Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā kompensāciju par darbu reģionā līdz šim saņēmušas 4 māsas un 23 māsu palīgi

Jau informējām, ka Veselības ministrija plāno paplašināt mediķu loku, kas var saņemt finansiālu atbalstu, izvēloties strādāt reģionos.

Izvēloties pārcelties strādāt ārpus Rīgas, ārstniecības personas var saņemt finansiālu atbalstu. Veselības ministrija šādu mehānismu izveidojusi ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu. Tas nozīmē, ka ārstniecības persona, kura piekrīt strādāt ārpus galvaspilsētas vismaz piecus gadus, sniedzot valsts apmaksātus pakalpojumus, var saņemt vienreizēju pārcelšanās kompensāciju (arī par katru ģimenes locekli) un pirmos divus gadus arī finansiālu atbalstu, lai segtu dzīvošanas izdevumus. Piemēram, ārsts, kuram ir laulātais un divi bērni, kompensācijā par darbu ārpus Rīgas saņemtu 12,2 tūkstošus eiro.

“Uzteicamas ir nozares vadības aktivitātes, lai palīdzētu reģionālajām ārstniecības iestādēm piesaistīt jaunos ārstus un citas ārstniecības personas,”

portālam “Valmieras Ziņas” šo ieceri komentēja “Vidzemes slimnīcas” pārstāve Benita Brila.

“Ņemot vērā personāla resursu nepietiekamību, kas izjūtama arī Vidzemes slimnīcā atsevišķās specialitātēs, norit mērķtiecīgs darbs jauno speciālistu  piesaistē. Ir izveidojusies laba sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Universitāti, piesaistot topošos ārstus un nodrošinot viņiem praksi pēc 5.kursa, iepazīstinot ar darba vidi reģionālā slimnīcā, kā arī citiem profesionāli un sadzīviski patīkamiem nosacījumiem.

Pērn darbam Vidzemes slimnīcā izdevās piesaistīt 14 jaunus ārstus, tai skaitā rezidentus. Šogad noslēgti līgumi ar 13 jaunajiem ārstiem, kas strādā uz nepilnu slodzi, pieņem ambulatori un dežūrē nodaļās.

Ja viņi novērtēs profesionālās karjeras iespējas un pieņems veselīgos izaicinājumus, ko sniedz darbs reģionālā daudzprofilu neatliekamās palīdzības slimnīcā, jaunie speciālisti būs ievērojams atspaids ārstnieciskā personāla nodrošināšanā nākotnē,” uzsvēra Vidzemes slimnīcas pārstāve.

Benita Brila atzina, ka diemžēl arī Vidzemes slimnīcā izjūtams māsu deficīts. Lai situāciju labotu, pirms 2 gadiem tika uzsākta sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžu par māsu sagatavošanu speciāli Vidzemes slimnīcai. Šobrīd 2. kursa studentes iziet praksi Valmierā, bet koledžā jau nokomplektēta nākamā grupa māsu profesijas apguvei.

Kompensāciju par darbu reģionā līdz šim saņēmušas 4 māsas un 23 māsu palīgi, kas pabeidza skolu un kā jaunie speciālisti turpina darbu Vidzemes slimnīcā. Šogad vairāki mūsu rezidenti pabeigs rezidentūru, kļūs par ārstiem un arī varēs pretendēt uz kompensāciju par darbu reģionā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pārtikas un veterinārais dienests (reģistrācijas Nr. LV90000064301) izsludina konkursu uz vakanto darbinieka amatu VETERINĀRĀRSTS ZIEMEĻVIDZEMES PĀRVALDĒ  (1 amata vieta uz nenoteiktu laiku)  JA TEV IR: • augstākā izglītība veterinārmedicīnā vai saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma pārejas noteikumu 2.punktu vidējā speciālā izglītība, kas iegūta līdz 1992.gadam, vai pielīdzināma izglītība, kas iegūta citā akreditētā augstskolā; • vēlama pieredze gaļas veterinārās ekspertīzes veikšanā; • labas datorlietotāja prasmes (MS Office); • svešvalodu (krievu, angļu valodas) pamatzināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; • vēlme darboties komandā un prasme sadarboties; • prasme pieņemt atbildīgus lēmumus. JA VĒLIES IEGULDĪT SAVAS ZINĀŠANAS UN PRASMES ATBILDĪGĀ UN DINAMISKĀ DARBĀ, VEICOT: • dzīvnieku pirmskaušanas izmeklēšanu kautuvē; • pastāvīgu veterināro un higiēnas uzraudzību kautuvē; • pēckaušanas veterināro ekspertīzi kautuvē. PIEVIENOJIES MŪSU KOMANDAI UN IEGŪSI: • neatsveramu profesionālu pieredzi; • mācību iespējas profesionālajai pilnveidei; • summēto darba laiku un atalgojumu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai, no 5,63 EUR/stundā līdz 7,71 EUR/stundā pirms nodokļu nomaksas; • normatīvajos aktos noteiktās sociālās garantijas; • nepilna noslogojuma gadījumā, amatu savienošanas kārtībā, veikt blakusdarbu (piem. privātprakse); • veselības apdrošināšanas polisi, pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. Motivētu pieteikuma vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopiju lūdzam nosūtīt vai iesniegt Pārtikas un veterinārā dienesta Personāla vadības daļai Peldu ielā 30, Rīgā, LV-1050 vai elektroniski nosūtīt uz e-pasta adresi: konkursi@pvd.gov.lv ar norādi – Ziemeļvidzemes pārvaldes veterinārārsts. Pieteikumus gadīsim līdz 2020.gada 16.februārim. Tālrunis uzziņām 67027529. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulu Nr.2016/679, Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētais jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Pārtikas un veterinārais dienests, kontaktinformācija: Peldu iela 30, Rīga, LV-1050. Profesija: VETERINĀRĀRSTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 21, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-16 Kontaktpersona: Zane Mūrniece

Mūsu partneri