Valmieras Ziņas

Vidzemes plānošanas reģions piedāvās jaunas atbalsta formas uzņēmējiem

Neskatoties uz to, ka uzņēmējiem jau šobrīd pastāv šķietami vērā ņemams atbalsta instrumentu klāsts, lai attīstītu savas idejas un ieceres, jāsecina, ka daļa atbalsta sistēmu un instrumentu vairs nav pieejami vai arī vairāku iepriekš piedāvāto fondu finansējums ir beidzies. Apstākļi rosina izvērtēt esošo situāciju un meklēt jaunus un inovatīvus risinājumus sistēmu un instrumentu pilnveidei. Ja līdzšinējais atbalsts nav pietiekams vai vēlamo rezultātu sniedzošs, nepieciešams meklēt jaunas un varbūt pat neierastas atbalsta alternatīvas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Āboliņa.

Ņemot vērā iepriekš minēto problemātiku, Vidzemes plānošanas reģions, sadarbojoties ar Polijas, Igaunijas, Lietuvas, Dānijas, Vācijas un Somijas partneriem, uzsācis Interreg “Baltijas jūras reģiona” programmas 2014.-2020.gadam projekta “Viedās specializācijas stiprināšana, attīstot starptautisko sadarbību (GoSmart BSR)” īstenošanu.

Paredzams, ka projekta nozīmīgākais ieguvums būs funkcionējošas un ilgtspējīgas transnacionālas inovāciju brokeru sistēmas izveide. Sistēmas dalībniekiem būs iespēja saņemt personīgu atbalstu savu uzņēmumu kapacitātes palielināšanai viedo specializāciju piemērošanā katrā no projekta partneru reģioniem. Sistēmas darbība pēc tās izveides tiks testēta kopā ar vairākiem uzņēmējiem no katra partneru reģiona, kas projekta ieviešanas laikā tiks uzrunāti caur praktiskām nodarbībām, lekcijām un semināriem. Katrā no partneru reģioniem, arī Vidzemē, tiks atlasīts speciālists jeb brokeris, kurš apgūs īpašu mācību programmu, ievērojami stiprinot savu kompetenci, lai veicinātu sadarbību un plānotu procesus, nākotnē nodrošinot sasaisti starp uzņēmumu vajadzībām, pētniecības institūtu resursiem un politikas lēmējinstitūciju ietekmi. Īpaši apmācītie brokeri kļūs par uzņēmēju atbalsta personām, lai sniegtu praktisku palīdzību zināšanu un pieredzes stiprināšanā, piemēram, par ārvalstu tirgu specifiku, izmantotajām metodēm uzņēmējdarbības attīstībai u.c.  jautājumos. Vienlaikus nozaru pārstāvji kopīgi, izzinot dažādu valstu labās prakses piemērus, apmainoties zināšanām un pieredzei, kā arī iegūstot kontaktus, realizēs kopīgas aktivitātes viedās specializācijas piemērošanai mazo un vidējo uzņēmumu attīstībā.

Arvien vairāk tiek uzsvērts, ka, lai sasniegtu izcilību uzņēmējdarbībā, ir jārada augstas pievienotās vērtības produkti un pakalpojumi, ņemot vērā konkrētā reģiona priekšrocības un inovāciju potenciālu. Nišas produkti ilgtermiņa perspektīvā, augsti kvalificēts darbaspēks un inovatīvi tehnoloģiskie risinājumi ir optimālākais scenārijs, uz kuru tiekties ikvienam uzņēmumam, lai palielinātu savu konkurētspēju. Plānots, ka izstrādātā brokeru sistēma uzņēmējiem ļaus piekļūt zināšanām, ar kurām vēl šobrīd kompetentas organizācijas ārvalstīs un Latvijā nav dalījušās. Tāpat sistēma kalpos par vērtīgu datu bāzi, lai dibinātu jaunas attiecības un virzītu uzņēmuma attīstību pavisam jaunā – pārrobežu līmenī.

Pirmā projekta partneru tikšanās notika Belastokā, Polijā, un tās laikā partneri iepazīstināja viens otru ar pārstāvētajām organizācijām, apsprieda projekta ieviešanas plānu, lēma par turpmākajiem soļiem projekta īstenošanā, kā arī iepazinās ar projekta komunikācijas un finanšu norādījumiem. Taču tiklīdz partnerība būs vienojusies par projekta administratīvajiem jautājumiem, uzsāksies intensīvs darbs pie reģionālās situācijas analīzes, lai liktu pamatus plānotajai inovāciju brokeru sistēmai.

Projekta vadošais partneris ir Belastokas tehnoloģiju universitāte Polijā, un projekta kopējais budžets ir 1 174 938 EUR, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas Savienība. Projekts uzsācies 2017. gada 1.oktobrī un ilgs 36 mēnešus – līdz 2020. gada 30. septembrim. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Namsaimnieks” uz nenoteiktu laiku aicina darbā Apdares darbu strādnieku - namdari Galvenie darba pienākumi:  veikt ēku un telpu konstrukciju celtniecības un remontdarbus veikt būvdarbus uzstādīt metāla un koka sienu, starpsienu un griestu karkasus uzstādīt logu un durvju blokus sagatavot virsmas krāsošanas darbiem krāsot ēkas sienas un citas konstrukcijas. Prasības: Pieredze apdares strādnieka – namdara darbā Atbilstoša vidējā profesionālā izglītība B kategorijas autovadītāja apliecība Piedāvājam: Darbu stabilā uzņēmumā Sociālās garantijas Atalgojums - pastāvīgā stundas tarifa likme EUR 4,32, darba algas mainīgās daļas apmērs līdz 30% (līdz EUR 1,30) no stundas tarifa likmes. Pieteikties līdz 31.07.2019., iesniedzot savu CV SIA “Valmieras Namsaimnieks” Klientu informācijas centrā, Semināra ielā 2a,Valmierā, vai nosūtot to elektroniski uz e-pastu: namsaimnieks@v-nami.lv. Atgādinām, ka sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Tālrunis informācijai 642 22423 Profesija: APDARES DARBU STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-31 Darba sākšanas datums: 2019-08-01 Kontaktpersona: Pieteikties personīgi, LĪDZI ŅEMOT CV klientu apkalpošanas centrā, Semināra ielā 2a Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri