Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā veikta pirmā ceļa locītavas endoprotezēšana ar jaunākās paaudzes aprīkojumu

Lasīšanas laiks: 2 min

Vidzemes slimnīcā veikta pirmā ceļa locītavas endoprotezēšana, izmantojot jaunākās paaudzes Aesculap navigācijas sistēmu OrthoPilot. Gadā vidēji slimnīcā tiek izdarītas 110-120 ceļu locītavas endoprotezēšanas operācijas. Pie tik intensīvas iekārtu noslodzes pirms 20 gadiem iegādātā Aesculap navigācijas sistēma joprojām ir strādātspējīga, bet fiziski un morāli novecojusi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

Sistēmas jaunākajai versijai, kā uzskaita Traumatoloģijas nodaļas virsārsts Aivars Baurovskis, ir virkne priekšrocību: tās programma precīzāk nomēra augšstilba un apakšstilba kaulu bojājumus, izmēra un vizuāli attēlo operācijas gaitu, un ļauj pārliecināties, ka operācija norit pēc plāna. “Mēs ar ortopilotu labi sastrādājamies”, apliecina dr. A. Baurovskis, “iekārta seko manām darbībām, kuras visas tiek dokumentētas. Ieraksti saglabājas digitāli, un varam tos izdrukāt un pievienot pacienta izrakstam”. Tāpat par sistēmas priekšrocību viņš nosauc tās kompaktumu, ērto vadāmību, iespēju veikt vairākas darbības, nemainot instrumentus. Tas savukārt nozīmē, ka māsām operācijas laikā vairs nav jāpārcilā instrumentu kastes un mazāk instrumentiem nepieciešama sterilizācija.

Taču par galveno “plusu” dr. A. Baurovskis nosauc pacienta ievērojami ātrāko atlabšanas laiku pēc operācijas un dzīves kvalitātes uzlabošanos. Pacients Varis Šteinbergs, kuram pirmajam dr. A. Baurovskis veica operāciju ar jauno navigācija sistēmu, jau otrajā dienā pēc operācijas rāda, kā pieceļas no gultas un bez kruķu atbalsta sper soļus palātā un nebeidz brīnīties, ka kāja vairs nesāp! Fizioterapeite turpat palātā viņam ierādījusi vingrojumus, kas izpildāmi mājās, pārliecinājusies, ka pacients celi var saliekt gandrīz 90 grādu leņķī, bez citu palīdzības spēj piecelties un apsēsties. V. Šteinbergs stāsta – aptuveni pusotru gadu gaidījis šo operāciju, katru dienu pie katra soļa ciezdams sāpes stipri deformētajā ceļa locītavā, nelīdzējušas arī pretsāpju zāles, ierobežoto kustību dēļ zaudējis daļu no darbaspējām, par dzīves kvalitāti nemaz nerunājot… Tagad sajūtoties kā gandrīz no jauna piedzimis un ir bezgala pateicīgs mediķiem par paveikto.

OrthoPilot navigācijas sistēmu Vidzemes slimnīca saņēmusi lietošanā no kompānijas BBraun, tai novērtējot vairāk nekā 20 gadus veiksmīgo sadarbību un valmieriešu traumatologu ortopēdu profesionalitāti un kompetenci, apgūstot Aesculap produktu pareizu un pārliecinošu lietošanu ikdienas darbā.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

(Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto programmētāja amatu uz nenoteiktu laiku (nepilns darba laiks – 20 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs (vai pēdējā kursa students), zināšanas HTML, PHP, CSS, JavaScript, MySQL, par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšēja pieredze tīmekļa sistēmu izstrādē, kā arī pieredze CMS, labas latviešu un angļu valodas zināšanas, augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: esošo tīmekļa sistēmu uzturēšana un optimizēšana, jaunu tīmekļa sistēmu izstrāde un ieviešana. Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, izaugsmes iespējas un iespēju iesaistīties projektos, garantētu un regulāru atalgojumu 890,00 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī Pretendentiem motivācijas vēstuli, dokumentu kopijas, kas apliecina izglītību (vai izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pasta adresi agrita.somase@va.lv vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz programmētāja amatu” līdz 2022.gada 26.jūlijam. Par tehniskajiem jautājumiem un darba pienākumiem zvanīt: 29340322 (Jānis Kleinbergs, IT grupas vadītājs) Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-26 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli, izglītības dok. kopijas ( izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pastu Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri