Valmieras Ziņas

Vidzemes Augstskolā viesojas aizsardzības ministrs A. Pabriks un piedalās diskusijā par NATO

1.novembrī Vidzemes Augstskolā (ViA) aizvadīta jau trešā diskusija par Eiropā spēcīgāko militāro aliansi – NATO. Par tās vēsturi un jauno Valsts aizsardzības koncepciju diskutēja Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs Dr. Artis Pabriks, ViA rektors Gatis Krūmiņš un RETV raidījuma “aNATOmy: stāsts par NATO vēsturi, lomu un nākotni” vadītāji, ViA studenti Niks Samauskis un Keita Loreta Kronberga.

Kāda ir Latvijas aizsardzības stratēģija? Kā ikviens iedzīvotājs var piedalīties Latvijas aizsardzība stiprināšanā? Kā attīstās Latvijas aizsardzības industrija? Vai Latvija ir gatava mūsdienu drošības izaicinājumiem un kādi tie ir? Šie bija tikai daži no jautājumiem, uz kuriem diskusijas laikā atbildēja Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs Dr. Artis Pabriks, kurš pasākuma apmeklētājus un pārējos diskusijas dalībniekus iepazīstināja ar jauno Valsts aizsardzības koncepciju, kuras izstrādi uzsākusi Aizsardzības ministrija. ViA rektors Gatis Krūmiņš deva iespēju interesentiem ielūkoties NATO vēsturē, atgādinot gan par militārās alianses tapšanu, gan Latvijas ceļu, lai kļūtu par tās pilntiesīgu dalībvalsti, kā arī uzsvēra Latvijas devumu un nozīmi NATO stiprināšanā mūsdienās. Ar savu pieredzi, filmējoties raidījumā, tiekoties ar bruņoto spēku karavīriem Latvijā, ielūkojoties viņu ikdienas un darba gaitās, dalījās ViA studenti un Latvijas Reģionu televīzijas “ReTV” raidījuma “aNATOmy: stāsts par NATO vēsturi, lomu un nākotni” vadītāji Keita Loreta Kronberga un Niks Samauskis. Pasākuma otrajā daļā zināšanās un argumentācijas prasmēs sacentās ViA debašu kluba „ViAGars” pārstāvji, diskutējot par to, vai aizsardzības budžets 2% apmērā no iekšzemes kopprodukta ir pietiekams.

ViA kopā ar Latvijas Reģionu Televīziju “ReTV” īsteno NATO Publiskās diplomātijas divīzijas atbalstītu projektu, kura ietvaros tapis raidījums “aNATOmy: stāsts par NATO vēsturi, lomu un nākotni”. ViA studentu pieredze, iepazīstot militārās alianses darbību, vēsturi un nākotnes attīstības mērķus, apkopota četrās raidījuma sērijās, kuras kanālā “ReTV” skatāmas no 1. oktobra. Tāpat projekta ietvaros tapis četru diskusiju cikls, katru reizi aplūkojot citu, ar NATO saistītu tematiku: sievietes, nākotne, vēsture un stratēģiskā komunikācija. Aizvadītas trīs pirmās diskusijas, taču nākamā – “ Stratēģiskā komunikācija un NATO” – gaidāma 13. novembrī, plkst. 11:30, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas lielajā zālē.

Valsts aizsardzības koncepcija ir galvenais aizsardzības nozares plānošanas dokuments, kuru izstrādā, balstoties uz Nacionālo drošības koncepciju un Militāro draudu analīzi. Valsts aizsardzības koncepcija paredz pasākumus valsts aizsardzības nodrošināšanai miera, valsts apdraudējuma un kara laikā. Koncepcija definē valsts aizsardzības stratēģiskos pamatprincipus un nosaka galvenos soļus, lai stiprinātu valsts aizsardzību un attīstītu nacionālās spējas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri