Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolas students izstrādā unikālu virtuālo izlaušanās spēli

Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju programmas “Informācijas tehnoloģijas” 4. kursa students Eduards Jesikens, izstrādājot savu bakalaura darbu, ir izveidojis virtuālās realitātes (VR) spēli un plāno ar tās palīdzību attīstīt uzņēmējdarbību, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste Monika Sproģe.

“Mani vienmēr ir aizrāvusi virtuālā realitāte, tā ir mākslīga, bet liekas tik īsta! Tas ir jauns, aizraujošs veids, kā mijiedarboties ar virtuālo vidi un tās objektiem. Par pamatideju tika ņemta izlaušanās spēle. Vienmēr esmu vēlējies pats tādu izspēlēt, bet nebija iespējas. Par dzinuli radīt pašam savu izlaušanās spēli kalpoja fakts, ka to Latvijā un pasaulē ir maz,”

skaidro Eduards.

Bakalaura darba mērķis bija izveidot prototipu spēlei, kas būtu ne vien interesanta, bet arī sarežģīta un noteikti atšķirtos no tām, kas šobrīd pieejamas spēļu tirgū.

“Mana vēlme ir sadarboties ar kādu no Latvijas vadošajiem VR uzņēmumiem, kas šo spēli dotu testēt saviem klientiem. Tā ir domāta ikvienam, kuru interesē virtuālās realitātes spēles, risināt “galvas mežģus” un tā saucamos “cietos riekstus”,” saka Eduards. 

Līdz šim Eduards ir izmēģinājis dažādas pieejamās virtuālās realitātes izlaušanās spēles un atzīst, ka tās, viņaprāt, esot nedabiskas.

“Spēlē, ko esmu radījis, viss norisinās mājā, un uzdevumi ir reālistiski. Stāsts attīstās un ir saprotams tikai tad, kad spēlētājs atrisina tam dotos uzdevumus,”

papildina Eduards.

Students atzīst, ka pats grūtākais bija izdomāt, kādā vidē attīstīt spēli –  kosmosā, pamestā mājā vai arī pilnīgi nereālā vietā un telpā. Tostarp bija jādomā par uzdevumiem, kas uzrunās dažādus cilvēkus.

Uzņēmums, kas vēlas attīstīt Eduarda ideju jau ir pazīstams ar viņa un kursabiedru sasniegumiem, jo 2019. gadā tika iegūta 1. vieta VR/AR Hackathonā. “Gadījumā, ja neizdosies sadarbība ar uzņēmumu, tad noteikti izvietošu spēli platformā Steam”, tā Eduards.

Projekta īstenošanai ir nepieciešamas tehniskas zināšanas. Bez tām nevar izstrādāt kvalitatīvu un interesantu produktu.

“Ir jābūt neatlaidīgam un paškritiskam. Bez pārliecības par savu ideju nebūs iespējas to prezentēt un pārdod citiem. Ir jāmāk pastāstīt tā, lai cilvēkus aizrauj un ieinteresē spēlē,”

saka Eduards.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri