Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcas paliatīvās aprūpes nodaļa saņēmusi dāvinājumu no labdariem Zviedrijā

SIA “Vidzemes slimnīca” no organizācijas “Baltikhjalpen” dāvinājumā šopavasar saņēmusi deviņus sēdpodus, trīs sēdratus, paredzētus bērnu pārvadāšanai un četrus – pieaugušo pārvadāšanai, 15 funkcionālās gultas un vairākus pacientu aprūpes materiālus, kas turpmāk tiks izmantoti slimnīcas Paliatīvās un īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļas pacientu aprūpei, slimnīcā noskaidroja portāls “Valmieras Ziņas”.

Šis bijis jau otrais dāvinājums, ko organizācija pasniegusi Vidzemes slimnīcai. Pērn rudenī slimnīca dāvinājumā saņēmusi pārsienamos materiālus izgulējumu ārstēšanai, sēdpodus, rolotorus jeb palīgierīci staigāšanai, autiņbiksītes, dažādas higēnas preces, ķirurģiskos vienreizējos halātus un vel daudz ko citu, kas nepieciešamas ikdienas pacientu aprūpē.

Ceturtdien, 8.maijā Vidzemes slimnīcā viesojās organizācijas “Baltikhjalpen” pārstāvji un pastāstīja, ka iekārtas, tostarp

gultas un krēslus slimnīcās un aprūpes iestādēs Zviedrijā nereti maina uz jaunākām un vecās, kaut ļoti labā stāvoklī, nonāk noliktavās un netiek lietotas.

Savukārt organizācijā “Baltikhjalpen” brīvprātīgā darbā apvienojušies cilvēki no vairākām kristīgo konfesiju draudzēm Zviedrijā, lai palīdzētu šīm lietām būt noderīgām un nokļūt tur, kur tās ir visvairāk nepieciešamas.

Patlaban organizācija līdzīgi palīdzot arī citām slimnīcām un aprūpes iestādēm citur Latvijā un Igaunijā.

Organizācijas vadītājs Arne Monsons (Arne Mansson) portālam “Valmieras Ziņas” atzina, ka bijis pārsteigts par to, cik daudz vajadzību ir Vidzemes slimnīcā, tādēļ bijis jo priecīgāks, ka kopā ar domubiedriem varējis vismaz kādā mērā palīdzēt.

“Mūsu pašu lielākais ieguvums no šīs palīdzības sniegšanas, pirmkārt, ir tie cilvēki, kurus mēs sastopam

un, otrkārt, protams, tā ir arī apziņa, ka darbs, ko mēs ieguldām, ir novērtēts un nepieciešams,” sacīja A.Monsons.

Pēc viņa teiktā, iestāžu Baltijā vajadzības organizācijai palīdz noskaidrot vietējie cilvēki. Valmierā tie ir Valmieras Sv.Sīmaņa draudzenes mācītājs Magnus Olssons un viņa sieva Lāsma Olssona. “Kamēr ir vajadzības, tikmēr pamazām atradīsim arī iespējas tās īstenot,” vēlmi palīdzēt apliecina A.Monsons.

Tikšanās laikā ar zviedru labdariem SIA “Vidzemes slimnīca” valdes locekle Guna Poikāne atzina, ka visas dāvinātās lietas slimnīcai un tieši paliatīvās aprūpes nodaļai ir ārkārtīgi nepieciešamas. “Tā ir naudā nenovērtējama dāvana, ko viesi mums ir uzdāvinājuši.

Ne tik liela ir nozīme 15 funkcionālajām gultām, kā dāvinātāju sirds siltumam,”

viņa sacīja norādot, ka ikviens uzlabojums šajā nodaļā ir ļoti būtisks un padara daudz patīkamākas citādi smagās pacientu stundas nodaļā.

Savukārt slimnīcas galvenā māsa Antra Kupriša viesiem pateicās aprūpes personāla vārdā. “Dāvinājums ir būtisks pacientiem, bet tas noteikti atvieglo arī personāla darbu un par to, īpašs paldies.”

Sadarbības organizatore – paliatīvās un īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļas virsmāsa Inta Sīka pastāstīja, ka jaunās dāvinājuma iekārtas jau patlaban tiekot pielietotas un pacienti jau izjutuši daudz lielāku komfortu nekā tas bijis līdz šim. “Kad pārvietojām pacientus, arī stāstījām, ka

tie ir draugi no Zviedrijas ar ļoti lielu sirdi, kas viņiem šo komfortu ir nodrošinājuši.

Ļoti augsti Jūsu labdarības darbu novērtējuši arī pacientu piederīgie,” sacīja I.Sīka.

Paliatīvās un īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļa Valmierā, Vidzemes slimnīcā darbojas kopš 2013.gada marta vidus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums aicina darbā: mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālistu/-i Galvenie pienākumi: Produktu un pakalpojumu virzība starptautiskā tirgū Uzņēmuma iekšējās un ārējās komunikācijas veidošana un uzturēšana Uzņēmuma tēla veidošana un uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko izglītību sociālo zinātņu jomā (mārketings, komunikācija vai tml.) veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi projektu vadībā analītisku un radošu domāšanu un spēju kompleksi risināt problēmas teicamām svešvalodu zināšanām un visaptverošām komunikācijas prasmēm aktīvu, uz sadarbību un rezultātu orientētu personību ar inovatīvām idejām Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no Eur 1000 mēnesī, dažādus papildu labumus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64 207 235 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-21 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220   aicina darbā Apkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku no š.g.5. jūlija līdz 2. septembrim DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteiktā minimālā stundas tarifa likme CV vēstuli ar norādi vakancei „Apkopējs” lūdzam līdz 2021. gada 1. jūlijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-01 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri