Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā atvērta pārbūvētā hronisko pacientu aprūpes nodaļa

Turpinot darbu pie Vidzemes slimnīcas infrastruktūras uzlabošanas, A korpusa 1. stāvā atvērta pārbūvētā hronisko pacientu aprūpes nodaļa, kurā tiek uzņemti un ārstēti hronisko slimību pacienti, paliatīvās aprūpes pacienti un īslaicīgās sociālās aprūpes pacienti.  

Pacienti ar hronisku saslimšanu – sirds un asinsvadu slimības, onkoloģiskās saslimšanas, elpošanas sistēmas slimības un citu – paasinājumu vai komplikācijām šai nodaļā tiek stacionēti, kad turpmākai atlabšanai vairs nav nepieciešama sarežģīta ārstēšana vai ķirurģiska iejaukšanās. Šie pacienti nodaļā parasti nonāk no citām slimnīcas nodaļām. Atsevišķos gadījumos pacientus nodaļā stacionē no mājām ar ģimenes ārsta nosūtījumu. Hronisko slimību pacienti nodaļā tiek ievietoti uz laiku līdz 10 dienām.

“Savukārt paliatīvās aprūpes pakalpojumu”, stāsta nodaļas ārste Baiba Kreitenberga, “sniedzam pacientiem ar neārstējamām, progresējošam slimībām, visbiežāk onkoloģiskām. Strādājam komandā: terapeits, sāpju terapeits, māsa, māsas palīgs, sociālā darbiniece un kapelāne. Mūsu galvenais uzdevums – nodrošināt pacientam cieņpilnu dzīves nogali, katram piemeklējot visefektīvāko atsāpināšanu, higiēnas līdzekļus un medicīniskos materiālus”.

Paliatīvās aprūpes pacientus nodaļā  stacionē ar ģimenes ārsta vai onkologa nosūtījumu atbilstoši noteiktām diagnozēm uz laiku līdz 7 dienām.

Pārbūvētajā nodaļā vairākas gultas atvēlētas arī īslaicīgās sociālās aprūpes pacientiem – vientuļajiem Valmieras iedzīvotājiem, kuru veselības stāvokļa vai citu iemeslu dēļ attiecīgu aprūpi nav iespējams nodrošināt dzīvesvietā.

 “Nodaļas pārbūvi”, uzsver Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, “gaidījām visi – gan personāls, gan pacienti un viņu piederīgie. Hronisko slimību pacientu un paliatīvo pacientu aprūpes pakalpojumi Vidzemē ir tikpat pieprasīti kā visā valstī.  Tāpēc prieks ne tikai par labiekārtotajām telpām un ērtajiem darba apstākļiem personālam, bet arī par iespēju paplašināt nodaļu līdz 25 gultasvietām līdzšinējo 15 gultu vietā”.

Visas jaunās palātas iekārtotas un aprīkotas, ņemot vērā pacientu īpašās vajadzības un aprūpes specifiku. Lai varētu nodrošināt pacientu kvalitatīvu aprūpi nodaļā, kurā vairākums pacientu ir guloši, palielināts arī māsu un māsu palīgu skaits – tagad dienā nodaļā strādā divas māsas un divi māsu palīgi, pieejama sociālā darbiniece un kapelāne.

Sociālā darbiniece konsultē pacientus un  praktiski palīdz sakārtot dokumentus, kad nepieciešams saņemt valsts vai pašvaldības sniegtus sociālos pakalpojumus vai sociālo palīdzību. Rūpējoties par pacientu un viņu tuvinieku morālu stiprināšanu, nodaļā iekārtota arī kapela, kur klusumā un mierā ar kapelāni pārrunāt īpašo situāciju.

Hronisko pacientu aprūpes nodaļas pārbūves projekta autors  ir SIA “virtu”.  Būvdarbus veica būvfirma “Bazalsco”.  Būvniecības izmaksas ir 799 401 eiro, no tiem Vidzemes slimnīcas līdzmaksājums – 47 964 eiro.

Pārbūves darbi un  iekārtu iegāde tiek veikta Projekta Nr. 9.3.2.0/17/I/006  “Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana Vidzemes slimnīcā, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ietvaros, kuru līdzfinansē  Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) 85% apmērā, bet 9% ir valsts budžeta finansējums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-05-31 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Galvenie amata pamatpienākumi:  Rūpēties par izglītojamo drošību; Darba organizēšana un plānošana; Bērnu veselības stāvokļa novērtēšana; Bērnu profilaktisko pasākumu organizēšana un veikšana; Higiēnas prasību izpildes kontrole; Bērnu ēdināšanas uzraudzība sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju; Infekcijas kontroles nodrošināšana; Profilaktiski izglītojošais darbs; Darba dokumentēšana; Uzņemties atbildību par sava darba kvalitāti; Profesionālās kvalifikācijas uzturēšana. Amata veikšanai nepieciešamā izglītība, kompetences un prasmes: Augstākā izglītība atbilstoši amata pienākumiem, papildus reģistrētas ārstniecības personas statuss. Darba pieredze ne mazāk kā 3 gadi, kā arī profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvajiem aktiem par profesionālo pilnveidi; Spēja strādāt droši, akurāti un efektīvi; Spēja strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos; Spēja novērst problēmas un nodrošināt drošību; Valsts valodas prasme normatīvajos aktos noteiktajā līmenī. Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 29.05.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādē (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: BĒRNU MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-05-29 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mūsu partneri