Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīca – Ģimenei draudzīgs komersants

Atbildīga biznesa nedēļas ietvaros Labklājības ministrija sveica 38 uzņēmumus, kuri savā darbā realizē ģimenei draudzīgas uzņēmējdarbības principus, un pasniedza apliecinājumu “Ģimenei draudzīgs komersants”. Pirmo reizi šādu apliecinājumu saņēma arī Vidzemes slimnīca.

Ko nozīmē būt “Ģimenei draudzīgam komersantam”?

Viens no galvenajiem kritērijiem statusa piešķiršanai ir ģimenei draudzīgas politikas īstenošana uzņēmumā, kas Vidzemes slimnīcas gadījumā izpaužas ļoti dažādi un daudzveidīgi.

Būtiska ir vides pieejamība, telpu un aprīkojuma atbilstība bērna vajadzībām, tai skaitā, bērnam ar īpašām vajadzībām un ģimenes ar bērniem vajadzībām. Pie ieejas poliklīnikā pirms diviem gadiem tika atklāts labiekārtotas pagalms ar īpaši marķētām auto stāvvietām personām ar kustību traucējumiem un ģimenēm ar bērniem. Lai nodrošinātu vides pieejamību personām ar kustību traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem, pagalmā ierīkota uzbrauktuve-nobrauktuve. Slimnīcas telpās, tai skaitā renovētajās A korpusa stacionāra nodaļu palātās un tualetēs, var iebraukt un pārvietoties cilvēki ratiņkrēslos.

Darbiniekiem tiek nodrošināta bezmaksas autostāvvieta ērtākai un ātrākai nokļūšanai darba vietā, kā arī, rūpējoties par veselīgu dzīvesveidu, iekārtoti velosipēdu novietošanas stendi.

Apliecinot slimnīcas vadības izpratni par ģimeni kā vērtību, izveidots darbiniekiem domātais “labumu grozs”, kuru bagātina Darba likumā noteiktajam papildus labumi – materiāls atbalsts 1.-4. klašu skolēnu vecākiem 1.septembrī, papildu brīvdienas, stājoties laulībā, pabalsti vecākiem, kuriem ir bērni ar invaliditāti. Kolektīva saliedēšanas pasākumos – Ziemassvētku ballē, mediķu sporta spēlēs laipni aicinātas piedalīties arī darbinieku “otrās pusītes” un bērni.

Lai darbinieki efektīvāk varētu saskaņot darbu un ģimenes dzīvi, tiek nodrošināta (kur to atļauj neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas 24/7 darba laika specifika) attālināta darba iespēja, mājas dežūras un elastīgais darba laiks, strādājot gan summēto darba laiku, gan nepilnu darba laiku, bet vasarā tiem darbiniekiem, kuri strādā normālo darba laiku, piedāvājot īsāku darba laiku piektdienās

Atbilstīgi definētajām Vidzemes slimnīcas vērtībām, no kurām pirmā ir “Augsti kvalificēts personāls” ir veidota darbinieku apmācību un tālākizglītības politika, kas sevī ietver mācību, semināru un kursu apmaksu, kā arī stipendijas ārstiem rezidentiem un māsām profesionālās bakalaura studiju programmas “Māszinības” apgūšanai.

Rūpējoties par savu darbinieku veselību, darba devējs kompensē veselības apdrošināšanas polises iegādi un nodrošina bezmaksas vingrošanu grupā.

Izvērtējot uzņēmuma atbilstību ģimenei draudzīga komersanta statusam, eksperti lielu vērību velta ne tikai nodarbināto aizsardzībai darbavietā un drošai darba videi, bet arī klientu drošībai, uzturoties uzņēmuma telpās un saņemot tā sniegtos pakalpojumus. Bet droša vide ir definēta kā otra Vidzemes slimnīcas vērtība. Plānojot jaunu tehnoloģiju un medicīnisko iekārtu iegādi, telpu remontus un infrastruktūras uzlabošanu, svarīgs arguments ir pacientu drošība un droša, ērta darba vide personālam.

Ģimenei draudzīga komersanta apliecinājumi šogad tika pasniegti jau 11. reizi ar mērķi popularizēt ģimenei draudzīgas uzņēmējdarbības ideju un piesaistīt arvien jaunus uzņēmumus. Kopš 2011. gada uzņēmumi tiek apzināti sadarbībā ar Ilgtspējas indeksu, kopīgi izstrādājot un indeksa aptaujas anketā iekļaujot atbilstošus kritērijus par ģimenei draudzīgas politikas īstenošanu uzņēmumā. Ģimenei draudzīga komersanta statuss uzņēmumam tiek piešķirts uz vienu gadu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kur svinēsiet Latvijas simtgadi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri