanas telpās putekļu slaucīšana katru darba dienu grīdas slaucīšana katru darba dienu mitrā grīdas mazgāšana katru darba dienu atkritumu savākšana un iznešana uz atkritumu konteineru katru darba dienu logu mazgāšana īres dzīvokļu uzkopšana pēc pieprasījuma Prasības: rūpīga pieeja darba pienākumiem vēlama pieredze līdzīgā amatā laba saskarsmes kultūra augsta atbildības sajūta pret veicamo darbu Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā veselības apdrošināšanu sociālās garantijas bruto darba alga EUR 500.00 Pieteikties līdz 2022.gada 6.februārim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām.Tālrunis informācijai: 27775532. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-06 Kontaktpersona: CV sūtīt uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, t. 27775532.

Mūsu partneri