Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcas paliatīvās aprūpes nodaļa saņēmusi dāvinājumu no labdariem Zviedrijā

Lasīšanas laiks: 3 min

SIA “Vidzemes slimnīca” no organizācijas “Baltikhjalpen” dāvinājumā šopavasar saņēmusi deviņus sēdpodus, trīs sēdratus, paredzētus bērnu pārvadāšanai un četrus – pieaugušo pārvadāšanai, 15 funkcionālās gultas un vairākus pacientu aprūpes materiālus, kas turpmāk tiks izmantoti slimnīcas Paliatīvās un īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļas pacientu aprūpei, slimnīcā noskaidroja portāls “Valmieras Ziņas”.

Šis bijis jau otrais dāvinājums, ko organizācija pasniegusi Vidzemes slimnīcai. Pērn rudenī slimnīca dāvinājumā saņēmusi pārsienamos materiālus izgulējumu ārstēšanai, sēdpodus, rolotorus jeb palīgierīci staigāšanai, autiņbiksītes, dažādas higēnas preces, ķirurģiskos vienreizējos halātus un vel daudz ko citu, kas nepieciešamas ikdienas pacientu aprūpē.

Ceturtdien, 8.maijā Vidzemes slimnīcā viesojās organizācijas “Baltikhjalpen” pārstāvji un pastāstīja, ka iekārtas, tostarp

gultas un krēslus slimnīcās un aprūpes iestādēs Zviedrijā nereti maina uz jaunākām un vecās, kaut ļoti labā stāvoklī, nonāk noliktavās un netiek lietotas.

Savukārt organizācijā “Baltikhjalpen” brīvprātīgā darbā apvienojušies cilvēki no vairākām kristīgo konfesiju draudzēm Zviedrijā, lai palīdzētu šīm lietām būt noderīgām un nokļūt tur, kur tās ir visvairāk nepieciešamas.

Patlaban organizācija līdzīgi palīdzot arī citām slimnīcām un aprūpes iestādēm citur Latvijā un Igaunijā.

Organizācijas vadītājs Arne Monsons (Arne Mansson) portālam “Valmieras Ziņas” atzina, ka bijis pārsteigts par to, cik daudz vajadzību ir Vidzemes slimnīcā, tādēļ bijis jo priecīgāks, ka kopā ar domubiedriem varējis vismaz kādā mērā palīdzēt.

“Mūsu pašu lielākais ieguvums no šīs palīdzības sniegšanas, pirmkārt, ir tie cilvēki, kurus mēs sastopam

un, otrkārt, protams, tā ir arī apziņa, ka darbs, ko mēs ieguldām, ir novērtēts un nepieciešams,” sacīja A.Monsons.

Pēc viņa teiktā, iestāžu Baltijā vajadzības organizācijai palīdz noskaidrot vietējie cilvēki. Valmierā tie ir Valmieras Sv.Sīmaņa draudzenes mācītājs Magnus Olssons un viņa sieva Lāsma Olssona. “Kamēr ir vajadzības, tikmēr pamazām atradīsim arī iespējas tās īstenot,” vēlmi palīdzēt apliecina A.Monsons.

Tikšanās laikā ar zviedru labdariem SIA “Vidzemes slimnīca” valdes locekle Guna Poikāne atzina, ka visas dāvinātās lietas slimnīcai un tieši paliatīvās aprūpes nodaļai ir ārkārtīgi nepieciešamas. “Tā ir naudā nenovērtējama dāvana, ko viesi mums ir uzdāvinājuši.

Ne tik liela ir nozīme 15 funkcionālajām gultām, kā dāvinātāju sirds siltumam,”

viņa sacīja norādot, ka ikviens uzlabojums šajā nodaļā ir ļoti būtisks un padara daudz patīkamākas citādi smagās pacientu stundas nodaļā.

Savukārt slimnīcas galvenā māsa Antra Kupriša viesiem pateicās aprūpes personāla vārdā. “Dāvinājums ir būtisks pacientiem, bet tas noteikti atvieglo arī personāla darbu un par to, īpašs paldies.”

Sadarbības organizatore – paliatīvās un īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļas virsmāsa Inta Sīka pastāstīja, ka jaunās dāvinājuma iekārtas jau patlaban tiekot pielietotas un pacienti jau izjutuši daudz lielāku komfortu nekā tas bijis līdz šim. “Kad pārvietojām pacientus, arī stāstījām, ka

tie ir draugi no Zviedrijas ar ļoti lielu sirdi, kas viņiem šo komfortu ir nodrošinājuši.

Ļoti augsti Jūsu labdarības darbu novērtējuši arī pacientu piederīgie,” sacīja I.Sīka.

Paliatīvās un īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļa Valmierā, Vidzemes slimnīcā darbojas kopš 2013.gada marta vidus.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Uzņēmums NCC BALTIC Aicina darbā Lietvedības speciālistu/-i Mēs piedāvājam • Dinamisku darbu augošā būvniecības uzņēmumā; • Konkurētspējīgu atalgojumu no EUR 1100-1200 (bruto) un bonusu par saniegtiem rezultātiem; • Iespēja mācīties un attīstīties. Ja Tev ir • Augstākā/nepabeigta augstākā izglītība ekonomikā, uzņēmējdarbībā vai līdzīgā jomā; • Darba pieredze sekretāra (-es), administratora vai līdzīgā amatā; • Labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu; • Vēlme un prasme darboties komandā; • Pieredze darbā būvniecības uzņēmumā tiks uzskatīta par priekšrocību. Darba pienākumu apraksts • Nodrošināt ienākošās un izejošās korespondences sagatavošanu, administrēšanu un uzturēšanu; • Ievadīt un apstrādāt rēķinus, uzraudzīt rēķinu sistēmu; • Sniegt atbalstu atbildīgajam būvdarbu vadītājam būvniecības projektu dokumentācijas sagatavošanā, kārtošanā un pārraudzībā; • Veikt būvuzņēmēju noteiktās dokumentācijas vešanas pareizības kontroli; • Veikt visu nepieciešamo, ar būvuzņēmēju saistīto aktu un dokumentu noformēšanu. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: normunds@nccbaltic.lv ar norādi – CV Valmiera. Kontakttālrunis uzziņām: 29111010 (Normunds Šulcs) Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 20, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Aktuāla līdz: 2022-10-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas zemes ierīkotāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt ar zemes ierīcību saistīto jautājumu risināšanu Pašvaldības Brenguļu, Kauguru, Trikātas, Plāņu pagastu un Strenču pilsētas administratīvajās teritorijās; - organizēt nekustamā īpašuma formēšanas procesus (sadalīšana, apvienošana, pirmreizēja uzmērīšana, apbūves tiesību zemes plāna pasūtīšana mērniekiem, robežu apsekošana) virzību; - veikt ar adresāciju (zemes vienību, ēku un būvju) un nosaukumu piešķiršanu, maiņu un likvidēšanu saistītos darbus; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība zemes ierīcības jomā vai inženierzinātnēs; - teicamas latviešu valodas zināšanas un labas angļu valodas prasmes; - kompetences: teicama analītiskā domāšana un organizatoriskās spējas; prasme plānot un organizēt savu darbu; - labas iemaņas darbā ar datoru un biroja tehniku; - vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums zemes ierīkotāja/-s amatam”, līdz 2022.gada 16.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ZEMES IERĪCĪBAS INŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-16

Mūsu partneri