Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolas starptautiskajā nedēļā piedalīsies universitāšu pārstāvji no 12 valstīm

Lasīšanas laiks: 3 min

Starptautiskās nedēļas ietvaros no 4.04.2022. līdz 8.04.2022. Vidzemes Augstskolā (ViA) no 11 valstīm ieradīsies viesi, kuri visas nedēļas garumā piedalīsies vairākos paralēlos pasākumos, t.sk. vieslekcijās un konferencē. Kopumā Latviju un Valmieru apmeklēs vairāk nekā 40 ārvalstu pārstāvji (rektori, pētnieki un mācībspēki) no 11 universitātēm Eiropā un ārpus tās.

Pirmdien, 4. aprīlī, atklājot starptautisko nedēļu, ViA ieradīsies docētāji un pētnieki, kuri visas nedēļas laikā vadīs dažādas vieslekcijas studentiem un ikvienam interesentam no Valmieras un Vidzemes reģiona. Lekcijas vadīs universitāšu pārstāvji no Beļģijas, Izraēlas, Lietuvas, Albānijas un Armēnijas.

Otrdien, 5.aprīlī, ViA pārstāvji Rīgā sagaidīs un uzņems Eiropas Universitātes jeb sešu universitāšu apvienības E³UDRES² partnerus no Austrijas, Beļģijas, Ungārijas, Rumānijas un Portugāles un divus topošos partnerus no Vācijas un Nīderlandes. Ārvalstu viesi šo dienu aizvadīs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, lai uzzinātu vairāk par kopīgajiem projektiem un pētniecības iecerēm, iepazīstot Latvijas un Vidzemes reģiona kontekstu.

Trešdien, 6.aprīlī, paralēli jau iepriekš minētajām aktivitātēm, lielākais uzsvars tiks likts uz pētniecību. Universitāšu pētnieki veidos jaunas sadarbības un pievērsīsies Vidzemes un citu minēto valstu reģionu aktuāliem izaicinājumiem, piemēram, aprites ekonomika, labjūte, cilvēka un mākslīgā intelekta mijiedarbība. Uz tikšanos ar pētniekiem tiek aicināti arī Vidzemes reģiona pašvaldību attīstības plānošanas speciālisti, lai veidotu kopīgu izpratni, kā starptautiskā pētniecība Eiropas Universitātes E3UDRES2 ietvaros var palīdzēt dažādu nozaru attīstībā.

Savukārt 6. aprīļa pēcpusdienā, no plkst. 16.00 līdz 18.00, ViA (Valmierā, Cēsu ielā 4) notiks studiju iespēju iestāde “Study fair”, kur būs iespēja vienkopus satikt un iepazīt visu 12 universitāšu, t.sk. Latvijas, pārstāvjus, lai uzzinātu vairāk par viņu pārstāvētajām universitātēm, studiju piedāvājumu u.c. Pasākumā aicināts piedalīties ikviens interesents.

Ceturtdiena, 7.aprīlis, tiks veltīta nākotnes perspektīvai, kad dienas pirmajā pusē tiksies Eiropas Universitātes E³UDRES² partneru un topošo partneru rektori, lai kopīgi pārrunātu stratēģiskos attīstības virzienus. Pēcpusdienā Straupē un Ungurmuižā darba seminārā starptautiskās nedēļas dalībnieki kopīgi veidos scenārijus augstākajai izglītībai nākotnē, diskutēs par augstskolu lomu nākotnes sabiedrībā, Eiropas Universitātes nākotnes iespējām, ierobežojumiem un praktiskiem darbības aspektiem.

Savukārt piektdien, 8.aprīlī, starptautiskā nedēļas kulminācijā būs ViA starptautiskā  zinātniskā konference “SABIEDRĪBA. TEHNOLOĢIJAS. RISINĀJUMI”. Konferences mērķis ir dot iespēju Valmierā diskutēt par ViA un citu valstu aktuālajiem pētījumiem, kā arī sniegt  iedvesmu jauniem sasniegumiem un inovācijām Vidzemes reģionā, Latvijā un pasaulē.

Kā uzsver ViA administratīvā prorektore un E3UDRES2 projekta vadītāja Iveta Putniņa: “Mēs paši Latvijā varam “saražot” tikai ļoti nelielu procenta daļu no visām zināšanām. Tādēļ ir būtiski Vidzemes Augstskolu veidot kā vietu, kur notiek arī citur radīto zināšanu apmaiņa un diskusija par to pielietojumu Vidzemes reģionā. Starptautiskā nedēļa ir iespēja dalīties ar metodēm, pieejām un labajiem piemēriem, kā risināt sabiedrības izaicinājumus reģionos un kā strukturēta domāšana palīdz nākotnes risku mazināšanai”.

ViA starptautiskās nedēļas pasākumus atbalsta: 

E³UDRES² – Sabiedriska un uzņēmīga Eiropas Universitāte kā virzītājspēks Eiropas reģionu viedai un ilgtspējīgai attīstībai (Engaged and Entrepreneurial European University as Driver for European Smart and Sustainable Regions, Nr.101004069) Finansētājs: Erasmus programma)

EINS – E³UDRES² uzņēmējdarbības un inovāciju sadarbības tīkls viediem un ilgtspējīgiem reģioniem (E³UDRES² Entrepreneurship and Innovation Network for Smart and Sustainable European Regions, Finansētājs: Eiropas Savienība)

Erasmus+ programmas (KA1) (Erasmus+ programme KA1) projekti: 

Personu mobilitāte starp programmas valstīm augstākās izglītības sektorā (Higher education student and staff mobility within programme countries) 

Personu mobilitāte starp programmas valstīm un partnervalstīm augstākās izglītības sektorā (Higher education student and staff mobility between Programme and Partner Countries) 

Atbalsts Vidzemes Augstskolas efektīvai iesaistei starptautiskajā zinātnes apritē (ViA-int)”, projekta Nr. 1.1.1.5/18/I/005.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) APKOPĒJU DIENESTA VIESNĪCĀ (turpmāk – Iestāde) (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai dienesta viesnīcā; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasmes augstākā līmenī; • pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; • psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: • atalgojumu 500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7. jūlijam plkst.12.00 personīgi (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-07 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv, 64207148, 64207156 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola ar 1. septembri aicina darbā latviešu valodas un literatūras skolotāju Ja Jūs vēlaties: • pildīt skolotāja pienākumus, atbilstoši mācību priekšmeta Valsts izglītības standarta prasībām; • plānot un organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši skolas mērķiem un uzdevumiem; • veidot lietišķu sadarbību ar skolas darbiniekiem, izglītojamajiem, viņu vecākiem un citu institūciju darbiniekiem; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, psiholoģiskā noturība; • precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: • darba līgums uz nenoteiktu laiku pilnas slodzes darbam (30 stundas); • darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; • stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē; • atalgojumu 919 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā (adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras novads) ar norādi „Latviešu valodas skolotāja vakancei” līdz 2022.gada 15. jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 29286619 Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt pers., t.29286619

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Kocēnu apvienībā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu pirms nodokļu nomaksas (atbilstoši 7.mēnešalgas grupai no 690 līdz 865 EUR); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos neteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2022.gada 8.jūlijam plkst. 13.00. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-08 Kontaktpersona: Piet.vēstuli, CV, izgl.dok.kopiju ar amata norādi sūtīt uz vinda@valmiera.edu.lv, t.28304268.

Mūsu partneri