Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolas students Jānis Trautmanis par Briseli: Lieliska vieta, kur dzīvot, ja patīk ceļot

Lasīšanas laiks: 4 min

Vidzemes Augstskolas (ViA) “Tūristu gids – ceļojumu un pasākumu organizators” programmas students Jānis Trautmanis (23) jau otro semestri ir “Erasmus” programmas apmaiņas studijās Beļģijā un studē Briseles Erasmus augstskolā (Erasmushogeschool Brussel). Briseli viņš raksturo kā lielisku dzīvesvietu cilvēkiem, kas mīl ceļot. Portāls “Valmieras Ziņas” sazinājās ar Jāni un lūdza pastāstīt par Beļģijas galvaspilsētu, studijām un dzīvi ārpus Latvijas kopumā.

Studēt ārzemēs Jānis izvēlējies, lai iepazītu citu kultūru un citu vidi. “Varētu pat teikt, ka tā bija izdevība pamainīt savu ierasto dzīves ritmu, lai paskatītos uz dzīvi citām acīm,” atzīst Jānis.

Sākotnēji viņš vēlējies studēt Nīderlandē, jo Bredā esošā augstskola ir starptautiski atzīta tūrisma jomā, taču viņa draudzenei – politoloģijas studentei, – studiju piedāvājums šeit bijis mazāks. Galu galā abi nolēmuši par labu Briselei, kur studijas ir abu jauniešu interesēm atbilstošas un pieejamas angļu valodā.

Pēc Jāņa teiktā, studiju metodes Beļģijā un Latvijā atšķiras. “Vidzemes Augstskolā vairāk koncentrācija tiek likta uz individuālo izaugsmi, kamēr šeit – uz darbu grupās. Te arī vairāk tiek izmantoti piemēri, lai veicinātu uztveri, bet grāmatas jāiegādājas pašam, jo bibliotēka nepiedāvā iespēju aizņemties studiju materiālus.”

Līdz šim Jānis Briselē apguvis dažādus kursus saistībā ar uzņēmumu un viesnīcu vadību, kā arī nīderlandiešu valodas pamatus. Patlaban viņa studiju grafikā ir vairāki ar viesnīcu darbību saistīti kursi, bet aprīļa beigās viņš dosies uz “Pullman Brussels Midi” viesnīcu, lai sešu nedēļu praksē iegūtu pieredzi viesmīlības servisā.

Uz jautājumu – kā Jānis vērtē savu studiju slodzi, viņš atzīst, – augstskolas Briselē prakse eksāmenus kārtot sesijas laikā, semestru sākumā ļauj izbaudīt arī zināmu brīvo laiku. “Protams, pa vidu visam tomēr ir izdevies atrast laiku ceļošanai un dažādu kultūru iepazīšanai, kas, pēc manām domām, ir viena no svarīgākajām apmaiņas studiju sastāvdaļām,” norāda Jānis.

Briseli kopumā jaunietis vērtē kā ļoti starptautisku pilsētu, kas ir ideāla dzīvesvieta tiem, kas mīl ceļot. “Uz ielas var sastapt ļoti daudz dažādu valstu iedzīvotājus. Ārzemnieki šajā valstī nav nekas jauns un pārsteidzošs. [..] Arhitektūra ir skaista, kultūras dzīve ir bagāta, cilvēki ir gana draudzīgi, dabas tikai pietrūkst. Pilsētas centrā nav īpaši daudz parku, un, lai redzētu mežu, ir jādodas prom no pilsētas.” Pēc Jāņa teiktā, kultūras pasākumi šeit ir pieejami jebkurai gaumei un interesēm, arī pats ViA students ir izmantojis izdevību ceļot un apskatīt apkārtējās vietas un pilsētas, tostarp Genti, Brigi, Antverpeni, kā arī sasniedzis tālākus galamērķus, piemēram, Amsterdamu un Barselonu.

Patlaban Jānis kopā ar draudzeni īrē dzīvokli netālu no pilsētas centra. “Dzīvoklis ir gaišs, mājīgs un pietiek vietas, lai izmitinātu viesus, kuri ik pa laikam brauc ciemos. Protams, bez apmaiņai piešķirtās stipendijas studentam tas nebūtu pa kabatai, jo dzīvesvieta šeit, salīdzinot ar Latviju, ir ļoti dārga, neatkarīgi no tā, vai dzīvo kopmītnēs vai īrē istabu,” viņš atzīst.

Viena no pozitīvākajām atmiņām par laiku Briselē līdz šim Jānim bijis Valmieras studiju biedru un draugu apciemojums trīs dienu garumā, tomēr tikpat labi ārpus Latvijas pavadītais laiks viņam asociējas arī ar ceļošanu.

Uz jautājumu par to, kā Jānim Briselē pietrūkst, viņš atzīst, ka tā noteikti ir rupjmaize. “To šeit ir grūti atrast, bet, kad draugi un paziņas brauc ciemos, tā ir viena no lietām, ko lūdzam atvest,” viņš saka.

Apmaiņas studijas Jānim beigsies jūnijā, “taču es vēl ceru vasarā doties praksē uz Īslandi. Tāpēc to, kad būšu atpakaļ, vēl neminēšu,” smejot nosaka Jānis.

Jānis ar draugiem Briselē. / Foto: J.Trautmaņa personīgais arhīvs

Jānis ar draugiem Briselē. / Foto: J.Trautmaņa personīgais arhīvs 

Jānis un viņa draugi ciemojas Gentē / Foto: J.Trautmaņa personīgais arhīvs

Jānis un viņa draugi ciemojas Gentē / Foto: J.Trautmaņa personīgais arhīvs

 

 

 

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) APKOPĒJU DIENESTA VIESNĪCĀ (darba vietas adrese: Jāņa Enkmaņa ielā 14, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt Iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai Iestādē; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasme; • pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; • psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: • atalgojumu 500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 17. augustam personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Enkmaņa iela 14, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-17

Mūsu partneri