Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā kompensāciju par darbu reģionā līdz šim saņēmušas 4 māsas un 23 māsu palīgi

Jau informējām, ka Veselības ministrija plāno paplašināt mediķu loku, kas var saņemt finansiālu atbalstu, izvēloties strādāt reģionos.

Izvēloties pārcelties strādāt ārpus Rīgas, ārstniecības personas var saņemt finansiālu atbalstu. Veselības ministrija šādu mehānismu izveidojusi ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu. Tas nozīmē, ka ārstniecības persona, kura piekrīt strādāt ārpus galvaspilsētas vismaz piecus gadus, sniedzot valsts apmaksātus pakalpojumus, var saņemt vienreizēju pārcelšanās kompensāciju (arī par katru ģimenes locekli) un pirmos divus gadus arī finansiālu atbalstu, lai segtu dzīvošanas izdevumus. Piemēram, ārsts, kuram ir laulātais un divi bērni, kompensācijā par darbu ārpus Rīgas saņemtu 12,2 tūkstošus eiro.

“Uzteicamas ir nozares vadības aktivitātes, lai palīdzētu reģionālajām ārstniecības iestādēm piesaistīt jaunos ārstus un citas ārstniecības personas,”

portālam “Valmieras Ziņas” šo ieceri komentēja “Vidzemes slimnīcas” pārstāve Benita Brila.

“Ņemot vērā personāla resursu nepietiekamību, kas izjūtama arī Vidzemes slimnīcā atsevišķās specialitātēs, norit mērķtiecīgs darbs jauno speciālistu  piesaistē. Ir izveidojusies laba sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Universitāti, piesaistot topošos ārstus un nodrošinot viņiem praksi pēc 5.kursa, iepazīstinot ar darba vidi reģionālā slimnīcā, kā arī citiem profesionāli un sadzīviski patīkamiem nosacījumiem.

Pērn darbam Vidzemes slimnīcā izdevās piesaistīt 14 jaunus ārstus, tai skaitā rezidentus. Šogad noslēgti līgumi ar 13 jaunajiem ārstiem, kas strādā uz nepilnu slodzi, pieņem ambulatori un dežūrē nodaļās.

Ja viņi novērtēs profesionālās karjeras iespējas un pieņems veselīgos izaicinājumus, ko sniedz darbs reģionālā daudzprofilu neatliekamās palīdzības slimnīcā, jaunie speciālisti būs ievērojams atspaids ārstnieciskā personāla nodrošināšanā nākotnē,” uzsvēra Vidzemes slimnīcas pārstāve.

Benita Brila atzina, ka diemžēl arī Vidzemes slimnīcā izjūtams māsu deficīts. Lai situāciju labotu, pirms 2 gadiem tika uzsākta sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžu par māsu sagatavošanu speciāli Vidzemes slimnīcai. Šobrīd 2. kursa studentes iziet praksi Valmierā, bet koledžā jau nokomplektēta nākamā grupa māsu profesijas apguvei.

Kompensāciju par darbu reģionā līdz šim saņēmušas 4 māsas un 23 māsu palīgi, kas pabeidza skolu un kā jaunie speciālisti turpina darbu Vidzemes slimnīcā. Šogad vairāki mūsu rezidenti pabeigs rezidentūru, kļūs par ārstiem un arī varēs pretendēt uz kompensāciju par darbu reģionā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri