Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā kompensāciju par darbu reģionā līdz šim saņēmušas 4 māsas un 23 māsu palīgi

Lasīšanas laiks: 2 min

Jau informējām, ka Veselības ministrija plāno paplašināt mediķu loku, kas var saņemt finansiālu atbalstu, izvēloties strādāt reģionos.

Izvēloties pārcelties strādāt ārpus Rīgas, ārstniecības personas var saņemt finansiālu atbalstu. Veselības ministrija šādu mehānismu izveidojusi ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu. Tas nozīmē, ka ārstniecības persona, kura piekrīt strādāt ārpus galvaspilsētas vismaz piecus gadus, sniedzot valsts apmaksātus pakalpojumus, var saņemt vienreizēju pārcelšanās kompensāciju (arī par katru ģimenes locekli) un pirmos divus gadus arī finansiālu atbalstu, lai segtu dzīvošanas izdevumus. Piemēram, ārsts, kuram ir laulātais un divi bērni, kompensācijā par darbu ārpus Rīgas saņemtu 12,2 tūkstošus eiro.

“Uzteicamas ir nozares vadības aktivitātes, lai palīdzētu reģionālajām ārstniecības iestādēm piesaistīt jaunos ārstus un citas ārstniecības personas,”

portālam “Valmieras Ziņas” šo ieceri komentēja “Vidzemes slimnīcas” pārstāve Benita Brila.

“Ņemot vērā personāla resursu nepietiekamību, kas izjūtama arī Vidzemes slimnīcā atsevišķās specialitātēs, norit mērķtiecīgs darbs jauno speciālistu  piesaistē. Ir izveidojusies laba sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Universitāti, piesaistot topošos ārstus un nodrošinot viņiem praksi pēc 5.kursa, iepazīstinot ar darba vidi reģionālā slimnīcā, kā arī citiem profesionāli un sadzīviski patīkamiem nosacījumiem.

Pērn darbam Vidzemes slimnīcā izdevās piesaistīt 14 jaunus ārstus, tai skaitā rezidentus. Šogad noslēgti līgumi ar 13 jaunajiem ārstiem, kas strādā uz nepilnu slodzi, pieņem ambulatori un dežūrē nodaļās.

Ja viņi novērtēs profesionālās karjeras iespējas un pieņems veselīgos izaicinājumus, ko sniedz darbs reģionālā daudzprofilu neatliekamās palīdzības slimnīcā, jaunie speciālisti būs ievērojams atspaids ārstnieciskā personāla nodrošināšanā nākotnē,” uzsvēra Vidzemes slimnīcas pārstāve.

Benita Brila atzina, ka diemžēl arī Vidzemes slimnīcā izjūtams māsu deficīts. Lai situāciju labotu, pirms 2 gadiem tika uzsākta sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžu par māsu sagatavošanu speciāli Vidzemes slimnīcai. Šobrīd 2. kursa studentes iziet praksi Valmierā, bet koledžā jau nokomplektēta nākamā grupa māsu profesijas apguvei.

Kompensāciju par darbu reģionā līdz šim saņēmušas 4 māsas un 23 māsu palīgi, kas pabeidza skolu un kā jaunie speciālisti turpina darbu Vidzemes slimnīcā. Šogad vairāki mūsu rezidenti pabeigs rezidentūru, kļūs par ārstiem un arī varēs pretendēt uz kompensāciju par darbu reģionā.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Vidzemes apgabaltiesas 97. iecirkņa zvērināta tiesu izpildītāja Ineta Kaktiņa aicina darbā biroja lietvedi uz noteiktu laiku Ja tev ir vēlme: organizēt tiesu izpildītāju lietvedību atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, tajā skaitā – nodrošināt tiesu izpildītāju korespondences pieņemšanas, reģistrēšanas un nosūtīšanas kārtību, ievest izpildu lietas, veikt lietā nepieciešamas informācijas pieprasījumus, veikt visus pasākumus lietas uzsākšanā un pabeigšanā, kārtot arhīvu; nodrošināt tiesu izpildītāja biroja organizatorisko darbību, tajā skaitā apmeklētāju pieņemšanu, ienākošo zvanu koordinēšanu, kompetences ietvaros sniegt mutiskas un rakstiskas atbildes; sniegt administratīva un organizatoriska rakstura uzziņas tiesu izpildītājai un citiem darbiniekiem. Prasības pretendentiem: valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; teicamas komunikācijas, plānošanas un sadarbības prasmes, prasme strādāt komandā un individuāli; precizitāte un augsta atbildības sajūta; augsta stresa noturība, prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos, analītiska un loģiska domāšana; spēja strādāt ar lielu informācijas un darba apjomu; spēja patstāvīgi organizēt savu darbu, noteikt mērķus, ievērot termiņus, veicamos uzdevumus izpildīt prioritārā secībā; teicamas prasmes darbā ar MS Office programmām. Piedāvājam: atbildīgu un dinamisku darbu; pamatalgu pārbaudes laikā 1200 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; darbs no pirmdienas līdz piektdienai 8.00-17.00, darba vietu Linarda Laicena ielā 9-113, Valmierā. Pieteikties, lūdzu, sūtot CV un motivācijas vēstuli līdz 2026.gada 30.martam uz e-pastu: ineta.kaktina@lzti.lv. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 9 - 113, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-30 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz e-pastu: ineta.kaktina@lzti.lv; 64250165

Nāc mācīties par AUTOBUSA VADĪTĀJU un  nodrošini sev stabilu darbu! Aicina komandai pievienoties B vai C, C1 transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt  D kategorijas vadītāja kvalifikāciju. APMĀCĪBU SĀKUMS: apmācību grupa no B uz D: š.g. 24. martā; apmācību grupa no C, C1 uz D: š.g. 13. martā. PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vismaz 24 gadi vidējā vai profesionālā izglītība B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība vēlama pieredze, vadot B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekli labas saskarsmes un komunikācijas prasmes APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS: Mācoties no C uz D kategoriju: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; finansiālais  atbalsts: uzņēmums sedz 100% mācību maksu (~ EUR 1100), no kuras EUR 600 mums atmaksāsi viena gada laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā; apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 gadi. Mācoties no B uz D kategoriju: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; jāveic pirmā iemaksa EUR 100; finansiālais  atbalsts: uzņēmums sedz atlikušo mācību maksu (~ EUR 2000), no kuras EUR 1200 mums atmaksāsi divu gadu laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā; apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 kalendārie gadi. DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku; kvalitatīva pasažieru apkalpošana; darbs ar kases aparātu; biļešu pārdošana pasažieriem. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Valmierā, Smiltenē, Valkā vai Rūjienā; darba samaksu mēnesī no 1700 līdz 2200 EUR (pirms nodokļu nomaksas); daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; veselības apdrošināšanas polisi pēc viena nostrādāta gada; pilnas sociālās garantijas; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; profesionālu darba vidi. CV iesniegt: sūtot elektroniski info@vtu-valmiera.lv vai personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 09.00 līdz 16.00. INFORMĀCIJAI: T. 29231565 Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-24 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi

Mūsu partneri