Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīca aicina svinēt droši un veselīgi (1)

Lai Ziemassvētki un gadu mija mums visiem saistītos tikai ar patīkamām atmiņām, Vidzemes slimnīcas mediķi aicina atcerēties dažus vienkāršus ieteikumus.

Brīvdienām nepieciešams sagatavoties, savlaicīgi parūpējoties par recepšu medikamentiem, lai nebūtu jāvēršas pēc palīdzības slimnīcā.

Laiks atcerēties par alerģijām un svētku galdam negādāt pārtikas produktus, kuru lietošana iepriekš izsaukusi alerģisku reakciju, bet pie galda ēst un dzert saprātīgi, nepārēsties, lai izvairītos no vēdera un galvas sāpēm.

Lai negūtu apsaldējumus, ģērbties silti un izmantot iespēju sasildīties telpās. Ilgstoša uzturēšanās salā, nepiemēroti apavi, alkohola klātbūtne – ideāls sākums apsaldējumam! Apsaldētās ausis, pirksti vai deguns maina krāsu uz baltu un mazinās jušana. Nepareizi ir berzēt nosalušo vietu ar sniegu, jo tā kristāliņi var savainot ādu. Nav ieteicams apsaldēto roku vai kāju bāzt karstā ūdenī, jo jušanas traucējumu dēļ var gūt apdegumus. Ja, nokļūstot telpās, apsaldētā vieta neatgūst sārto krāsu, jāvēršas pēc mediķu palīdzības.

Katru gadu nepareizi vai neuzmanīgi lietojot pirotehnikas izstrādājumus kāds svinētājs gūst smagas traumas. Sprādzienā gūtie ievainojumi ir smagi, jo audi tiek bojāti visos slāņos, bet ārstēšanās process var ilgt pat gadiem. Lai nenotiktu nelaime, jāizlasa izstrādājuma lietošanas instrukcija un tā vienkārši jāievēro, īpaši pieskatot gados jaunākos svinētājus.

Vidzemes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) un pacientu uzņemšanas nodaļa svētkos un brīvdienās strādās kā ierasts – cauru diennakti. Mediķi atgādina, ka svētku laikā uzņemšanas nodaļā var būt lielāks pacientu pieplūdums. Arvien ir situācijas, kad cilvēkam nav dzīvības apdraudējuma, bet viņš tomēr vēlas saņemt ārsta konsultāciju tieši NMP nodaļā, jo ģimenes ārsts nav pieejams. Tad apmeklētājam jārēķinās, ka var nākties gaidīt pat vairākas stundas, jo prioritāri palīdzība tiek sniegta pacientiem kritiskā stāvoklī. Tāpēc vērts iegaumēt Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, kas pieejams brīvdienās un svētku dienās – zvanot uz to, pieredzējuši mediķi konsultē par vienkāršām veselības problēmām, kuru risināšanai nav nepieciešams doties uz slimnīcu.

Lai izdodas svētki un visiem laba veselība!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    bucis - 21.12.2018 Atbildēt

    Visdrošāk pie slimnīcas pieturā-nebūs tāli jāved…

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Valmieras ielu un ietvju uzturēšanu ziemā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri